Volný závod při MČR 16.12.2006

Igor Vlahovič

<p>16.12.2006 se jel závod seriálu <strong>MČR 2006/2007 </strong>a to v Třebíči jako každý rok. Pro mě to byl první oficiální závod s mojí novou soupravou Spektrum DX2. Samozřejmě jsem byl zvědav, jak se mi bude dařit s vysílačkou typu volant. Jely se kategorie Modified, 1/18 a <u>OPEN (volný závod)</u>. O OPEN se rozepíši více.</p>
<p>Sešlo se celkem 12 jezdců. Z Brna jsem přijel já a kolega Kacetl Karel. Jinak zde měl zastoupení RC klub Zlín, RC klub Třebíč a přijeli i jiní jezdci. Startovní pole <!– separe –> bylo nabité samými dobrými jezdci. </p>

<p>Hned jak jsme dorazili, oživil jsem baterie a honem zkoušet. První jízda byla rozpačitá a ladil jsem výchylky. Motor 12×2 Marc Rheinhard byl silný na první zvykání. Díky rušení do rozjížděk ani nenastoupil Tonda Pospíchal. Auto se mu díky rušení dostalo do sítí a tam mu shořel regulátor a upekl diferenciál. Škoda cca 4000 Kč. Koupil nový regulátor Quantum Competition 2 a náhradní díly. Pak nastoupil mimo pořadí až na finále. Aby si zajezdil. </p>
<p>Rozjížďky probíhaly v pohodě po dvou skupinách. Karel měl jednu kolizi, po které mu na jeho regulátoru odešel chod vpřed. Malý náraz a LRP se rozlousklo a přestalo fungovat. A tak se potom jen díval. Ale díky němu jsem mohl dokončit závod, protože se nám oběma rozpadlo V čelo motoru a já neměl náhradní. Navíc jsem na ten motor nevydržel s bateriemi 3700 GP. Po poskládání motoru s normálním čelem už to bylo v pohodě. Start na finále po rozjížďkách, kde se nic extra nepřihodilo byl následující:</p>
<p>Novotný Petr, Peška Milan, Igor Vlahovič, Granát Richard, Dolanský Miroslav, Toman Jiří, Kovář Marek, Dohnal David, Saturka Miloš a Dana Stehnová. </p>
<p>Dvě finále vyhrál Petr Novotný, který tím pádem získal první místo. Ale bojoval o něj s Milanem Peškou. Ten skončil jednu jízdu druhý. David Dohnal si jedním třetím místem brousil zuby na bednu, ale neuspěl. Já měl souboje s Mírou Dolanským a postupně si zvykal na mojí vysílačku. Ale často jsem chyboval. Stopu jsem prostě neudržel po celou dobu jízdy a navíc – chce to přenastavit model. Ale byl jsem spokojen i celkovým 6.místem. Celkové pořadí na prvních třech místech: Petr Novotný, Peška Milan a Miroslav Dolanský.</p>
<p>Ostatní se také hodně snažili a jezdilo se celkem čistě bez zbytečných strkanic. Jinak po stránce pořadatele žádný problém. Vše šlo jako po drátkách a tak konec závodu byl kolem půl paté. Oficiální článek najdete později na MASTERS od pana Strupka, kde budou všechny kategorie. Na dalším MČR naviděnou. </p>