HIT 2006 -17.6.2006

"Masters.cz"

17. 6. 2006 se konal již třetí závod HITu 2006 a to na Otrokovické dráze. Sešel se opět hojný počet účastníků z toho nejvíce v kategorii DTM. Opět skupiny A, B, C, N a formule. Počasí bylo pěkné, z rána to vypadalo sice na přeháňky, ale potom se to úplně změnilo. A to k lepšímu. Proběhla opět presentace, půjčení čipů atp. Klasika. Potom následovalo rozdělení do skupin. Z Brna jsme přijeli v hojné sestavě: Jirka Zeman, Jiří Všetička, Lubomír Topolánek a já. Luboš zajel finále svých možností a ty byly opravdu bezlimitní. Bedna mu byla odměnou a pojel takové matadory jako Jirky Zemana…

Já jel ve skupině s Honzou Matyášem, Marčíkem Petrem, Liborem Vondráčkem, Ludovítem Košíkem, Tomášem Dolanským, Romanem Holáněm a Rostislavem Kušem. S těmito jezdci jsme odjeli dvě kvalifikační jízdy. První jsem jel s Migem 500 a s tímto motorem jsem se kvalifikoval do skupiny A finále. Tj. mezi jezdce s motory 12, 17 závitů. V druhé jízdě jsem dal 19ku Corally a bylo znát jisté zrychlení. Ale i tak kvalifikace s Migem se zdařila… Po krátké přestávce na oběd (bufet byl vynikající a levný) jsme byli rozdělení do jednotlivých finále dle dosažených výsledků. Mnozí se divili, jak mi můj Mig jede…

A finále: Daniel Holiš, Karel Mikuš, Jan Matyáš, Martin Bábovský, Jakub Černý, Igor Vlahovič, Tomáš Brodský a Ludovít Košík. Já bojoval s Honzou Matyášem o první místo ve skupině B. Boje o prvenství sváděli Daniel Holiš společně s Karlem Mikušem. Dobře jsem si zazávodil s Martinem Bábovským (měl 17ku), ale trať byla hodně technická a to mi vyhovuje. Nakonec mě porazil Honza o několik vteřin, na kola to bylo shodně. Tuto skupinu a zároveň A skupinu vyhrál Daniel Holiš. V jiných skupinách probíhaly boje mezi Jirkou Zemanem, Jiřím Všetičkou, Lubošem Topolánkem a dalšími. Ani závodník připoutaný k invalidnímu vozíčku nemá oproti ostaním žádný handicap a jede skvěle a dotáhne to až na bednu. Tady je vidět – hlavně v C skupině, že je to o rukách a ne o rychlosti. Luboš bojoval jako lev a vybojoval místo na bedně. Je to jeho třetí závod a už na stupních vítězů… Možná první a poslední 🙂 No uvidíme. Jirkovi se moc nedařilo, měl technické problémy se svým podvozkem. Tomáš Brodský udělal na svém Xray FK04 stejný setup jako Karel Mikuš, ale nesedělo mu to podle představ. Petrovi Novotnému, který vypomáhal u časomíry nevyšly rozjížďky a tak jel až v druhé finálové skupině a až z osmého místa. I tak skončil na bedně. Gratulujeme všem k úspěchům a na závěr proběhlo vyhlášení vítězů jednotlivých skupin. 1 a 2.7. 2006 proběhne vložený závod – dvoudenní. To může být zajímavé. Bližší info samozřejmě na RC Zlín