Určice Cup 20.6.09 – junioři bojují

<p>
Celý den 19.6.2009 pršelo. Celou noc pršelo. Ráno jsem se probudil a v Brně pršelo. Volal
jsem kolem půl sedmé do Určic a bylo mi sděleno, že neprší, pouze občas nějaká <!– separe –>kapka.
Někteří jezdci ze Zlína a jiných destinací také volali, zda se závod pojede. Rozhodnutí
padlo – ANO pojedeme.
<p>
Na dráze se po 8. hodině ranní sešlo postupně 12 jezdců. Účast nižší než minule, ale jsou dovolené
a tak se někteří omluvili. Ale i tak krásná účast. Počasí se umoudřilo, ale občas mrholilo,
potom bylo bez deště. A tak závod skoro do konce byl velmi, velmi zajímavý.
<p>
Dvě skupiny po 6. jezdcích. Optimální počet při 12 lidech celkem. Na vlhkém povrchu se někteří
nemohli rozhodnout na pneu, mechy nebo gumy. Navíc se ukáže, jak piloti zvládnou obtížnější
podmínky na dráze.
<p>
V první skupině startovali tito jezdci: Martin Šimčík, Petr Nesládek, Martin Hrubý, Mikuláš Nesládek
a Pavel Martinec. Martin Šimčík společně s Vítkem Kutalem najeli 28 kol a to i na vlhké dráze. Petr
Nesládek jel také vyrovnaně s nájezdem 27. kol. Kamil kroužil se svým Pick – UPem a občas musel opět
řešit čip. Martin Hrubý jezdil také hezky a najel vždy 21 kol.
<p>
V druhé skupině se potkali Igor Vlahovič, Svatopluk Hájek, Svatopluk Hájek ml., Martin Skorupski,
Pavel Martinec a Martin Košťál, kterému musíme poděkovat za sponzoring v podobě pohárů a triček.
Igor začal pomalu, ale pak najel 34 kol za 6 minut jízdy a získal TQ na A finále. Konkurencí mu byl
opět matador Svatopluk Hájek ml. Pavel Martinec jezdil vyrovnaně a oproti Polné se opravdu učí
velmi rychle. Martin Košťál měl potíže s vozem, který se mu občas přetáčel. Martin Skorupski určitě
tajně pomýšlel na A finále, do kterého se samozřejmě dostal. Ale dokázal ho pojet Pavel Martinec, který
si stoupl na třetí pozici za Svatopluka Hájka ml. Vlhký a potom polosuchý povrch opravdu ukázal,
jak kdo umí zvládat svůj stroj.
<p>
<b>FINÁLE B:</b> – Vítek Kutal nejenže startoval z prvního místa, ale dokázal vyhrát všechny finálové
jízdy. Nájezd 31 kol je krásný výsledek a kdyby nechyboval, dokázal by najet i 32 kol. Pojel staré
matadory jako jsou Svatopluk Hájek a Petr Nesládek. Sváťa tedy druhý v B finále a o toto místo se přetahoval
s Petrem. Martin Hrubý soupeřil celé finále s Mikulášem Nesládkem. Oba jsou vyrovnaní. A očekávám
zlepšení. První tři si odnesli ze závodu drobnosti od majitele dráhy pana Matějky st.
<p>
<b>FINÁLE A:</b> – Igor ukořistil TQ a opět bohužel kraloval na okruhu s nadjezdem. 35 kol byl jeho
nájezd. Jako jediný měl kolo pod 10 sekund. Ale jednalo se o štěstí. Minule se pral o první místo se
Sváťou Hájkem ml., který dnes dojel druhý. Ale řešil drobné problémy s vozem a občas kolizi. Ale jeho
soupeři byli Martin Skorupski a Pavel Martinec. Všichni najížděli 32 kol a rozhodovaly nájezdy. Nakonec
skončil třetí Martin Skorupski před Pavlem Martincem. Martin Šimčík jel krásně a kdyby měl rychlejší model,
byl by jistě na vyšší pozici. Ale jak pro Martina Šimčíka tak pro Pavla Martince byla účast v A finále
premiérou a já jim blahopřeji.
<p>
Při vyhlašování výsledků jsem poslal na třetí místo Pavla Martince před Martina Skorupského. Nepozornost
zápisu do tabulky výsledků a na ostudu bylo zaděláno. Vše se ale vyřešilo a krásný pohár od sponzora
Martina Košťála si odvezl za třetí místo Martin Skorupski, za druhé místo Svatopluk Hájek ml. no a
za první . . . bez komentáře.
<p>
Po závodě samotném se po dráze proháněli dále junioři, zatímco já psal tento report. Občerstvení opět
zajištěno, počasí se nakonec umoudřilo a konec závodu byl již za sucha. Junioři jezdí čím dál lépe
a já věřím, že je otázkou času, kdy budou oponenty starším kolegům. Ale vzhledem k tomu, že začali
nedávno, jezdí velmi, velmi hezky.
<p>
Další závod seriálu bude z důvodu pořádání vytrvalostního závodu 12 hodin v Blansku přesunut na
termín 12.7.2009. Toto bude oficiálně zveřejněno zde na serveru i na stránkách <a href=“http://rcdrahaurcice.zaby.cz
“ target=“_blank“>Určic</a>
, kde najdete i celkové
výsledky závodu. Foto je ode mne a s datem od Karla Martince, kterému děkuji za spolupráci při zpracování
výsledků. Poděkování patří i Petrovi Nesládkovi za pomoc s výsledky. No a také majiteli dráhy panu Matějkovi
st. za důkladnou přípravu dráhy a dep. A všem za účast ….