Březí u Mikulova 1/18 – 25.11.2006

<p>A je to tady podruhé. Závod modelů 1/18 tentokráte v Březí u Mikulova. Zdejší dráha byla opět dobře postavená, koberec rovný a pěkně červený. Celá dráha opět omantinelovaná, takže nebylo kam vyjet. 17 jezdců v kategorii 180 a 5 v kategorii 300. Hezký počet. Po ranním tréninku, který trval skoro do 10:00 (mezi tím bylo přihlášení a rozprava), se šlo po skupinách na rozjížďky. A jak se startovalo? Takto:</p>
<p><strong>180ky</strong><br>
1 skupina: Hejtmánek Drahoš, Láska Martin, Vlahovič Igor, Fišer Petr a Žďárský Jan sen. Zde byla samá jezdecká <!– separe –> esa. Boje byly mezi Drahošem a Igorem, který potom i Igora pojel a vymohl si 1. místo na startu A finále. Láska Martin ladil a nevypadalo to, že do finále A nějak výrazně zasáhne. Fišer Petr jezdil svůj standart.</p>
<p>2. skupina: Láska Petr, Parák Milan, Fišer Václav, Toman Vladimír, Vyleta Jan, Hejtmánek Tomáš. Tady kraloval matador Parák Milan, který dvě jízdy vyhrál. Na post borce se tlačil i Vyleta Jan a zoubky si brousil i Vláďa Toman. Tomu to broušení vyneslo poslední místo v A finále. Fišer Václav měl několikráte defekt a pak to vyřešil ku prospěchu svému. Dobře to vyřešil a defekt již něměl.</p>
<p>3. skupina: Vyleta Tomáš, Havlásek Tomáš (novic na závodním poli), Láska Petr jun., Michael Toman, Heinzmann Karl, Žďárský Jan jun.
Heinzmann Karl dával jasně najevo, že model mu jede dobře a do finále A se bez problémů dostal. Tak i Vyleta Tomáš, který se lehoučce nacpal přede mne a odsunul mne na třetí místo A finále. Novici Havláskovi se dařilo v rámci jeho prvního startu a už se těšil, jak to všem natře v B finále a to s převodem 43/19.</p>
<p><strong>300ky</strong><br>
Čechovský Petr, Parák Milan, Čechovský Čeněk, Čechovský Adam, Fogt Bronislav
I když Broňa dal jasně najevo, že je horký favorit ve finále, tak zde to potom dopadlo trochu jinak. Na paty mu šlapal Čechovksý Adam. Parák Milan si naložil dvě kategorie a zdržoval průběh závodu :). Ale se svou jízdou nebyl spokojen. </p>
<p>Po pauze na oběd se chýlilo k finále. Já ještě změnil motorek za nový v domění, že pojede nad moje očekávání. I jiní ladili svoje stroje, protože se dalo očekávat finále snů. A bylo…</p>
<br><strong>180ky finále:</strong> <br>
<u>A finále:</u><br>
Hned první jízdu skončil první Láska Martin, který kdyby nedělal chyby, byl by k nedostižení. Já mu sice stačil, ale motor jel pomalu a jen díky technické pasáži jsem jakš takš konkuroval. Proto jsem dojel druhý. Za mnou dohrčeli Drahoš Hejtmánek a Vyleta Tomáš.
<p>Druhou jízdu jsem neudělal nic a měl hodně kontaktů se svodidly, které byly doprovázeny peprnými výrazy, na které nejsem ani já zvyklý. A tak bramborová pozice byla odměnou za můj výstup. Na zadní část těla mi tentokráte dal Tomáš Vyleta společně s druhým Drahošem a třetím Láskou Martinem. Sakra práce… jak získat první místo celkově ? Vláďa Toman měl občas rušení a tak se občas nechtěně připletl do cesty. Vyleta Jan to měl rychlé. nikoliv však plně v rukou.</p>
<p>Třetí jízda rozhodovala o všech třech místech. Já musel vyhrát a Tomáš nesměl být druhý. Nechat všechny za sebou, ale jak ? A tak šel zpět do šasi starý motor, mechy 35/50 a mazadlo. Vsadil jsem na jednu kartu. Tři, dva, jedna….START !!! Podařilo se mi dobře vystartovat a dostat se do čela. Motor jel skvěle a tak jsem bez větších problémů udržel své vysněné první místo. Za mnou se to mlelo jako v mlejně a druhý z toho vyšel Drahoš a třetí Martin. Ku mému prospěchu Tomáš až bramborový. To mi zachránilo… víte co 🙂
Takže pořadí celkem: Igor, Drahoš a Martin</p>
<p><u>B finále:</u><br>
Zde si brousil zuby na vítězství sice nováček Tomáš Havlásek. Jelo mu to jako z praku, ale ruky ještě nebyly zřejmě navyklé na výkon motorku. Proto si to rozdali o místa Michael Toman společně s Fišerem Petrem a dalšími. Tato skupina jela jen dvě finálovky. Ale všichni bojovali statečně až do konce. Zejména Tomáš Havlásek se už nemůže dočkat na další závod – tak se mu závod líbil.</p>
<p><strong>300 ky finále:</strong><br>
Jasný favorit Broňa Fogt podlehl v souboji mladšímu Adamovi Čechovskému. Třetí dojel Parák Milan. Zbytek pole uzavíral další klan Čechovských.
Co dodat ? Nic. Vše super a v pohodové atmosféře. Jako cena pro vítěze – výborná domácí vínečka. Jako je tady zvykem. Opravdu tyto závody na mě osobně dělají velmi dobrý dojem, protože si u nich nejen dobře zajezdím, ale i pobavím.</p>