HZP 2.12.2006 – MICRO 1/18

<p>Závod 18-tin dne 2.12.2006, aneb jak jsem si doskákal pro páté místo… Tak takto bych asi začal můj další článek o závodě, který se konal <u>v Kostelci na Hané v rámci Hanáckého zimního poháru</u>. Zaměřím se hlavně na kategorii <strong>MICRO 1/18 Onroad</strong>, která se spíše rovnala závodu monster trucků. Důvod vám mnoha je jistě znám – nerovnosti na dráze. </p>
<p>Minulý závod jsem se těšil na vyrovnaný závod v kategorii Hobby, který se ale nekonal dle mých představ. Tak jsem se rozhodl zkusit kategorii 1/18. Myslel jsem si, že dráha bude rovnější než naposledy a nebo že se najde v průběhu závodu stopa, kterou se bude dát vyhnout hrbům na koberci. Bohužel <!– separe –> jsem ji nenašel. Ale pojďme k závodu a jeho průběhu, že ano. </p>
<p>Celkem 19 jezdců v této kategorii bylo dost. A hlavně velká konkurence. Mnohem větší než v Třebíči. Přitom, kdyby dráha byla rovná, byla by super a závod by měl mnohem větší úroveň. Jména jezdců jako Tomáš Brodský, Marcel Dostál, Diblík Lukáš, Laďa Mlčák, Petr Mašlán a další jiní jsou zárukou velké konkurence. A někteří dokázali naladit svůj model takovým způsobem, že ani překážková dráha jim vůbec nevadila a zajeli bezvadně. Ale já k nim nepatřil a mnoho jiných taky ne. A proto nás asi byla většina, kteří nebyli s dráhou spokojeni. Navíc, když se k hrbům přidá zajíždění pod koberec, není co dodat. Některé modely zajely hodně daleko a já je ani nebyl schopen vytáhnout na povrch zemský.</p>
<p>Rozjížďky probíhaly ve dvou skupinách a koberec byl ještě dost nevyrovnán. Až na finále se trochu srovnal. Proto se skákalo ze strany na stranu a alespoň já jsem odhadoval, kam mi model zamíří. Začal jsem na 20 kolech a během 4řech jízd jsem se vyšplhal na hezkých 24 kol. Byl to průměr na A finále. Společně s ostatními jsem ladil mechy, tlumiče, mazání. Přitom na rovných částech koberce se jelo opravdu dobře. Ale pak přišel hrbol a auto se stalo neřiditelné. A s motorem 300 a 6ti článkem to bylo dost ostré. Vůbec se nedařilo Diblíkovi Lukáši, který je považován za otce dvoukolky a mistrem v jejím ovládání. Měl technické problémy a tak se musel spokojit s B finále. Havlík Roman se musel také spokojit s Béčkem. I Soukup Petr a jiní. Naopak Tomáš Brodský, Marcel Dostál, Pavel Schiller, Janoš Zdeněk, moje maličkost, Parák Vít a jeho otec a jiní měli tu čest setkat se v A finále. Z řady očividně vybočovali Brodský Tom společně s Marcelem Dostálem. Ti s dráhou neměli větší potíže, Marcel snad se svojí technikou, ale i tak skončil na stupni vítězů. </p>
<p>Finále byla na dvě skupiny. <strong>B finále</strong> vyhrál s přehledem Lukáš Diblík, také kdo jiný, že ? Za ním se o místa prali Havlík Roman společně s Petrem Soukupem a Markem Schillerem. Ale Lukáš neměl konkurenci a nebýt technických problému v rozjížďkách, byl by s přehledem na dobrém stupni v Ačku.</p>
<p><strong>A finále</strong> bylo soubojem Tomáše a Marcela. A také Schillera Pavla. Do boje zasahoval i Vít Parák. Já ani ne, skákal jsem a moc si to neužil. Jsem asi zhýčkaný super koberci z GP Třebíč a Brno – Březí, Lužice. Ale závod není podle mne o skákání, ale o závodění. I když jak jsem již řekl na začátku, některým to nevadilo a jeli dobře. Ani Laďa Mlčák nebyl spokojen s kobercem jako já. A také neměl to štěstí dobře doskákat do cíle a ne dobré umístění. Ale koupil motor, brusku na mechy a tak byl spokojen i takto. Já si udělal radost a koupil Pick Up DMC viz foto níže. Hezky jsem si s ním doma pohrál.
Konečné pořadí v 18tinách na prvních 5ti místech: Tomáš Brodský, Marcel Dostál, Schiller Pavel, Vít Parák a já. V ostatních kategoriích se jelo jako o závod a nikdo nikomu nic nedaroval. Ale i 10tiny na koberci poskakovaly. </p>
<p><strong>Formule</strong>: na výslunní opět klan Vévodů z RC Blansko. </p>
<p><strong>Hobby</strong>: v této prestižní kategorii s motorem Mig opět vyhrál Tom Knopp. TRF 415 MSX mu seděla i na hrbech jako přibitá. </p>
<p><strong>Open</strong>: Parák Vít to nandal kolegům Cigánkovi, Kubicovi, Mikušovi, Pekařovi a jiným. Jeho T2 taky dobře zdolala všechny nástrahy dráhy s přehledem. </p>
<p>Skončilo se ve velice rozumný čas a po předání pohárů za první místa a diplomů jsme se s kolegou Laďou odebrali domů.</p>
<p>Výsledky na serveru RC Blansko najdete <A href=“http://rcblansko.xf.cz/vysledky/hp2zavod/index.htm“ target=“_blank“>zde</A>.</p>