Masters.cz: RC modely aut, Drony, FPV, RC letadla, RC technika, Videa, Fotogalerie, Vlastní poznatky
dronpro.cz

Access nový protokol přenosu

Hlavní foto

Zdravím všechny nadšence RC hobby.

V minulém článku jsme se zabývali rádiem značky FrSky. Tentokrát to bude o novém přenosovém systém Access a zbrusu nových přijímačích Archer.

 

ACCESS

Toto je zcela nový přenosový protokol známé zmačky FrSky. Oproti minulé verzi Accst má mnoho vylepšení a výhod.

Snad jako první je zřejmě zvýšení počtu kanálů z 16 na 24 kanálů. Tento počet kanálů mají všechny přijímače Archer a některé, které jsou kompatibilní s novým protokolem. Ten je nyní velmi stabilní spojením, rychlejší telemetrií a rozšířenými funkcemi.

 

Přijímače Archer

Přijímače jsou 4, 6, 8 a 10ti kanálové

(myšleno s tímto počtem fyzických PWM výstupů). Mimo těchto jsou i přijímače pro koptery, které mají pouze jeden výstup, a to s.bus.

Velkou novinkou je tzv. OTA. Anglicky Over The Air, což znamená možnost aktualizovat firmware bezdrátově z vysílače. Navíc je možné na jeden model spárovat celkem 3 přijímače.

Jako další inovace je Redundance přijímačů. To znamená, že můžeme spojit dohromady dva přijímače skrz s.bus a bude fungovat vždy ten, který bude mít lepší signál.

Pro kopteristy je obrovskou výhodou zcela nové propojení F.Port2.0. Je to linka, přes kterou jedou signály jak pro s.bus, tak pro telemetrii a je možné i přes tento kabel aktualizovat firmware a nastavovat flight controlery.

 

U těchto přijímačů je dále možnost přemapovat výstupní piny. Znamená to, že první pin v přijímači může zastávat roli třeba CH15 (příklad). Narazil jsem již na chvíle, kdy jsem to sám využil. A to vše je možné nastavovat přes rádio a bezdrátově.

 

Závěrem

FrSky tento protokol vyšperkovalo skoro k dokonalosti a myslím, že laťku nasadili dost vysoko.

Rychlost, bezdrátová technologie a spolehlivost.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
MR Cup seriál závodů
lesní osivo
Krátké zprávy

29.01.2022 - Věnujte prosím pozornost tiskové zprávě ze dne 29.1.2022. Děkuji všem.
- Igor Vlahovič -


01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport