Masters.cz: RC modely aut, Drony, FPV, RC letadla, RC technika, Videa, Fotogalerie, Vlastní poznatky
dronpro.cz

Frsky Horus X10s Express osobní pohled

Hlavní foto

Zdravím všechny příznivce dobrého počtení o RC a technologiích. Dnes bych se rád rozepsal o výše zmíněném rádiu Frsky Horus X10s Express. Delší dobu předtím, než jsem vlastnil tento vysílač, zjistil jsem, že dosavadní rádio mi nedoatačuje počtem kanálů. Proto jsem začal pokukovat po alternativě. Ano, i Frsky byl tehdy v úzkém výběru, ale ta "mediální masáž", že je to hodně složité nastavit, mě dosti odrazovala. Tudíž jsem si řekl, že to nechám být.

Ovšem jsem člověk, co nenechává nic ladem, proto začátkem letišního roku jsem se rozhodl, že si Frsky pořídím a seznámím se s ním. Neprohloupil jsem!

Odeslal jsem tedy objednávku do RCStudio.cz (dovozce značky) a nedočkavě čekal. Rádio přislo v originál krabici a krásném EVA pouzdře. Opravdu luxusně zabaleno a navíc velmi vhodný přepravní obal.

První seznámení bylo krkolomné, ale nic, co by učenlivý člověk nezvládl, pokud bude chtít. Systém je velmi přehledný, srozumitelný a hezky zpracovaný. Obzvlášť na velkém barevném displayi je to poznat.

Rádio má 6 třípolohových, jeden dvoupolohový a jeden momentový spínač. Dále po stranách dva slidery s vyznačenými středy, ve vrchní části nalezneme dva potenciometry, z nichž jeden má vyznačený střed a jeden šestipolohový knob. Největší úžas však budí gimbaly. Ty jsou u této "S-kové" verze celohliníkové, uložené na deseti ložiscích snímané Hall senzorem. Ovšem opět u této vyšší verze to není snímání analogové, nýbrž digitální (neměří se volty). A kniply jdou naprosto nádherně.

Výhod je nespočet. Integrovaný čip nabízí 16 plnohodnotných kanálů při provozu v systému ACCST. U novějšího systému ACCESS to je dokonce 24 kanálů. Navíc jsou přijímače adresované při spárování, tudíž je možnost zapnout všechny a jen se mezi modely přepínat v rádiu.

Celá tato "bestie" je napájena dvěmi li-ion bateriemi 18650 o celkové kapacitě 3600mAh. Baterie můžete nabíjet v rádiu pomocí USB kabelu na zadní straně.

V případě objednání u RCStudio.cz je rádio dodáno a nejnovějším firmwarem kompletně v češtině, včetně hlasového výstupu.

Zřejmě nemá cenu mluvit o systému OpenTX, jelikož toho nastavení je tolik, že by to vydalo na knihu. Nicméně mohu říct, že takové věci, jaké jsem potřeboval nastavit jsem zvládl, mnohdy i něco navíc. Možností opravdu obrovská spousta.

Já, jakožto modelář, který přešel z letadel na pozemní techniku, můžu říct, že pro modeláře se stejnou vášní pro stavební techniku je tento tystém nezbytnost.

Horus X10s Express mám opravdu velmi rád, je to snad zatím nejlepší rádio, které jsem měl možnost vidět. Kvalitou zpracování, bych si troufnul říct, že předčí i Futabu.

Závěrem? Super rádio, opravdová svoboda v nastavení jakéhokoliv modelu a sympatický design.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
MR Cup seriál závodů
lesní osivo
Krátké zprávy

29.01.2022 - Věnujte prosím pozornost tiskové zprávě ze dne 29.1.2022. Děkuji všem.
- Igor Vlahovič -


01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport