MČR LS Onroad Svitavy online 13.6.2020

Zdravím vás po dešlí době (ano, mohl za to také COVID-19) ze sportovmího areálu Cihelna ve Svitavách. Dnes zde začíná 3. závod MČR Onroad 1/5 a pokračuje pak i zítra. Byl jsem zde pozván, abych po oba dva dny dělal online report a případně pomohl Vojtovi Novickému u časomíry.

Petr Rovný, jako trenér sekce velkých onroad měřítek má vše na starosti v současné době a dává si záležet.

Ale co je naprostá novinka – RC klub Svitavy mají  nový tvar dráhy, nové barevné značení. A to není vše. Mají novou tribunu s novou střechou. Samozřejmě nechybí kompletní zázemí. Prostě vše je připraveno na jakýkoliv závod zde pořádaný.

V průběhu dne bude aktualizovný report v podobě fotografií, postřehy z dráhy a areálu. Mezi tím budu k dispozici i na časomíře.

""
Kolmý pohled na areál RC klubu Svitavy

Je v plánu i live stream na YT z tohoto závodu. Link dostanete zde.

Nyní probíhá od osmé hodiny prezentace do závodu. To má na starosti Martin Zvára.

Důležité info: na této dráze se jede po celkové rekonstrukci úplně první závod. Ještě v týdnu kluci z klubu dodělávali drobnosti.

Vojta Novický bude potřebovat moji pomoc spíše až na finálové jízdy. Kdy on bude sledovat průběh závodu a já budu kontrolovat časomíru a také dohlížet. Aby se jelo co nejčistěji.

""
První jezdci na tribuně

Dráha byla nacukrována a to po ránu pomáhal udělat Lukáš Hoch. Ten také jede tento závod. Ale jsou tu i jiní noví jezdci. O těch až později.

Nyní probíjá volný trénink, kolem 9. proběhne rozprava a potom začneme kvalifikacemi.

Podívejte se na startovní listinu. Některá jména jsou pro mě osobně nová.

23 7 Zdeněk ČECHURA CZE

V průběhu závodu se budou dolaďovat detaily. A to včetně bezpečnosti na dráze. Prozatím nejsou umístěny bariéry. Vše se uvidí, jak budou jezdci dodržovat stopu a dráhu si nezkracovat.

""
Těsné držení stopy

Blíží se nám rozprava.

Na rozpravě se ujali postupně slova Petr Rovný, Vojta Novický a Miroslav Jurenka.

""
Rozprava před závodem

Nyní začnou kvalifikace. na tomto závodě je několik nových pilotů. Další novinkou je nasazování po jízdě. Ale toto bude muset probíhat za bezpečnostních opatření.

Vše důležité bylo sděleno. Můžeme jít na to.

Vojta Novický právě odstartoval první jízdu na této trati. První skupina právě krouží po trati a čeká na start kvalifikace.

""
Jeden ze skvostů tohoto závodu

Vidět zde můžete vozy Opel Astra, BMW, Porsche 911 a i skvosty podobné Nascar.

""
Vláček v kvalifikaci

Prozatím se jede čistě s minimem výletů mimo dráhu. Jede se 10 minut čistého času. V první skupině zvítězil Tomáš Kaláb. A koukněte na startovní listinu. Pro mne samá nová jména skoro.

8 6 69 Tomáš MARTINČEK DNS 0 0:00.000 0.000 0.000

Ve druhé skupině opět poměrně čistá jízda s komentářem Vojty Novického. Ten dává i pozor na dodržování pravidel.

Domácí jezdec Tomáš Kembitzký si dojel pro prví pozici. I zde se najde nováček v této kategorii a je jím Petr Bracek. Chystá poslední skupina.

7 5 52 Jan KAREL DNS 0 0:00.000 0.000

V poslední skupině to vypadalo na vítězství Jakuba Kneyse. Ale nakonec zajel lépe Dušan Bayer. Ale i Michal Kneys nezajel společně s Miroslavem Jurenkou špatně.

7 4 5 František FRÁŇA 22 10:23.932 26.511 28.360

Nyní 30 minut pauza a pojede se druhé kolo kvalifikací.

David Měšťan jede s půjčeným modelem Porsche. Takže je možné si tuto kategorii i vyzkoušet a pak jít do vlastního modelu. David jezdí 1/10E velmi dobře, uvidíme, jak se mu bude dařit zde.

Tomáš Kaláb potvrdil svoji formu, protože opět zvítězil ve druhé kvalifikaci své skupiny. A nemá vůbec špatný nájezd 24 kol. Toto zajeli i piloti z první skupiny.

David Měšťan dokázal nyní zajet kol 22. V závodě je i Miroslav Halavatý, který jezdí s BMW v barvách CERTINA.

""
Na dráze je živo

Velmi těsné časové rozestupy mezi jezdci druhé skupiny. Kde Zbyněk Čechura zajel nejlépe.

Jakub Kneys dokázal ve druhé kvalifikaci zajet 25 kol a ujal se vedení. Polepšil si i František Fráňa. Miroslav Jurenka nakroužil jen 7 okruhů.

Další 30ti minutová přestávka.

""
Vyladěno

Začala nám poslední runda kvalifikací. Možnost vylepšít si svůj výsledek. Vojta Novický opět hlídal jízdu, upozorňoval jezdce o kolo zpět. Výsledné pořadí po kvalifikacích je následující. Pomyslné TQ nakonec ukořistil Micha Kneys.

22 69 Tomáš MARTINČEK 43 3:20, 1:23 [2:23]

Pokračujeme za 30 minut čtvrtfinálovou jízdou. Pak budou pokračovat 1/2 finále A, B a pak hlavní finále B a A.

""
Start 1/4 finál A

1/4 finále A vyhrál Jiří Těhník před soupeři. Za ním pak dojeli Jakub Zapletal a Mrislav Hlavatý.

""
Start 1/2 finále B

1/2 finále B – z tohoto semifinále přímo postupují 4 jezdci. Jinak se jede čistě, opět pod dohledem zkušeného časoměřiče. Předčasně jízdu ukončil pro závadu na motoru David Měšťan. Postupující: Jakub Kneys, Miroslav Jurenka, Zdeněk Čechura a František Fráňa.

""
Start 1/2 finále A

1/2 finále A – start opět čistý. I zde přímo postupují 4 jezdci. Michal Kneys, Dušam Bayer, Tomáš Kembitzký, Zdeněk Kaláb.

Start finále B

Finále B – zde jsem již asistoval Vojtovi, protože souboje byly nejen vpředu pole, ale i v zadních řadách. Nakonec se podařilo vše uhlídat. Zvítězil Tomáš Kaláb. Na druhém místě se držel David Měšťan. Ale nakonec podlehl tlaku Jiřího Těhníka. DO finále A postoupil Tomáš Kaláb a bude startovat z 11. pozice. Start finále A v 17 hodin.

""
Start finále A

Finále A – velmi napínavé, zbytečně monoho kolizí. Tomáš Kaláb byl rychlý, ale… Zvítězil Michal Kneys. Další pořadí níže:

1 1 25 Michal KNEYS 70 30:20.378 24.484 26.005
2 3 3 Miroslav JURENKA 69 30:12.084 24.711 26.262
3 2 46 Jakub KNEYS 69 30:18.506 24.799 26.355
4 11 77 Tomáš KALÁB 68 29:58.616 24.471 26.450
5 8 68 Leoš BULVA 67 30:02.811 25.393 26.907
6 10 44 Petr ROVNÝ 66 30:26.181 25.418 27.669
7 5 7 Zdeněk ČECHURA 65 30:13.332 25.078 27.897
8 9 13 Zdeněk KALÁB 65 30:13.744 25.458 27.903