MJS Cup 20.5.2017 mým pohledem

Jely se opět tyto kategorie, a to F1 Open (9 pilotů), F1 Efra ( 9 pilotů), World GT (6 pilotů) a nakonec TC Elekctric 4WD (4 piloti).

Formule opět měly nejvyšší účast.

Já jsem byl osobně zvědav na to, jak nyní zajedu s novou změnou na mém podvozku XRAY T4 2016. Zde jsem ponechal obutí Ride 32, ovšem motor byl použit Speed Passion 13,5T a koncový převod zvolen 3.5. Nevěděl jsem, co bude dělat tento převod s teplotou motoru při Zero Boostu regulátoru LRP, ale zkusil jsem to ihned po ránu. Motor byl vlažný po 5ti minutách jízdy a taky jsem poznal nástup rychlosti.

Mým největším soupeřem se po celý závod stal Marek Sova s motorem LRP X20 5T a podvozkem Serpent S411.

Kvalifikace se jely 3 kola. Ihned od začátku zde byli favorité, ale i další jezdci mohli promlouvat do pořadí.

V F1 Open T1 zaujal Lukas Hoch. Naopak v F1 EFRA to byl Světlin Douhlevski.

V GT kategorii to byl Jaromír Sattler.

V TC Elektro jsem uspěl já svými nájezdy s přesnou stopou. Ale finále nebylo jednoduché – udržet stále rychlejšího Marka Sovu na cílové rovince, která se jela opačným směrem… Tento závod se jel opačným směrem a mně osobně dokonce více vyhovuje v jistých pasážích.

Ve finále nebyla nouze o napínavé okamžiky. Ale piloti při kolizi na sebe čekali a chovali se Fair Play. Což se mi osobně velice líbilo. Nasazovači fungovali také poměrně svižně, byť jich kolem tratě moc nebylo /někteří jeli dvě kategorie a nemohli nasazovat/.

Naštěstí za celý den nezapršelo, ale nepříjemný byl vítr. Odpoledne se mírně oteplilo a dráha pak měla teplotu cca 20°.

Finálových jízd se jela 4 kola.

F1 Open – to byly souboje mezi Lukasem Hochem a Světlinem Douhlevskim.

F1 EFRA – to bylo jako přes kopírák.

GT kategorie – se hodně chybovalo, nicméně Jiří Groch, Jarda Sattler a Martn Janíček si často měnili pozice.

TC 4WD – Igor Vlahovič vs Marek Sova (a bylo to hodně napínavé).