Open Challenge Praha 19.4.2015 online

I dnes pokračuje seriál Open Challenge Praha a to offroad částí. Zde se sešlo k 90ti modelům a hala je na první pohled hodně naplněná. Takto jsem ji snad ještě nezažil za tuto sezónu.

Po ránu pořadatel musí řešit problémy s připuštěním modelu REVO a jemu podobnému, který neměl kola 1/8, ale typ Monster Truck. Vlastníky modelů jsou začátečníci. Jde zde především o bezpečnost.

"" Hobby Buggy

Rozprava proběhla po 9 hodině a opět se zde kladl důraz na bezpečnost. Navíc se apelovalo na dochvilnost závodníků. Aby se skončilo v 18 hodin. pak je zde jiný program. A navíc se musí stihnout vyhlásit celkové výsledky seriálu.

""
Ranní rozprava z tribuny

Nyní odstrartovalo první kolo kvalifkací. Je celkem 10 skupin.

""
Felix Uhýrek

Optal jsem se několika jezdců na dráhu:

Martin Veselý: profil dnešní dráhy je strašně hezký. Řek bych, že vítězný

Felix Uhýrek: špica

Venda Brož: je pěkná, krásná

Marcel Dostál: profil dnešní dráhy je velice zajímavý. Jen mi trochu vadí, že jsou skoky omezeny. Protože když nemohu skok pořádně skočit, pak to není skok 🙂

Později se zase na něco někoho optáme.

První kolo je skoro za námi. Nyní dojíždí 1/8E.

Opět se v prvním kole několikrát zdůraznilo, jak se má skákat. Tedy některé skoky. A kontrolují se pozice nasazovačů a zda mají reflexní vesty. Aby bylo zde i nějaké to napomenutí.

Dnes je tu plno zajímavých pilotů. Ale nchybí asi největší pilot závodu – Karel Novotný.

Hodně se zde probírá reportáž na TV Nova. Většině respondentům se líbila.

Karel Novotný – ikona tohoto RC sportu. Dnes v kategorii 1/8 s novým stojem. Jak se mu daří ? Jak se mu líbí dráha ?

""
Karel Novotný

Redakce: Karle, jak se ti líbí profil dnešní dráhy ?

Karel: výbornej jako vždycky. Honza s Blážou postavili v podstatě dobrou trať. Dobrý skoky. Jako vždycky skvěle připravený

Redakce: co máš za podvozek v 1/8 ?

Karel: to je novej podvozek od Durango. Před měsícem to bylo ještě neoficiální kousek. Teď už jsou první kusy na prodej oficiálně. Durango DEX8. Auto je čím dál lepší

""

Před další jízdou osmiček se musel opravit koberec. Bude se opakovat jízda 1/104WD. Jezdci skupiny byli vyzváni k odsouhlasení náhradní jízdy.

10 Dominik Vlášek JUN. 17 3:8, 1:9 [2:16]

Nejpočetnější kategorie dnes jsou 1/8 buggy a 4WD buggy. Nyní se připravují finálové skupiny.

V kategorii Hobby buggy mají nasazovači plno práce. Dnes nejedu se svým LC Racing MT. Věnuji se jen reportáži.

Tak a podařilo se mi vyzpovídat slečnu, která jede kategorii… nepředbíhejme. Sice to bylo trochu obtížnější na začátku, ale potom jsem se dozvěděl, co jsem potřeboval. Představuji vám Kateřinu Kasíkovou juniorku.

""
Kateřina Kasíková jun.

Redakce: jak se ti líbí dnešní dráha ?

Katka: je náročná celkem

Redakce: co jedeš za kategorii a jak se ti daří ?

Katka: hobby buggy, jsem v A finále

Redakce: jak by jsi chtěla skončit v závodě ?

Katka: tak v juniorech snad druhá

Redakce: a co jedeš za podvozek ?

Katka: buggy Durango 410

A my ji musíme jen popřát mnoho nejen dnešních sportovních úspěchů.

Venda Brož dnes jezdí v kategorii i 1/8 za Kájou Novotným. Ten nemá konkurenta a v jízdě hravě nadělí dvě kola soupeřům. Jiří Garbaczewski dostal v prvním kole napomenutí za nebezpečnou jízdu. Ještě jednou a může být ze závodu vyloučen. Časomíra nastavila pevná pravidla bez rozdílu.

Ale výkon Vendy Brože je opravdu velmi dobrý. A v A finále jsou na tribuně i junioři Alex Vítha a Jindra Kodad. Což je hodně zajímavé.

První kolo finále je za námi. Čas je zatím veli dobrý. A to se jednou musela (již dříve), opravovat přetrhlá smyčka měření.

Marcel Dostál je dnes pořád ve velmi dobré náladě. Ostatně on je takový pořád. A pořád jsem chtěl s ním udělat rozhovor. A dnes se to povedlo. Marcel se i docela rozpovídal :-).

""
Marcel Dostál – pan doktor dentista

Redakce: od kdy prosím tě závodíš Marceli ?

Marcel: panebože. Ty jo, rok 93 / 94, asi tak nějak

Redakce: na čem jsi začínal ?

Marcel: začínal jsem s 12tinou onroadem, který byl navíc dělán doma. Ten byl ještě od Tomáše Svobody (letitý reprezentant, závodník, co zkusil snad všechny kategorie pozn. redakce). Takže tak, no. To byly začátky

Redakce: co všechni jsi už stihl zkusit za kategorie ?

Marcel: všechny, kromě šestin bugyn a desítek spolováků. Když nepočítám takové ty 16tiny a jim podobné. Osmičku spalováka jsem řídil, to měl táta

Redakce: a co účast na mezinárodních závodech ?

Marcel: ETS letos, 2x Polsko, Rakousko – jejich cupové závody

Redakce: co dnešní závod. Daří se ?

Marcel: nooo, nic moc popravdě. Kvalifikace byly docela nadějný. Teďka první finálovka se úplně nepovedla. To jsem skončil pátej nebo šestej. Což je dost špatný tady. Tak uvidíme. Problémy s elektronikou, tak snad to bude fungovat

Redakce: popiš nám ještě techniku ?

Marcel: podvozek XRAY, elektronika Absima, Sanwa RC souprava a přijímač

Pomalu se chýlí ke konci druhé kolo finálových jízd.

A tak si ny ní uděláme souhrn výsledků tohoto závodu. V galerii pak nebudou chybět fotky z vyhlášení. A to i těch celkových výsledků.