Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

LC Racing MT zachráněn DJI Phantom 2 Vision +

Hlavní foto

Co se tedy stalo ? Bude to pro mnoho z vás úsměvné. Ale budiž. Alespoň nebudete provádět podobný kousek sami. Nebo ano, ale musíte být více obezřetní. Takže:

Nainstaloval jsem kameru Gopro HERO 3 na střechu MT LC Racing. Ale protože jsem měl tlačítko zapnutí videa pod kamerou u kapoty, musel jsem aktivovat WIFI, abych mohl pomocí aplikace na telefonu spustit nahrávání.

Potud vše naprosto v pořádku, ale...

Když jezdím, musím vždy opět vypnout WIFI vysílač na kameře, protože ten má takový výkon, že spolehlivě zaruší 2,4 gHz přijímač na RC modelu (auto, copter atd.). A proto se po krátké jízdě model zastavil. Regulátor se rozhodil a fungovalo pouze řízení modelu.

Model tak zůstal na tenkém ledě cca 10 m od břehu.

Moje mozkové buňky začaly šrotovat, jak dostat model zpět. Na led se vstoupit nedalo, protože byl velmi tenký. A tak jsem postupně vymýšlel scénáře záchrany:

 

- půjčit si delší lano, hodit jej a doufat, že dopadne za model a já si ho přitáhnu (něco na způsob lasa). Zde však hrozilo, že se prolomí led a další nástáahy

- dát na Phantoma provázek, doletět k modelu, zaháknout se a dotáhnout jej na břeh (nešlo to, model byl těžký a ve sněhu). Hrozilo, že tam havaruje i coptera

- dlouhý motouz, který se Phantomem obtáhne kolem modelu, druhý konec si přitáhnu Phantomem a ručně napnu provazek a přitáhnu (avšak tenké, dlouhé a možnost chycení ve vrtulích)

- atd. atd.

- volání MP nebo hasičů nepřicházelo v úvahu. Byl bych považován za trotla...

 

Nakonec jsem zašel koupit nejprve 20m tenké dvoulinky. Ta byla lehká, nevlála vzduchem a Phantom ji utáhl. Takžej jsem zalétl až za model, udělal velký oblouk a vracel se zpět, abych si vzal druhý konec dvoulinky a jal se model přitahovat. Ale zjistil jsem, že 20m je málo.

Proto jsem nechal model na místě a opět klusal do elektra. Přikoupil jsem dalších 15m dvoulinky, navázal ji a jal se opět opakovat záchrannou akci.

Vypadalo to velmi nadějně. 3x se mi podařilo obletět model, pomocí FVP se přesně orientovat, donést si druhý konec kabelu a začít model přitahovat. Ale vždy se kabel dostal pod podvozek, sklouzl a model nezachytil.

Mezi tím se zde vystřídalo poměrně dost místních diváků... Docela nechápali a hlavně se bavili...

Pak jsem nechal coptera na pokoji (už posloužil dost) a začal plán B.

Protože byl kabel dost dlouhý, vysokým sněhem jsem došel až na druhý břeh jezírka, natáhl dvoulinku a tím se mi podařilo zachytit model ve výši kamery. Pak stačilo držet kabel napnutý a přitahovat model.

Samozřejmě se kabel vyháknul, model se převracel a bylo riziko, že se kamera oddělí od modelu. A to by byl další problém.

Ale nakonec se postupně podařilo model dostat na břeh.

 

Ponaučení ?

- nepouštět se na led, když je tenký a není možné na něj vstoupit

- nemít zaplou WIFI na GoPro HERO, protože to šíleně ruší přijímač a vše ostatní

- nemít chuť driftovat a testovat model v takových podmínkách

 

Zde je video záznam ze záchranné operace.

Zde pak společné foto obou protagonistů na závěr příběhu se šťastným koncem.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >




©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport