Mibosport Cup Round 2 souhrem

Igor Vlahovič

Do závodu se přihlásilo 130 modelů. Z toho bylo 13 skupin. Kategorie již známe z minula: buggy 2WD, buggy 4WD, Formule 1, Yokomo GT, Stock LRP a Modified.

Závod se jede jako jednodenní. Hala je rozdělena na dvě půlky. Na jedné je postavená offroad a na druhé onroad dráha.

Závodu se pravidleně účastní jezdci nejen z naší republiky. Jezdci z DE, AT, HU nejsou vyjimkou.

Na tomto závodě došlo ke dvěma změnám. Jednou z nich byla nová osoba za časomírou. Tou byl Pavel Magda. Zda zastoupil Vojtu Novického jen dnes, to nevíme, ale takto to na tomto závodě bylo.

Hlavním rozhodčím, pokud jsem správně porozumněl mé styčné spojce, byl osobně Michal Bok. To je i ředitel závodu.

Závod opět navštívila velmi známá jména – Martin Bayer, Aleš Bayer, celý klan Orlowskích, Herbert Weber a mnoho dalších.

Pavel Magda to pěkně řídil a závod skončil ve 20 hodin cca. Slušný čas.

Pojďme se podívat na výsledky jednotlivých kategorií.

Buggy 2WD

Kvalifikace patřila a TQ získal Jiří Mára. Ten je v kategorii buggy velmi dobrým pilotem. Finále A bylo hodně napínavé a každou jízdu vyhrál jiný jezdec. Nakonec zvítězil Michal Orlowski.

1. Michal Orowski (PL)

2. Jiří Mára (CZ)

3. Martin Bayer (CZ)

C finále: Petr Kristek (CZ)

B finále: Mateusz Ogonowski (PL)

Buggy 4WD

Zde kralovali bratři Bayerové. Martin vzal TQ. Aleš se zařadil hned za něj. Finále opět napínavé a na prvních místech se střídali hevězdy. Martin dvěma vítězstvími zvítězil. Hned za ním dojel bratr Aleš.

1. Martin Bayer (CZ)

2. Aleš Bayer (CZ)

3. Jiří Mára (CZ)

C finále: Kuba Wawrzkiewicz (PL)

B finále: Bartlomiej Zambrzycki (PL)

F1

Herbert Weber (AT) jezdí na tento závod pravidelně. Měl však silné soupeře v podobě Martina Szunyohga (AT) a Thomase Bauera (AT). Ve finále se to opět střídalo a do poslední jízdy nebyl jasný vítěz. Tím se nakonec stal Herbert Weber.

1. Herbert Weber (AT)

2. Martin Szunyogh (AT)

3. Thomas Bauer (AT)

Yokomo GT

Že by nová vycházející hvězda této kategorie ? Umí na rychlých a technických tratích. Řeč je o Tomáši Kembitzkém. Ovšem ani Patrik Dworschak a Markéta Vítámvásová nezůstali pozadu. Finále patřily a to všechny vítězi kvalifkací.

1. Tomáš Kembitzký (CZ)

2. Patrik Dworschak (CZ)

3. Markéta Vítámvásová (CZ)

Stock LRP

34 pilotů. Velká konkurence díky daným pravidlům. TOP 10 opět velmi těsné. David Němček uzmul TQ pozici polákovi Orlowskemu Blazejovi. Radek Voda se dnes musel spokojit s B finále. Zde nechyběl ani Michal Němeček. Finále dvěma vítězstvími ovládl David Němček.

Modified

Nejrychlejší kategorie. Tři hodně vyrovnaní piloti – Kuba Šimurda, Radek Flek a Michal Orlowski. nakonec získal TQ Kuba Šimurda. Oprávněně – jezdí velmi zkušeně. Finále A dopadlo pokaždé stejně a jezdci si takto odnesli poháry: