MČR Porsche Slavkov 5.10.2013 online

Máme před sebou poslední závod letní sezóny 2013. Do posledního závodu je to v podstatě otevřené. Snad jen to třetí místo Miroslava Jurenky je jisté. Třeba o první místo bude boj a například já, Jan Macejík a Petr Rovný jede o sedmé místo. A dnes o třetí místo na bedně senior plus.

Po ránu krásné počasí, byť chladné. Ale v našem depu je již pěkně teplo. Tak pokud to takto vydrží, bude to pěkný a napínavý závod.

Je tady veselo. Dušan Bayer naslouchal, jak s Mirou Jurenkou plánujeme vytvořit novou kategorii 40 až 50 let. Protože příští rok bude většina startovního pole zřejmě starší 40ti let.

Já si vyzkoušel karoserii od Petra Rovného. Krásně nastříkaná karoserie, pouze na střeše lehce odřená. Asi si udělám vánoční dárek.

Já pojedu v tomto chladném počasí C pneu. Uvidím, jak to bude sedět a zda to bude použitelná kombinace. Ale já uřídím všechno :-).

A byla otevřená dráha. Jezdci vyrazili na trať, která se dnes jede v opačném směru. I já jsem vyzkoušel mé Porsche a jede. Což je hlavní.

Jinak zde máme aktuální správu: dvouhodinovka se dnes ve Slavkově nekoná !!!

""

Dnes se pokusím dojet staré pneu GRP C. Už moc vzorku nemají, ale na kvalifikaci ok

O titul se dnes zjevně popere Libor Lukášek. Jirka Vyšín to nebude mít jednoduché. I na dalších místech to bude hodně zábavné. Pole je hodně vyrovnané a není jisté, jak to dopadne i v zadní části tabulky.

Trénink byl jako vždy do 10 hodin. Nyní bude rozprava. Pak se udělají skupiny a jdeme na poslední zteč.

Online výsledky zde:

"" 1:5 Porsche

""

Ranní rozprava jako vždy. V tomto roce na MČR LS Onroad poslední

Jdeme na to přátelé. První kolo za malou chvíli začíná. Jsou tři skupiny.

Kvalifikace 1

Skupina 1 – 20 kol nájezd je dnes pro mnohé zázrak. Martin Karel jako jediný tento limit splnil. JIří Adámek senior v této zimě dal kol 19. Tak stejně i František Fráňa.

Skupina 2 – kombinace pneu A (zadek), C (předek) je použitelná. Jak jsem zjistil. Ale než se to zahřeje, je to děs. Motal jsem se na mnoha místech a ztratil. Nakonec jsem pojel Jána Macejíka o nějakou tu setinku… Oba 20 kol. Pavel Karel, Leoš Bulva a Zdeněk Čechura také 20 kol.

""

Pracovní zatiší…

Skupina 3 – zde se přetahovali o první místo Jiří Vyšín, Michal Chamula a Dušan Bayer. Michal se držel v na prvním místě na začátku jízdy. Jirka nakonec vyhrál. Zde se však najíždělo 21 kol a kromě Filipa Jílka, Petra Rovného (ten pojel nás s Janem Macejíkem), Libora Lukáška a Jirky Rybáka. Jirka navíc zajel do depa pro nastavení vozu. Vůbec mu to nesedělo.

Se zmrzlými prsty se špatně píše report a taky blbě řídí. Jdu si pro rukavice…

Kvalifikace 2

Skupina 1 – slyšel jsem často nárazy do betonu na cílové rovince. Pneu než se zahřeje, opravdu nesedí. Nyní Franta Fráňa najel jak jediný 20 kol. Jiří Adámek pak méně a soupeři na tom byli stejně.

Skupina 2 – já jsem tuto jízdu nejel. Musel jsem rozebrat startér a díky Dodovi Ťažkému ho sám složil zpět !!! Já montoval, jupííí. Nyní to funguje po vyčištění skvěle. Mezi tím do ecíle dojel jako první Pavel Karel (20 kol). Druhý Leoš Bulva (20),  minulé jíné moc nepouštěl. Ondra Čechura i Jan Macejík také 20 kol.

""

Ano, kromě psaní a ježdění také opravuji – tady třeba startér 🙂

Skupina 3 – Jirka Vyšín opět první. Nejrychlejší kolo. Libor Lukášek nyní za ním a oba jsou to dnes „Rivalové“. Mira Jurenka třetí a všichni jmenovaní – 21 kol. Petr Rovný, Michal Chamula skončili dříve. Dušan Bayer má najeto a tak odpočíval. Jirka Ryba měl rozborku motoru.

Nyní je polední pauza na oběd. Já musím ve třetí kvalifikaci zajet lepší výsledek a porazit Kolegu Macejíka Rovného :-).

Kvalifikace 3

Skupina 1 – pouze Martin Karel najel 20 kol. Dodo Ťažký tvrdě havaroval při nájezdu na cílovou rovinku. I tak dojel třetí za Jiřím Adámkem.

""

BONA. Víte co to je ?

Můžete si tipovat, jako v současně probíhající soutěži. Ale já vás nebudu napínat – je to Bůlvův ohýbač na auta.

A k čemu to je ? Na rovnání plat podvozků bez nutnosti vypínaní motoru. Prostě auto naboříte, přijedete, narovnáte a jedete vesele dál 🙂

Skupina 2 – tak já jsem sice spravil startér. Ale jak Petr Rovný zatáhl, pružina opět vypověděla službu. Ale Jirka Rybák půjčil svůj díl a já jen vyzkoušel startování a objel pár kol. Jan Macejík se nezdá. Zajel 10.04 a nechal za sebou mě, Petra Rovného a další piloty. Milan Kocich najel pouze 12 kol, Já jen těch 7 zkušebních.

Skupina 3 – zde nenastoupil Petr Rovný – má najeto. Šetří kola. Jirka Rybák také kolize na cílové rovince. Auto mu dnes prostě nefunguje. Tady Dušan Bayer, Mira Jurenka a Filip Jílek jeli naprosto fantasticky. Auta seděla jako přikovaná, Ačka na obou nápravách. Nechybělo málo a Dušan měl nájezd 22 kol. A to v opačném směru. Tak se podíváme, kdo se dostal příno do semifinále.

14 95 KAREL Martin 20 10:21.824

1/4 finále A – první místo na startu patřilo Františku Fráňovi. Jiří Rybák se dostal na druhou pozici. Bojoval z posledního místa. Pak se zase propadl vzad. František Fráňa první. Velmi dobře jel i Milan Kocich a Dodo Ťažký. Do semifinále postoupili tito borci:

Start 1/4 finále A

1/2 finále B – zde se potkám s Petrem Rovným. Startuji za ním a bude to první souboj s ním v dnešním závodě. Zde jsem byl rád, že jsem dojel na páté pozici. Auto nemá výkon, jednu chvíli bylo nervózní. Sice jsem stíhal Petra Rovného a Michala Chamulu, ale pak se kontakt jaksi vytratil. Zvítězil Libor Lukášek před Mirou Jurenkou. Přímo postoupil Michal Chamula a Petr Rovný. Já čekal na dojezd 1/2 finále A. Nakonec mi to vyšlo….

1/2 finále A – opakovaný start. Jirka Vyšín v pohodě první. Na druhém místě kroužil Dušan Bayer, ale pak jej předjel Filip Jílek. Ale i tak přímo postoupil. Povedlo se to Janu Macejíkovi. A také Zdeňkovi Čechurovi. Pavel Karel měl na postup, ale zradila ho technika.

""

A start se pak opakoval…

Finále C – pouze dva vozy. Jiří Rybák a Jan Komorous. Zvítězil Jirka Rybák.

Finále B – František Fráňa z první pozice. Pak bez předního kola. Jirka Rybák  jen opět létal vzuchem atp. Jedno foto je toho důkazem. Třetí Ondra Čechura. Jiří Adámek skončil ve třetím kole, Martin Karel v 9.

""

Leoš Bulva styl 🙂

Jirka Rybák se díky Augustýnkovým tvrdým koulím projel úspěšně C finále, pak vyhrál B finále. A nyní aspiruje na vítězství v Ačku. A to z 11. pozice. Děj se vůle boží…

Finále A – za malou chvíli startujeme. Tak já jsem skončil poměrně brzy. A tak než to rozbít, tak raději zastavit. Jiří Vyšín sice zvítězil, ale první ísto patří Liborovi Lukáškovi celkově, i když dojel třetí za Filipem Jílkem. Mira Jurenka dojel čtvrtý. 40 plus vyhraje Petr Rovný. Dnes si také stoupne na vítězný třetí stupeň. Dozadu mne odsunul i Ján Macejík. Dušan Bayer se propadl v zadní část pole. Zde jsou celkové výsledky:

11 8 VLAHOVIC Igor 14 7:49.813

Poslední závod sezóny MČR Porsche je za námi. Před námi nyní vyhlášení výsledků tohoto závodu.

Tak vyhlášení je za námi. Mira Jurenka v OLD STAR dostal vítězný doutník. Pak si šel i pro čtvrté místo v tomto závodě.

Moje auto bude potřebovat zkontrolovat. Zatím nevím, zda příští rok pojedu. Ale to je ještě času dost. I tak bych ale pomohl z propagací této kategorie, protože má hodně co dát. Především vyrovnané podmínky.

Zítra se jede zcela poslední závod sezóny LS Onroad – Eko a TC. Výsledky online na MyRCM.