1. závod MČR Elektric Track 1/10 – Blansko

<p>
1.5. se nepracuje. Tedy jak kdo. Ti co nepracují by měli líbat svoje drahé polovičky pod
rozkvetlými stromy… Ale zarytí RC fandové dělali v tento den zcela jinou činnost.
<p>
Blansko – okruh snů mnoha pilotů <!– separe –>hostil první závod MČR ET na asfaltu. Kromě hlavních kategorií
ET OPEN a STOCK se jel i vložený závod OPEN 1/10 a Micro 1/18. Účast v jednotlivých kategoriích
byla různá. V Micro to piloti pojali jako ladění svých modelů na další závod. Jak Igor tak
Jirka se dohodli na různém nastavení svých micro strojů. Dále potom účast byla následující:
Modified MČR – 6 pilotů, STOCK MČR – 17 pilotů, OPEN STOCK – 13 pilotů.
<p>
Ředitelem závodu byl jmenován Honza Štrof, časomíru obstarával Pavel Magda a rozhodčím závodu
byl osobně pan Václav Strupek. Bufet, WC k dispozici – v tomto směru žádná novinka.
<p>
Počasí od rána jako ze škatulky. Dle Jirky Pavlovce a jeho meteostanice bude počasí po celý den
výborné a bez kapky deště. Ranní trénink byl samozřejmostí a o do cca 9:15. Potom proběhla rozprava,
ujasnila se pravidla a čas jízdy (5 minut) a přesně v 9:30 se zahajovalo první kolo rozjížděk.
<p>
<b>MICRO</b>
<p>
Jirka, Igor, Tomáš Vyleta a Petr Uhýrek. První dva jeli systém Mongoose s motorem 8,5, Tomáš – Mongoose
10,5 a Petr zatím motor 300. LiPo je samozřejmostí. Jirka jel <b>první jízdu</b> převod 42/20, Igor 43/21.
Oba nájezd 20 kol. Igor kolo nedal zatím pod 14 sekund. Čas jízdy podotýkám 5 minut. Best Lap –
Igor 14.07. <b>Druhá jízda</b> byla pro Igora lepší. Nájezd 21 kol a best lap 13.954. Jirka měl model
neklidný a svůj nájezd nevylepšil. Tomáš bojoval se svým vozem i nyní. Petr kroužil s motorem 300
a také občas havaroval. <b>Třetí jízda</b> se nevydařila ani Igorovi a ani Jirkovi. Igor serval mech,
Jirka ztratil na regulátoru automatickou brzu. Ale Tomáš odhalil příčinu přetáčivosti a zajel druhé
místo. Petr vyměnil motor 300 za střídavý systém Mamba 8000. <b>Čtvrtý trénink</b> byl pro Igora
konečně pozitivní. Nájezd 21 kol s dojezdem 5.01, kola pod 15 sekund v pohodě a 3 kola pod 14 sekund.
Zřejmě vyladěno. Jirka měl moc silnou automatickou brzu. Tomáš se opět přetáčel díky změn pneu.
<p>
<b>Finále</b>
<p>
<b>První finále</b> opět mechové kolo v půli jízdě KO. A tak Igor sice vyhrál, ale nájezd činil
pouze 21 kol. Jirka druhý a Tomáš třetí. <b>Druhé finále</b> Igor najel 22 kol s dojezdem 5.13. I
Jirka konečně pokořil hranici 20 kol a najel 21 kol. <b>Třetí jízdu</b> Igor dokázal vylepšit
nájezd na 5.10 a 22 kol. Podrobné průjezdy viz foto níže. Jirka opět druhý. Celkové pořadí po závodě Igor, Jirka a Tomáš.
<p>
<b>OPEN STOCK</b>
<p>
13 jezdců v otevřené Stock kategorii. Mnoho adeptů na první pozice v A finále. Tempo udával Pavel
Magda, který za 5 minut jízdy najel 23 kol. Hned za něj se ale zařadil Libor Vévoda ml. (také 23 kol).
Filip Uher v jedné jízdě upekl motor, ale zařadil se na třetí místo na startu A finále.
Velmi dobře kroužil i Jarda Kopecký. V A finále si ještě změřili síly Libor Adamec, Tonda Hráček,
Honza Štrof, Michal Vévoda, Jan Krupička a Jakub Šafář. S B finále se museli spokojit Olda Groch,
Ivo Štrof a Vojta Flek.
<p>
<p>
V <b>B finále</b> jezdil vyrovnaně Olda Groch a chvílemi mu stačil i mladý a nadějný Vojta Flek. Pak
se vzpamatoval i Ivo Štrof. Ale celkově vyhrál Olda před Ivo Štrofem a Vojtou Flekem. <b>A finále</b>
bylo v režiji Pavla Magdy. Ten jako jediný najel 23 kol. Druhý skončil Libor Vévoda ml., který sváděl
těsné souboje s Filipem Uhrem. Ten nakonec skončil třetí. Těsně pod bednou vítězů potom Jarda Kopecký.
Ten se pořád zlepšuje. Jinak A finále bylo hodně vyrovnané mezi jezdci. Mnoho jich najelo 21 kol. Libor
Adamec, Jan Štrof, Michal Vévoda, Tonda Hráček… Krásně vyrovnané.
<p>
<b>MČR STOCK</b>
<p>
Kvalitní soboje o první místo mezi Zdenko Kunakem a Radkem Flekem. Oba nájezd 24 kol. Lepší však Zdenko.
Třetí na A finále Ivo Gombík (23 kol). Pak bylo pořadí na A finále: Vojta Novický, Jirka Těhník,
Lukáš Gombík, Karel Krejčík, Víťa Hola, Michal Bláhovský a Jarda Vala. B finále zahajoval Michal
Binder, Matěj Řehák, Anička Hušková, Jirka Hušek ml., Felix Uhýrek ml. Jaroslav Hartman a Jiří Hušek.
<p>
<p>
Nádherné souboje mezi Zdenko Kunakem a Radkem Flekem v <b>A finále</b>. Oba v těsném závěsu. První Zdenko, kdy Radek čeká na chybu.
Ostří zrak rozhodčího závodu pana Stupka hlídal jezdce o kolo zpět. Druhé finále vyhrál Radek a tak rozhodovala
poslední finálová jízda. Nakonec ale bez chyby Zdenko a vyhrál tak první závod MČR ET Stock. A to před
Radkem a Ivo Gombíkem. Ivo má více jak 40 let a jak mu to jezdí… <b>B finále</b> vyhrál Michal Binder
před Matějem Řehákem a Jirkou Huškem ml. Kateorie stock má mnoho nadějných juniorů. Vidíte je na fotce
níže.
<p>
<b>MČR MODIFIED</b>
<p>
Super rychlá kategorie na dráze v Blansku. Michal Bok bez chyby kroužil a nej kolo měl za 12.097.
Zdenko Kunak aspiroval po rozjížďkách na druhé místo v A finále. Třetí pak Zdeněk Hamák. Vzhledem
k počtu jezdců byli všichni v A finále. Tedy i Vláďa Šulc a Michal Bláhovský.
<p>
<p>
V závěsu Michal Bok a Zdeněk Hamák. Kdo z koho ? Jednu jízdu vyhrál Michal, druhou Zdeněk. Třetí rozhodovala.
Michal měl technické problémy a tak Zdeněk potvrdil poslední jízdou své vítězství v tomto závodě. Druhý
tedy Michal Bok a třetí Zdenko Kunak. Všichni tři jezdci dokázali najet 24 kol. Dominik Šulc na 4. pozici,
Michal Bláhovský na 5. místě a pole zakončoval Vláďa Šulc.
<p>
Čisté souboje, fair play chování jezdců mezi sebou. Opravdu důsledná kontrola ze strany pana Strupka.
Rychlý průběh závodu samotného, vyhlášení vítězů bez prodlev. Myslím si, že za všechny mohu napsat –
krásně strávený Svátek práce. Na závěr nějaké to foto a těším se na další závod s vámi.