Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Užitečná maličkost pro formuli F109

Hlavní foto

Populární model formule od 3Racingu je stále oblíbeným závodním náčiním a tak není divu, že tu a tam něco při kolizích na závodech odejde. Kdo tento model má, či měl, tak ví, že jedním z nejzranitelnějších dílů je sestava přední nápravy.

Nevím jestli to byla náhoda nebo úmysl, ale díl spojující horní ramena, který současně slouží jako nastavovací prvek záklonu svislých čepů  je hodně často destruovanou součástkou, kterou však pokud vím nelze v originálním provedení koupit samostatně.  Z toho důvodu jsem se rozhodl vyhovět požadavku jednoho ze zákazníků a díl jsem se pokusil navrhnout nový, vyrobený mými dostupnými technologiemi (originál je vstřikovaný plast do formy), tedy CNC obráběný z kvalitního plastu a kovu. Originální  díl díky svojí subtilnosti plní pravděpodobně i jistou funkci deformační pojistné zóny a má se patrně při nějakém silnějším nárazu rozlomit a zabránit tak poškození  dražšího prvku modelu, např. základního plata. Z tohoto důvodu jsem se i já rozhodl udělat díl poněkud subtilnější, ale sesazený ze tří prvků a to z plastové (delrinové) základny a dvojice poměrně masivních duralových uložení závěsných čepů horních ramen.

Lze předpokládat, že duralové díly budou odolnější, než nosná plastová základna a případnou destrukci přežijí, a tak vedle nabídky celkové sestavy tohoto dílu mám v nabídce ještě samostatnou o 1 milimetr zesílenou základnu jako samostatně prodejný díl.

Kompletní spojovací díl horních ramen přední nápravy lze objednat zde: samostatnou náhradní zesílenou základnu pak zde:

Detailní foto pak najdete na tomto linku: http://alsracing.net/?p=2318

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport