Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Motory a jejich závity vs regulátory

Hlavní foto

Dotaz od jednoho čtenáře zněl, cituji:

"Dobrý den, potřeboval bych radu. Beru podvozek TT-01e a chtěl bych do něj regulátor http://www.carson-modelsport.cz/zbozi/25087/Modelcraft-Carbon-Series---20-zavitu.htm a motor http://www.carson-modelsport.cz/zbozi/24918/Firebolt-15T-motor.htm, bylo by to možné?"

A jelikož to zde zřejmě popisováno podrobně nebylo, zkusíme si to objasnit. A bude to platit pro stejnosměrné, tak i střídavé motory /regulátory.

 

Ta výše popsaná kombinace by nebyla vhodná. Proč ?

Regulátor má udáváno limit 20 závitů na motoru - tzn., že k němu můžeme připojovat motory 20 závitů a výše. Kromě 20ky tedy 21, 22, 27 atd. Pak nehrozí zničení regulátoru. A i při připojení motoru s 20ti závity pak musíme volit lehčí převodový převodový poměr. Nemusí totiž mít daný regulátor žádnou výkonnostní rezervu. Pokud by dotyčný tedy tuto kombnaci použil, zřejmě by došlo k poškození regulace silnějším typem motoru.

Má-li tedy zájemce používat motor o 15ti závitech, je potřeba pořídit regulaci, která podporuje motory od 15. závitů níže. Tedy 14T, 12T, 5T atd.

 

Příklady:

Platí, že kolik závitů má motor, pak dle toho pořizujeme regulaci. Dám extrémní příklad pro střídavou variantu motoru Nosram Storm Evolution 3.0T - tedy pro motor o počtu závitů 3T, který mám.

Pokud bych chtěl tento motor používat, pak musím pořídit takovou regulaci, která je tzv. NO LIMIT, nebo je stavěna pro motory od 3. závitů a níže. Zde bych mohl použít například Speed Passion Gran Turismo 2 Pro a jemu podobným. Jejich specifikace tomu odpovídají.

Nemohl bych jej tedy zapojit k mojí regulaci Speed Passion Cirtix Club Stock Race, která má limit motoru 9.5 závitu a výše. (viz. úvodní foto)

 

Zkráceně popsáno:

SP CIRTIX CLUB STOCK RACE - je pro motory 9,5 závitu a výše

SP GRAN TURISMO GT2 PRO - je pro motory od 2,5 závitu výše (to pasuje k mému Nosram Storm Evolution 3.0T)

 

Shrnutí na závěr:

- regulátor má vždy udanou hodnotu o počtu závitů motoru, který lze připojit

- na daný typ regulace připojujeme takový motor, který má buď stejný počet závitů jak píše manuál regulace a nebo motor s vyšším počtem závitů

- mále-li motor o počtu závitů 10.5T například, pak regulátor musí mít limit 10,5 závitu a níže

- máte-li regulátor s limitem například 27 závitů, pak motor můžete použít s počtem závitů 27 a výše

 

Snad se mi to podařilo trochu objasnit. Dobře studujte parametry, aby jste se vyvarovali kupováním dalších regulací, které jste špatnou volbou zničili.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
lesní osivo
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport