Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Asymetrické duralové bloky řízení pro modely F1 1/10

Hlavní foto

Jelikož populární desetinové 2WD formule mají díky velmi jednoduché konstrukci přední nápravy pevnou světlou výšku dochází při opotřebení předních kol ke stavu kdy by sice kola ještě mohla sloužit ale světlá výška už je tak malá že je prostě musíme vyměnit za nove. To je při poměrně vysoké ceně kol a rovněž s ohledem na jejich horší dostupnost celkem neekonomické řešení a proto ALSracing  přináší novinku, která vedle významného zvýšení odolnost dílu řeší tento nedostatek.

Představujeme tuningovou náhradu standartních plastových bloků řízení v podobě duralových tzv. asymetrických bloků.

Jejich specialitou je možnost změny světlé výšky při jejich přehození zleva doprava čím se zrcadlově otočí poloha osy a dojde též ke změně světlé výšky  - viz foto. Další jenmé doladění lze pak realizovat pomocí podložek svislého čepu, které jsou také součástí setu.  Hlavní výhodou těchto bloků je jednak poloha osy kola dole, která dovoluje celkem výrazně zvýšit stupeň opotřebení ”ojetí” předních kol.  U běžných předních formulových náprav do modelů F103, F109 aj. je značný problém s laděním světlé výšky podvozku. U nových kol to řeší sada svislých čepů s podložkama, kterou již delší dobu vyrábíme a nabízíme na e-shopu, avšak ta řeší jen polovinu problému - tedy nová kola a snížení světlé výšky, nedokáže světlou výšku v případě ojetých kol zvětšit (osu posunout níž na čepech).  Pokud se tedy kola ojela na nějakou “mezní” úroveň nešlo s tím v případě běžných bloků řízení už prakticky nic dělat a kola i když by mohla ještě sloužit se musela měnit…. Nové bloky řízení tento nedostatek pomáhají řešit a pochopitelně díky kovovému provedení jsou mnohem odolnějším a spolehlivějším prvkem než bloky originální plastové. Součástí sady jsou též podkládací podložky na osu, které je nutno použít v případě některých typů disků aby nedrhly kulové kloubky o kolo současně lze jimi jemně zvětšovat šířku přední nápravy.

Další info a foto ZDE.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport