Interview s nadějným juniorem Radkem Vodou

Igor Vlahovič

Na posledním závodě se redakce Masters dohodla na krátkém rozhovoru s touto osobností RC sportu. Odpovědi jsou krátké, ale výstižné. Tady jsou:

Redakce Masters

Kdy jsi se poprvé setkal s RC modelem auta ? Byl to plnohodnotný model, nebo spíše hračka ze supermarketu ?

Radek Voda

Nejdříve jsem měl několik hraček ze supermarketu, v 10. letech jsem se poprvé setkal s prvním RC modelem auta.

Jaký byl tvůj první model auta na dálkové ovládání ?

Radek Voda

První RC model auta byl Monster Truck Tamiya Overlander 1:10.

Kdy jsi začal uvažovat, že začneš jezdit s RC modelem závody ?

Radek Voda

Při nákupu podvozku Tamiya TT-01E jsem byl už rozhodnutý že s ním chci jezdit závody.

Který tvůj start na závodě byl zcela první ?

Radek Voda

Můj první závod byl na Xray Nosram Holešov – 11.2.2012.

Jaký nejlepší úspěch si zatím na naší scéně zaznamenal ?

Radek Voda

Nejlepší úspěch pro mě je 3.místo na Mistrovství České republiky Electric Track v kategorii STOCK 17,5 v Náchodě v roce 2012.

Absolvoval jsi i závod mimo naší republiku ?

Radek Voda

Letos jsem se zúčastnil finále Euro Touring Series v Traiskirchenu. Byla to obrovská zkušenost vidět jezdit světovou špičku.

Máš podporu v směru tohoto hobby podporu ? Například od rodičů ?

Radek Voda

V tomto hobby mě podporují rodiče, největší dík patří moji mamce která se mnou tráví veškerý čas na závodech.

Jaký nyní jezdíš podvozek a kterou kategorii máš nejraději ?

Radek Voda

V současné době jezdím podvozek XRAY T4 a mojí nejoblíbenější kategorií je STOCK.