Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Skvělý úspěch konverzního setu ALSZ180C pro mini-z

Hlavní foto

Když už jsem si vloni myslel, že už o tenhle produkt v době nových modelů mini-z MR03  nebude zájem, ozval se mi Ing. Libor Prchal z jihočeských Vodňan s dotazem zda-li by bylo možno dodat tuto “starou” konverzi i pro nové mini-z řady MR03. Původní verze byla konstruována pro starší mini-z modely MR02, ale jelikož nová minizetka mají na zadní nápravě naprosté minimum inovací (prakticky pouze jinak řešený tvar závěsu, který z tzv. háčka dostal podobu téčka) nebyl to nějaký zásadní problém. Tento přestavbový set se prodává včetně sady kvalitních duralových kol a včetně motoru řady 180. Výhody tohoto řešení jsou stále stejné …. spolehlivý a levný robustní motor posouvá težiště modelu dozadu k nápravě a především je snižuje. Kvalitní a úsporněji řešený diferenciál poskytuje velmi přesné a jemné seřizování a umožňuje osadit širší kola. Tato široká kola pak spolu s kvalitní mechovkou zajišťují výtečný grip a parádní jízdní vlastnosti. Především model získává na přesnosti, čitelnosti, stabilitě, poslušnosti …. prostě je to najednou úplně jiné mini-z a to vše za velmi příjemnou cenu.

Stačí vzít originální mini-z model v základu plus tento set a vznikne prvotřídně vytuningovaný závodní speciál, který už mnoho dalšího vylepšování nepotřebuje. Snad jen třecí tlumič ……

S takto vyladěným modelem odjezdil Libor celý obsáhlý seriál (tuším že čítal 20 závodů) tzv. Kyosho OPEN cupu v Hluboké nad Vltavou a s přehledem jej vyhrál. Tímto mu ke skvělému výsledku blahopřeji a věřím, že jeho příklad v kategorii OPEN1/28 (mini-z Open) nalezne další následovníky. On totiž ten nejdražší “značkový” tuning s názvem Atomic, Kyosho, 3Racing, GPM a kdovíjaký další je pořád jen obyčejná sériová komerční produkce někde v Číně, ale ALSracing vyrábí malosériově závodní speciály, jejichž provedení vychází nejen z dlouholetých osobních závodních zkušeností, ale také z podnětných  návrhů kvalitních tuzemských pilotů …. a voooo toooom  toooo jeeeeeeeee !!!!!!!!!  Liborovi závěrem děkuji za skvělou propagaci produkce ALSracing  a přeji mu hodně úspěchů na nadcházejícícm mistrovství v Polné,  kam zvu všechny příznivce malých modelů od 1/28 (mini-z) po 1/18.  Neváhejte,  přijďte si zajezdit a okusit skvělou atmosféru tohoto prestižního závodu. Více informací (včetně přihlášek a seznamů přihlášených pilotů) o mistrovství a jeho historii lze najít na oficiálních stránkách www.rcmicromasters.com

Více foto ZDE.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport