Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Morava Cup - kat. Standard

Na prvním závodu Hanáckého poháru jsem měl celkem dobře naladěno. Dojel jsem si pro pěkné čtvrté místo. Ale o víkendu 15.5.2005 se mi udělalo volno a tak jsem se rozhodl pro účast na druhém závodě Morava Cupu 2005. Závod se jel v Brně Bosonohách.

Předpověď počasí neměla být nikterak příznivá, ale nakonec vše dopadlo nadmíru dobře. Po ránu svítilo sluníčko, potom se dopoledne zatáhlo a trochu ochladilo, ale po obědě se opět vyjasnilo a až do konce dne bylo krásně.

Teď už k závodu samotnému. Já jel kategorii Stadart s motory 17x2 pevným časováním. V této kategorii startovalo 8 jezdců. Dále potom se jely kategorie Modified (kotva 14x2) - cca 12 jezdců, Hobby (kotva 19x2) 4 jezdci a formule (myslím 5 jezdců). Nyní se zaměřím na naši kategorii.

Byl jsem zvědav, jak si obstojím v celkem vyrovnaném poli jezdců. Za největšího "konkurenta" jsem samozřejmě považoval pana Pavla Magdu z RC klubu Blansko. Ale i ostatní jezdci jako Olda Groch, Pavlovec Jiří, Ošmera Petr, Pospíchal Antonín (tomu model nejdříve jel, potom pomalu umíral a Tonda ne a ne přijít na příčinu potíží...) a další jeli vyrovnanou partii. V této kategorii se jezdí hlavně na jistotu a bez chyb. Jedno zaváhání a ztrátu už nedoženete.

Rozjižďky začaly lehce před půl desátou. A to v pořadí Modified, Standart, Hobby a formule.

První rozjížďku vyhrál Pavel Magda s 21. koly a časem 6.09,88 . Druhý Olda Groch s 20. koly a časem 6.01,90. Třetí já s 20. koly a časem 6.08,84. Potom v závěsu Koupý Zbyněk, Pavlovec Jiří, Ošmera Petr, Pospíchal Tonda a Morávek Jan.

Druhou rozjížďku opět vyhrál Pavel Magda. To už zvládl 22 kol s časem 6.15,55. Druhý Groch Oldřich(20 kol), třetí Pavlovec Jiří, potom já také s 20. koly a zamnou Toník Pospíchal s 19. koly společně s Ošmerou, Koupým a pole zakončil Morávek Jan.

Třetí rozjížďka se opět vydařila Pavlu Magdovi z RC Blansko. Najel opět 21 kol. Já na druhém místě taktéž 21 kol, dále potom Koupý, Pavlovec, Groch, Pospíchal, Ošmera, Morávek.

V rozjížďkách jsem se potýkal s rušením. Postupně jsem se posouval po tribuně, ale vhodnou pozici jsem našel až ve třetí jízdě a to ještě s jiným krystalem. I přes technické problémy jsem si najel druhou pozici na finále.

Takže konečné pořadí do finále: Magda, Vlahovič, Pavlovec, Groch, Koupý, Ošmera, Pospíchal, Morávek

1. finále: Po startu jsem měl co dělat, abych společně s Pavlem Magdou dojeli do zatáčky jako první a nedošlo ke kontaktu s rychle startujícím Oldem Grochem, Pavlovcem Jiřím i ostatními. Podařilo se a získali jsme si celkem náskok před ostatními. Dokonce se mi podařilo Pavla předjet, potom mi to vrátil a potom jsem chyboval a už jej nedojel. Jako jediní jsme najeli 21 kol. Pořadí Magda, Vlahovič, Koupý, Pavlovec, Groch, Ošmera, Pospíchal, Morávek.

2. finále: Start se opakoval ve stejné režii. Opět se mi podařilo předjet výborně jezdícího Pavla Magdu, ale potom se mi dostala karoserie pod kola a než se mi podařilo sjednat nápravu, propadl jsem se na poslední místo a dojel až šestý. Vyhrál opět Pavel Magda.

3. finále: Po startu jsem se opět za chvíli dostal před Magdu, ale opět udělal chybu a potom celou dobu jel na druhé pozici, ovšem s dostatečným náskokem. Jezdci za námi se hecovali a celkem bylo i kontaktů.

Tedy první tři místa: Magda, Vlahovič, Pavlovec. Nutno podotknout, že jezdci o kolo zpět bez problémů pouštěli a jen Tonda Pospíchal měl kromě toho, že mu model postupně umíral i slovní přestřelku při uhýbacím manévru.

Jinak závod měl klidný a bezproblémový průběh a to díky pořadatelům panu Ing. Petru Ilgnerovi a členům RCCM Brno.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport