Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Morava Cup - Prostějov 29.5.


Další závod seriálu Morava Cup se jel v sobotu 29. května na prostějovské dráze. Ve čtyřech kategoriích se zúčastilo celkem přes 40 závodníků. Závodilo se v kategoriích: Modified 14, Standard 17, Hobby a F1. Poprvé se v kategorii F1 představilo více než 5 závodníků a na dráze se již bylo na co dívat.

Po rozpravě následovaly jednotlivé série rozjížděk.

E 1:10 TC
Tentokráte z naší špičky chyběl Michal Bok, Vašek Strupek i Martin Hudý a Michal Němeček. Přesto měl závod dobrou úroveň. První místo na roštu ve finále A vybojoval v rozjížďkách Martin Kořínek před Zdeňkem Hamákem a Michalem Kreslíkem. Ve finálových jízdách si svoji porci smůly vybral Honza Štrof, který měl problém s rušením a ani jednu finálovou jízdu nedojel. Nedařilo se ani zkušenému Romanu Kořínkovi a ani Zdeněk Hamák nebyl ve finálových jízdách příliš přesvědčivý naopak velmi dobrý výkon podal Marcel Dostál se svým novým podvozkem XRAY T1FK a vybojoval druhé místo před Michalem Kreslíkem. První místo zaslouženě patřílo Martinu Kořínkovi.

E 1:10 TC Standard
Do této kategorie se přihlásil blanenský závodník Standa Vondra, který chvíli zkoušel kategorii F1 a tím získal zatím neporažený Standa Němeček důstojného soupeře. Pole-position vybojoval v rozjížďkách Standa Vondra právě před Standou Němečkem. Nicméně od čtvrté rozjížďky jel Standa Něměček s poslepovaným podvozkem když po kolizi ulomil značnou část plata v místě uložení baterii (foto viz. příloha). Finálové jízdy vyhrál Standa Vondra před Standou Němečkem a domácím Zdeňkem Pekařem, čtvrté místo obsadil Martin Zvára a páté Jirka Toman.

Hobby TC
Jizdní čas 10 min. opět způsobil, že část modelů se v posledních minutách po dráze spíše ploužila nebo byla již odstavena z důvodů nedostatčné kapacity baterii nebo nevhodně zvoleného převodu. Proto bylo rozhodnuto a doplněno do propozic této kategorie snížení jízdního času na 6 min. Vítězem této kategorie se stal Milan Peška.

F1
První místo obsadil Ludovít Košík před druhým Milanem Peškou, třetí místo obsadil Petr Konečný

V průběhu závodu se udál incident, který dle mínění "služebně starších" nemá v automodelářškém sportu obdoby. Uprosřed rozjížděk se vetřel na dráhu prostějovský občan slušně oblečený a s kravatou a vylil do první zatáčky sklenici oleje, poté začal všem vyhrožovat a nadávat, následně se vrátil a v ruce dřímal sekeru s cca 70 cm velkým topůrkem. Situaci musela řešit a vyřešila až hlídka městské policie.

Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz

Foto: Jirka Toman a Pavel Magda
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
lesní osivo
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport