Morava Cup – Blansko

Jirka Toman

<p align=“justify“>Po nočním vydatném dešti se v neděli 11.5. sjelo na mokrou blanenskou dráhu 25 závodníků v kategorii Senior,
8 Juniorů a 4 závodníci v kategorii PRO10 (placky). Volný trénink a měřený trénink na nejrychlejší kolo proběhl
na mokré a v některých částech poměrně kluzké dráze, tomu také odpovídaly najeté časy na jedno kolo.</p>
<p align=“justify“>První kvalifikační rozjížďky jednotlivých skupin se jely na již částečně oschlé trati. Proto o
postupových nadějích jednotlivých jezdců měly rozhodnout další rozjížďky na již suché dráze.</p>
<p align=“justify“>Postup do jednotlivých finálových skupin provázely dvě překvapení. Standa Vondra odjel jen jednu
rozjížďku a to na vodě a pak jej potkaly problémy s elektronikou jeho čas stačil jen na finále B. Ještě hůře dopadl další
dobrý závodník Hozna Štrof, všechny rozjížďky se potýkal s technikými problémy a kvalifikace do finále C byla jistě
zklamáním.</p>
<p align=“justify“>Blanenská dráha Michalu Kreslíkovi očividně svědčí neboť pořádně prohnal zkušeného Martina Kořínka. První kola
každého finále sváděli tito dva závodníci souboj o vedení přesto, že Michal jel velmi dobře, na Martina to ještě nestačilo.</p>
<p align=“justify“>Niže už jsou jen fotky vítězů – placky vyhrál Pekař, druhý byl Richter a třetí Vévoda<br>
v juniorech bylo pořadí následující: 1. M. Rajdus, 2. Z. Rajdus a 3. Cigánek<br> v nejobsazenější katekorii Senior se z
vítěztví radoval Martin Kořínek, druhý byl Michal Kreslík a třetí Michal Němeček.</p>