1. závod MSP v Hradci na Moravicí

Láďa Vašnovský

<p>
<b>První závod 2. ročníku Moravskoslezského poháru</b><br>
Tak se rok s rokem sešel a máme tady opět Moravskoslezský pohár v plné parádě. První závod, již klasicky, proběhl v Hradci nad Moravicí, ale místo hotelu Belaria byla zvolena nově vybavená tělocvična ZŠ. Závod byl opět koncipován jako společný pro obě kategorie a to pro modely 1:10 a 1:18 a opět dokázal, že vzhledem k počtu účastníků je toto řešení mírně řečeno nešťastné. I když účast, na první závod, byla celkem slušná, dostavilo se 70 účastníků, je více než nutné obě kategorie od sebe oddělit. Tělocvična byla naštěstí velmi prostorná <!– separe –> a skvěle natažené koberce toto vše podtrhly. Dík za to patří především Pavlovi Víchovi a jeho synům Ondrovi a hlavně Kubovi, který byl rovněž autorem trati. Trať byla postavena atraktivně a byla velmi technicky náročná. Byla spíše pro modely 1:18, ale i desetiny ji zvládaly dobře. Jediný problém byl se šířkou v technických pasážích. Na toto bohužel dopláceli ti nejrychlejší, protože nešlo dobře předjíždět. Ale i přes vše řečené, dráha byla na jedničku

<p>Závod byl zahájen dle rozpisu rozpravou a společnou fotografií, Tomáš Rajdus objasnil pravidla a začalo se závodit. Škoda, že vzhledem k časové tísni, byl zmenšen počet finálových jízd na 2. Ale toto je v budoucnu řešitelné rozdělením kategorií. Trošku bych zmínil nervózní projevy nejrychlejších závodníků na adresu pomalejších. Nejde zde o závod MČR a body do celkového pořadí, ale &#8222;pouze&#8220; o regionální seriál. Proto špičkoví závodníci nemohou chtít po ostatních &#8222;normálních&#8220; špičkové výsledky a bezchybnou jízdu. Na takovou si musí počkat až na mistrovské závody. Jinak byly závody vedeny v přátelském duchu. Organizace probíhala dobře a rozjížďky na sebe navazovaly bez prodlev.

<p>
Celkové výsledky najdete v příloze Průběžné výsledky na <a href=“http://www.rccarostrava.cz“ target=“_blank“>www.rccarostrava.cz</a>, které budou pravidelně aktualizovány.
<b>Kalendář závodů</b><br>
<ol>
<li>03.11.2007 &#8211; tělocvična ZŠ v Hradci nad Moravicí / desetiny a osmnáctiny/</li>
<li>01.12.2007 – tělocvična Stř.vol. času Ostrava Ostrčilova / desetiny/</li>
<li>09.12.2007 &#8211; Kulturní dům Branka u Opavy / osmnáctiny/</li>
<li>29.12.2007 – Kulturní dům Branka u Opavy / osmnáctiny/)</li>
<li>19.1.2008 – tělocvična ZŠ v Hradci nad Moravicí / desetiny a osmnáctiny/</li>