Pátý závod 2. ročníku MSP

Láďa Vašnovský

<p>Tak máme tady opět <b>Moravskoslezský pohár</b> v plné parádě. Pátý závod, proběhl v Hradci nad Moravicí. Závod byl opět koncipován jako společný pro obě kategorie a to pro modely 1:10 a 1:18 a opět dokázal, že vzhledem k počtu účastníků je toto řešení mírně řečeno nešťastné. I když účast byla celkem slušná, dostavilo se téměř 70 účastníků, je více než nutné obě kategorie od sebe oddělit. Tělocvična byla naštěstí <!– separe –> velmi prostorná a skvěle natažené koberce toto vše podtrhly. Trať byla postavena atraktivně a byla technicky náročná. Byla spíše svou šířkou pro modely 1:18, ale i desetiny ji zvládaly dobře. Zvláště brilantní výkony předvedla &#8222;královská kategorie&#8220; OPEN, kde vůbec nedocházelo ke kolizím modelů.
<p>Závod byl zahájen dle rozpisu rozpravou a společnou fotografií, Tomáš Rajdus objasnil pravidla a začalo se závodit. Jinak byly závody vedeny v přátelském duchu. Organizace probíhala dobře a rozjížďky na sebe navazovaly bez prodlev.

3.Kupčík Štěpan</p>

<p>Celkové výsledky najdete v příloze Průběžné výsledky na www.rccarostrava.cz , které budou pravidelně aktualizovány.<br>
11. 6.4 2008 – Výstaviště Černá louka / desetiny /</p>
<p>Seriál nám tedy pěkně běží, v tomto ročníku je jediným organizátorem RC CAR Ostrava. Jednotlivé závody však jsou organizovány na různých místech Moravskoslezského kraje. Došlo z organizačních důvodů ke změně míst konání jednotlivých závodů. Doufejme, že počet závodníků ještě vzroste a zvýší se tak prestiž tohoto oblíbeného seriálu.