Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Test nových SOFT EXTREM mechových pneu

Hlavní foto

Kvůli tenčícím se zásobám zadních mechových kol soft speciál, které bohužel není možno od subdodavatele znovu objednat jsem byl nucen zahájit hledání vhodné náhrady. Vzhledem k tomu, že jak známo mechovky jsou alchymie, nebylo možno dopředu odhadnout jaký materiál se podaří zajistit. Posouzení kvality a vhodnosti mechovek je vždy možné až po nějakém čase stráveném s modelem na dráze.

Mechovka SOFT EXTREM je velmi zajímavý polotovar, který již od prvního osahání sliboval nadějný výsledek. Guma od zahraničního dodavatele je v cca 80% své síly (směrem k vnějšímu obvodu polotovaru) velmi hutná s nízkou porézností a jeví se také velmi pružná a houževnatá. Tyto výchozí aspekty spolu s tvrdostí někde mezi 25-28 SH jednoznačně předurčují její použití na zadní kola modelů a to jak 2WD tak 4WD.

První test proběhl na modelu zadokolky ALSracing M189L ovšem s poněkud výkonější motorizací než byl původní motor MIG280racing. Model byl pro testy osazen motorem řady 300 s lipol napájením. Původní tvrdý převod 15/63 byl nepatrně změkčen na 15/65. V této konstelaci je pro klasické osmnáctinové tratě model dostatečně rychlý. Pneu byly nabroušeny na výchozí sílu vrstvy cca 4,5mm (šířka kol 25mm, průměr 39mm). Bylo použito mazání LRP na koberec. Teplota na testovacím kobercovém okruhu cca 14-16°C tedy spíše odpovídající venkovním podmínkám. S modelem bylo odjeto celkem pět plných akumulátorů lipol 1800mAh což představuje celkový čas jízdy spolehlivě přes 80minut.

Model vykazoval výbornou přilnavost i když ke konci intervalu (po cca 15-té minutě bylo patrné snížení přilnavosti vlivem ojetí mazání) už malinko občas klouznul, ale rozhodně se nestal přetáčivým. Co ale předčilo veškéré očekávání je opotřebení. Po více než hodině jízdy s modelem o hmotnosti cca 380g byl úbytek gumy jen cca něco kolem 1mm a ani hrany nejevily známky obvyklého trhání přestože nebyly před jízdami nijak ošetřeny a zpevněny. Viz. foto.

Dalším testem bylo ověření použitelnosti SOFT EXTREM na modelech 4WD tedy především na modelu Xray M18pro. V testovacím modelu byl osazen motor Speed370 a výkonu bylo dostatek. I zde se pneu osvědčily bez jakéhokoliv problému. S modelem bylo odjeto cca 30 minut a obutí vypadá jak nové.

Celkový závěr jednoznačně potvrdil předpoklad, že pneu budou výbornou náhradou za Soft Speciály a dokonce je reálná naděje, že tato nová směs díky značné odolnosti vyhoví i na asfaltovém povrchu (Soft speciál na asfaltu přeci jen hodně trpěly kvůli vyšší křehkosti). Testů na asfaltu se patrně ujme Sváťa Hájek a tak se jistě můžeme těšit na nové poznatky publikované v jeho skvělém vyprávěčském stylu.

Polotovary lze objednat přímo na stránkách ALS Racing. Bližší info naleznete ZDE.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport