Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: ostrý test zadních kol ALS pro modely Micro

Hlavní foto

V dnešním závodě OPEN18 ve Vísce byl proveden druhý ostrý test (první test provedli kluci Hájkovic v Pozděchově) nových zadních kol pro modely řady Xray M18 vyráběných pod značkou ALSracing.

Tentokrát byla zvolena prakticky standartní šířka zadního disku 19mm (pročkové zadní disky mají cca 18mm) a bylo zajímavé porovnat chování modelu oproti originálním aero diskům M18pro. Pružné a lehké delrinové disky byly opatřeny supersoft mechovou směsí ALSracing. Abych měl opravdu spolehlivé porovnání, jel jsem v rozjížďkách originální kola Xray soft mechy ovšem s bočním nákružkem z tvrdší gumy. Gripu bylo dost, model vykazoval tak jako obvykle výborné jízdní vlastnosti nicméně v zatáčkách jsem nepatrně ztrácel zejména ke konci jízdy kdy se ojelo mazání. Po rozjížďkách bylo dosaženým výsledkem druhé místo pro finalový rošt a solidní nájezdy kol. Nová kola jsem sice osadil již ve čtvrté rozjížďce abych získal základní poznatky o jejich chování a v případě problémů si nepokazil finalovky ale jejich hlavní okamžik přišel opravdu až ve finále. Pocit z jejich použití byl hned od prvního okamžiku velmi dobrý a i výsledek potvrzoval, že to funguje. Proto jsem bez obav nastoupil do finálových jízd. Vpředu originální disky s mechovkou ALSracing Hard a vzadu výše popisovaný materiál.

Jízda ve finalovkách potvrdila to co jsem tušil a také předpokládal. FUNGUJE TO!!! A to opravdu velmi dobře, model držel i na mimořádně technické trati, která se dnes jela, parádně stopu a byla to radost závodit. Jediné co jsem musel oproti běžně používanému obutí zadní nápravy (DFW - dual foam wheel) provádět, byla nutnost kontroly a oprav hran kol. Nicméně nebylo to nijak dramatické. Co bylo ovšem zajímavé tak pocitově celé kolo působí jaksi měkčeji a je jasné, že díky odlišnému provedení a zvolenému materiálu disku dovolí při ostrém průjezdu zatáčky jistou deformaci tvaru, která má pozitivní vliv na výsledné chování. Také jsem byl zvědavý jestli nedojde k nějakému mechanickému poškození odlehčeného disku. Naše trať je totiž specifická natvrdo upevněnými (přišroubovanými) dřevěnými mantinely a tak v případě nárazu modelu jde opravdu o dost tvrdý kontakt. Nárazů sice mnoho nebylo ale nějakým jsem se po chybách přeci jen nevyhnul. I v tomto ohledu disky obstály na výbornou, žádný problém, žádné poškození přestože jejich materiál je oproti pročkovému disku tvrdší a “křehčí”. Na příští závod pravděpodobně připravím v tomto provedení ještě přední disky (opět standartní šíře) s mechovkou ALSracing hard a bude pokračovat testování. Předpokládám, že díky svojí “měkkosti” budou mít kola o něco více gripu a model bude točivější. Ale o tom jak to bude doopravdy zase až příště…….

Na přiložených foto je vedle ukázky dráhy na jaké se dnes jelo vyobrazen především stav kol po odjetí dobře přes 50 minut ostré závodní jízdy (disky jsem testoval večer před závody na studené dráze 13 minut a pak odjely 37 minut v závodě plus něco malinko navíc při popojíždění před startem). Podle úbytku směsi a stavu hran lze očekávat ještě tak 15-20 minut životnosti. Jestli je to málo, nebo dost, nechť posoudí každý sám! Jen pro úplnost přidávám že můj model má hmotnost prakticky přesně 400g (s karoserií Lola od BPA).

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport