Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: nové disky pro modely XRAY M18 PRO

Hlavní foto

Dalo by se říci, že na populárním pročku už není co vylepšovat, ale v otevřených kategoriích, které se s osmnáctinama převážně jezdí se dá vždy najít něco, co posune jízdní možnosti ještě dále. Výsledky závodů posledních sezón naznačily, že se na koberci dostávají do znatelné výhody široké modely 2WD, které disponují lepším gripem a hlavně díky větší šířce náprav jsou stabilnější. Jediná cesta jak rozšířit nápravy u modelu Xray M18Pro byla rozšířit disky a to nyní ALSracing přináší. Po pravdě řečeno byla otázka jak to udělat. Jelikož je jasné, že disky musí být co do systému upevnění kompatibilní s použitým šestihranem byla nakonec zvolena cesta CNC frézování z bloku plného materiálu. Jako materiál byl zvolen jeden z nejlepších dostupných plastů kterým je delrin. Tento materiál se skvěle obrábí, je pevný a pružný zároveň a není nijak zvlášť těžký.

Výsledek celého snažení, disky šířky cca 22mm, dnes úspěšně otestoval Hájkovic tovární Team ALS na závodech v Pozděchově.

Disky se budou vyrábět zakázkově a je možno objednat provedení v šířce od 14mm do 24mm. Pochopitelně čím užší disky, tím užší náprava. Pro šířku 118mm vychází tedy vlastní šíře disků 22-23mm. Mimo možnost používat širší provedení přináší tyto disky ještě jednu nezanedbatelnou výhodu a tou je o téměř 1/3 nižší hmotnost oproti originálním diskům Xray při stejné šířce. Vnější průměr disku je 28mm.

Existence těchto disků je jistě zajímavá i pro jezdce kteří chtějí zkusit 2WD styl s modelem Xray (odpojení náhonu přední nápravy) a přitom pociťují nedostatek gripu na zadní nápravě.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport