Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: Dual Foam Whell od ALS Racing

Hlavní foto

Každý, kdo někdy jezdil nebo jezdí závodně osmnáctiny jistě zná potíže s naladěním vhodných pneu na konkrétní koberec. To ale nakonec většinou není ten největší problém. Současné osmnáctiny jsou nesmírně výkonné stroje a jejich střídavé pohony? disponují rovněž značným potenciálem. Přenést výkon na dráhu je úkol pro mechovky často velmi náročný…… Jejich životnost se dnes počítá doslova na desítky minut a jak víme z praxe jejich poškození jsou velmi častá. Kritickým místem jsou zadní kola, která se obvykle osazují soft mechovkou. Protože pneu jsou více jak 50% úspěchu v závodě, vyplatí se jim věnovat zvýšenou péči. Jenže i přes veškerou snahu zadní kola obvykle končí s životností ne proto, že by se jejich mechová vrstva ojela, ale protože se prostě na boku kola začnou trhat. Metodu jak tomu bránit má jistě každý svoji, ale ze zkušenosti vím, že penetrování chemoprénem, sekundovými lepidly atd. jen o málo oddálí definitivní nepoužitelnost kol.

Pokud navíc uvážíme, že tyto postupy většinou změní chování kol (často i dost nedefinovatelně) a že také mechanické defekty vznikající během jízdy dokáží z perfektně naladěného auta udělat téměř neřiditelnou záležitost, je jasné že to chce jiné řešení.

ALSracing nyní takové řešení přináší v podobě “DFW” (dual foam wheel) nebo-li kol vyrobených ze dvou různých mechových pryží. Základem jsou standartní soft kola s tvrdostí 30 deg, která mají ovšem boční nejvíce zatíženou hranu zhotovenu z mechovky tvrdosti cca 50 deg. Vrstva této mechovky je široká cca 3mm a její přítomnost nijak neovlivňuje grip, ale zato poskytuje neuvěřitelné zvýšení výdrže kol.

V testech se nám podařilo dosáhnout více jak dvojnásobné životnosti pneu bez jakékoliv údržby či “penetrování” (při jisté minimální péči dokonce trojnásobný čas). Jednalo se o velice výkonný model s AC pohonem a lipol s hmotností cca 420gramů. Hrana pneu se sama během jízdy zaobluje a téměř vůbec se netrhá. Odpadají tak nepříjemné situace kdy se model najednou v zatáčkách převrací kvůli poškozeným mechovkám. Cena těchto pneu je sice vzhledem k výrobní náročnosti vyšší, ale investice se rozhodně vyplatí. Přínos je především v bezúdržbovém provozu a v podstatném zvýšení životnosti. Více informací na ALS Racing net.

Obrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
lesní osivo
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport