Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Devátý závod seriálu CZECH CUP

Masters.cz
Czech Cup


A je tady devátý závod seriálu
SOU P R A H A 9 - Sobota 5. března 2005

A blíží se konec nejenom tohoto seriálu, ale celé halové sezóny. Je to vidět i na účasti a jezdci se mi zdají halovou sezonou již unaveni. Takže nás čekají poslední dva závody a potom neoficiální kobercové mistrovství světa v Eppelhaimu na LRP Masters. V Praze se sešlo celkem 43 jezdců, z toho jak je zvykem byla nejvíce obsazena kategorie Standard, kde se utkalo 24 jezdců. V Kategorii Masters bylo jenom 12 jezdců, tak bylo jasné, že dva jezdci po kvalifikaci zabalí nádobíčko a budou se jenom dívat. Je to škoda. Opět chyběla celá řada známých jezdců v čele se slovenským Martinem Hudým, který s Vaškem dali přednost závodům ve Vídni, pro nemoc se omluvil Tomáš Miler. Michal Bok měl bohužel rodinné problémy. Díky menšímu počtu jezdců ale bylo možné v obou hlavních kategoriích odjet čtyři kvalifikace. Celkem sedm skupin zahájilo kvalifikace přesně v 9,30 hod. Tentokrát se počítací zařízení "chovalo" celkem ukázněně, takže problém jsem měl pouze s personálním čipem Ivo Gombíka a to vždy v jízdě nezapočítal 1 - 3 kola. Nedokážu si to vysvětlit a celý problém jsem poslal k analýze do AMB. Ať si kluci holandský trochu lámou hlavu. Takže jak dopadla kvalifikace pro finálové jízdy.

1:18 TRUCK - pouhých osm jezdců se prezentovalo k tomuto závodu a jelikož jeli oba Romerové, bylo jasné, kdo se utká o vítězství v této kategorii. Snažil se do toho mluvit Vítězslav Hola, ale neměl tentokráte nárok. Robert před synem Filipem nastupovali na prvních dvou místech do finálových jízd, jediní najeli 16 kol. Potom už byla tlačenice. Vítězslav Hola na třetím měl již o kolo méně a následovali další tři jezdci, kteří měli shodně 14 kol. František Grund se pomalu zabydluje v této kategorii, stejně jako Dan Dlouhý. Kája Novotný dokáže jet jednu jízdu velice dobře a v další to zatím není schopen zopakovat.

1 : 18 MICRO - chyběl velký favorit Martin Šťastný, který se také omluvil pro nemoc a tak se čekalo, kdo převezme jeho místo v čele startovního pole. Výborně ale zajezdil plzeňský Augustin Hajšman a nedal nikomu šanci. Dokázal jako jediný najezdit 17 kol a to si ještě občas nevezme čip, občas si vezme jiné číslo, o co jde ne? Já se sice potom můžu u počítače zbláznit, ale Gusta se jenom v klidu usmívá. O druhou pozici se utkali Ivo Gombík a Karel Griessel, oba najeli 16 kol a nakonec o necelých šest vteřin byl lepší Ivo. Další dva jezdci měli opět o kolo méně v pořadí Jaroslav Otta a strakonický Josef Horák

STANDARD - jedním slovem čím dál tím lepší a napínavější. Devět jezdců v jednom kole, to tady dlouho nebylo, jestli to vůbec někdy bylo. Souboj o první pozici pro start do finálových jízd byl otevřenou záležitostí do konce kvalifikace. Když po prvních dvou kvalifikacích vedl Jakub Opa, ve třetí zajel výborně Tomáš Svoboda a dostal se do čela. V poslední jízdě opět zajel výtečně mistr ČR junior Jakub Opa , ale i mladíci Lukáš Kozel a Jirka Jarolímek. Po každém kole rozjížděk se situace v čele i na konci výrazně měnila. Nakonec se dostal do A finále právě mladý Lukáš Kozel a zkušení borci Ondřej Hubálek, nebo Ivo Gombík mohli jenom závidět. Jaké byly minirozdíly ukazuje následující tabulka.

Poř. Jméno		tým		podvozek kola dojezd nej.kolo
 1. Jakub Opa jun.	RC Kolín	X-Ray	21 00,91/4 13,94
 2. Tomáš Svoboda	LestrModels	Asso	21 01,91/3 13,93
 3. Petr Grof		RC Hrádek	X-Ray	21 01,95/3 13,87
 4. Jiří Tlustý		LestrModels	Tamiya	21 04,11/3 13,88
 5. Standa Němeček	LestrModels	Losi	21 06,87/3 14,04
 6. Petr Martínek	RC Kolín	X-Ray	21 10,55/3 13,88
 7. Jiří Jarolímek jun	RCA Praha	X-Ray	21 12,67/4 14,61
 8. Stanislav Marko	RC Bengi	Tamiya	21 14,41/3 14,25
 9. Michal Stehno	RCA Praha	X-Ray	21 20,71/4 14,38
10. Lukáš Kozel jun.	LestrModels	X-Ray	20 04,13/4 14,71
11. Ondřej Hubálek jun RC Kolín	X-Ray	20 08,30/3 14,72

MASTERS - při účasti 12 jezdců bylo jasné, že na konci kvalifikace budou dva jezdci balit a budou se pouze koukat na finálové jízdy. Bohužel hodně jezdců na tento závod nepřijelo. Hned v první jízdě vystrčil růžky Roman Kořínek a všechny nechal za sebou a najel s Erikem Muffem jako jediný 21 kol. V dalším kole se dostal do čela Michal Němeček a najel stejně jako druhý Roman již 22 kol. Ve třetí jízdě se k nim připojil Erik a v poslední jízdě Zdeněk Hamák. Tito čtyři jezdci byli hóoóódně ve předu a ve finále bude asi záležet na předjíždění pomaleji jedoucích jezdců. Výborně zajezdil junior Jiří Mára, zato Martin Tlustý utekl "hrobníkovi z lopaty" až v poslední jízdě. Nakonec se smál další junior Jan Honek a "balili" Jiří Janoušek a Miloslav Svoboda.

Poř. Jezdec		 tým		podvozek kola dojezd nej.kolo
 1. Michal Němeček 	LestrModels	X-Ray 	22 01,02/4 13,36
 2. Roman Kořínek	RC Kolín	X-Ray	22 05,64/3 13,37
 3. Zdeněk Hamák 	LestrModels	X-Ray	22 07,38/2 13,34
 4. Erik Muff 		RC Bengi	X-Ray 	22 12,87/3 13,46
 5. Jiří Mára jun.	RCA Praha	X-Ray	21 09,75/4 14,05
 6. Augustín Hajšman	RC Hakon	X-Ray 	20 00,95/4 14,25
 7. Martin Tlustý jun.	LestrModels	Tamiya 	20 01,56/4 13,99
 8. Michael Horák jun.	LestrModels	X-Ray	20 03,15/3 14,16
 9. Tomáš Cibulka	LestrModels	X-Ray	20 10,32/2 14,14
10. Jan Honek jun.	RCA Praha	X-Ray	19 04,49/3 14,72
11. Jiří Janoušek jun.	RC Ml.Boleslav	X-Ray	19 08,68/4 14,23
12. Miloslav Svoboda	RC Hakon	Yokomo	19 10,96/3 14,67
F I N Á L O V É V Ý S L E D K Y

1 : 18 TRUCK - tak kdo z rodiny Romerů vyhraje ? Ostatní by bylo velké překvapení a to se nekonalo. Junior Filip Romer jezdí opravdu velice dobře a zajel i nejrychlejší kolo dne 18,46. Dokázal vyhrát dvě finále a "taťulda" pouze jedno. Na druhém místě skončil Robert Romer, který měl v první jízdě smůlu a kvůli technické závadě nedojel. Tito dva jezdci najeli opět o kolo více než celkově třetí Vítězslav Hola. Výsledky jsou v závěru článku.

1 : 18 MICRO - souboj o první místo byl do poslední jízdy otevřen do poslední jízdy. Tu nakonec vyhrál Augustin Hajšman s rozdílem více jak kola před celkově druhým Karlem Griesslem a zaslouženě si odnesl lahvičku dobrého vína za vítězství. Třetí skončil Ivo Gombík a tito tři jezdci jako jediní najeli 16 kol. Ještě se jim přiblížil celkově 4 Jaroslav Otta, který najel o kolo méně. Ostatní již najeli minimálně o dvě kola méně. Více tabulky.

STANDARD - C. finále - první dvě jízdy vyhrál junior Jakub Suchý vždy s náskokem jednoho kola před celkově druhým také juniorem Kájou Novotným. Třikrát třetí skončil Zdeněk Hamák senior, takže skončil pochopitelně na třetím místě i celkově. Další umístění je v celkových výsledcích.

STANDARD - B. finále - zkušený junior Ondřej Hubálek nedal nikomu šanci a vyhrál všechny tři jízdy, pouze ve druhé jízdě se ho držel do posledních metrů celkově druhý Ivo Gombík. Souboj velice vyrovnaný svedli dva zkušení jezdci o druhé místo, nakonec o jeden bod vyhrál Ivo Gombík před Romanem Opou. Tito tři jezdci také jako jediní najeli 20 kol. Ostatní již byli minimálně o kolo pomalejší. Ostatní pořadí v tabulce.

STANDARD - A. finále - první jízdu vyhrál Tomáš Svoboda, druhou Jakub Opa, druhý byl vždy jiný jezdec. Před poslední finálovou jízdou měli šanci na 1 místo ještě tři jezdci. Poslední jízdu vyhrál Petr Grof a stal se vítězem. Jel opravdu velký závod a ještě musel upravovat křídlo u svého modelu ?. Druhý nakonec skončil Tomáš Svoboda, který v poslední jízdě dojel až čtvrtý, ale stejně mu to souhrou dalších výsledků stačilo. O třetí místo svedli souboj, kdo jiný než Standa a Jirka. Oba měli stejný součet bodů, ale Standa Němeček měl o pověstný chloupek lepší nájezd ve finále. Na Jirku Tlustého zbylo až čtvrté místo. Prostě den je blbec. Ale mladíkovi Jiřímu Jarolímkovi se určitě líbil. Skončit v této konkurenci na pátém místě je opravdu mimořádný úspěch. Na šestém místě skončil asi největší smolař Jakub Opa. V první finálovce trvala jeho jízda 2,5 minuty, druhou vyhrál a ke třetí vůbec neodstartoval. Problém s rádiem, rušením ... Na sedmé pozici skončil pražský Michal Stehno, jezdí v A finále stabilně, ale chybí mu rychlost a tak trochu dravost těch mladíků. Petr Martínek zajel nejlépe ve třetí jízdě, kdy skončil pátý, ale celkově to bylo na osmé místo. Stanislav Marko snažil se, ale tentokrát to na lepší místo nevyšlo. Mladík Lukáš Kozel junior měl obrovskou radost z postupu do A.finále a bylo jasné, že ve finálových jízdách pojede na jistotu, bude uhýbat a čekat, jestli někdo neudělá nějakou kardinální chybu. Stejně gratuluji

MASTERS FINÁLE A. - čekal se spíše souboj mezi Michalem a Romanem Kořínkem, nakonec se do toho dostal nejlépe Zdeněk Hamák, který vyhrál druhou finálovou jízdu a tak třetí jízda rozhodovala. Ta se Zdeňkovi nepovedla a tak se vítězem stal Michal Němeček a rázem bylo jasné, kdo nakročil k celkovému vítězství v tomto seriálu. Zdeněk Hamák skončil druhý a teprve na třetím místě skončil můj tajný favorit Roman Kořínek. Také na čtvrtém místě skončil jezdec, který ve všech třech jízdách skončil nejhůře čtvrtý, příbramský Erik Muff. Za touto čtveřicí se však bojovalo o každý bodík a někdy velice urputně a na hranici čistoty. Je však otázkou, zda některé prohřešky trestat. Jezdci jezdí velice rychle a v malých odstupech a stačí malé zaváhání a jezdec má o kolizi postaráno. A ti mladí jezdci dělají někdy v přemíře snahy a bojovnosti chyb hodně. Takže jízda A finále vypadá z hlediska čistoty a plynulosti podstatně hůře než finále Standard. Je tady podstatně větší rozdíl ve výkonnosti než ve finále A Standard. Na pátém místě skončil celkem jasně a zároveň vyhrál soutěž juniorů Martin Tlustý. Na záda mu dýchal další rychlík Jiří Mára, ale zatím dělá více chyb. Na sedmém místě skončil Tomáš Cibulka, který jel v této kategorii poprvé. Jeho slova po závodech ".. ježiši to je rychlost, že ani nevím kdo mě sestřelil " vystihují plně obraz závodu. Na osmém místě skončil další junior strakonický Michael Horák. Také on patří k rychlíkům, stejně jako devátý jezdec plzeňský Augustin Hajšman. Junior Jan Honek měl radost, že nemusel balit po kvalifikacích a jinak než desátý asi skončit nemohl. Je to pro něj škola.

Ještě před tabulkou výsledků bych Vám jezdcům chtěl poděkovat za bezproblémové chování v průběhu jízd a snahu o co nejrychlejší průběh závodů. Rád bych ale znal Váš názor na pořádání závodů v příští halové sezóně. Prosím Vás proto o Vaše názory na e-mail strupek@lestr.cz. Velice rád s Vámi na toto téma budu diskutovat.

V Ý S L E D K Y - 9. CZECH CUP - PRAHA 5. března 2005

1 : 18 TRUCK
 1. Filip ROMER jun.		1 + /2/ + 1  = 2
 2. Robert ROMER		/7/+ 1 + 2  = 3
 3. Vítězslav HOLA		2 + /4/ + 3  = 5
 4. František GRUND		3 + 3 + /4/ = 6
 5. Kája NOVOTNÝ jun		4 + /N/ + 6  = 10/13 kol 5:17,01
 6. Dan DLOUHÝ			5 + 5 + /5/  = 10/13  5:22,03
 7. Jan KRYLL jun.		6 + 6 + /8/ = 12
 8. Pavel SÝKORA		/8/ + 7 + 7  = 14
1 : 18 MICRO
 1. Augustin HAJŠMAN		1 + /2/ + 1 = 2
 2. Karel GRIESSL		/3/ + 1 + 2 = 3
 3. Ivo GOMBÍK			2 + /5/ + 3 = 5
 4. Jaroslav OTTA		/7/ + 3 + 4 = 7
 5. Petr BENEŠ			4 + 4 + /5/ = 8
 6. Kája NOVOTNÝ		5 + 6 + /7/ = 11
 7. Josef HORÁK		6 + /7/ + 6 = 12
 8. Jan HONEK			9 + 8 + /N/ = 17/13 kol 5:09,56
 9. Pavel SÝKORA		8 + 9 + /N/ = 17/13   5:12,44
 8. Tomáš HRUBÝ		pro finálové jízdy se omluvil
STANDARD
 1. Petr GROF			2 + /2/ + 1 = 3
 2. Tomáš SVOBODA		1 + /6/ + 4 = 5
 3. Stanislav NĚMEČEK		4 +/10/+ 2  = 6/21 kol 5:14,35
 4. Jiří TLUSTÝ			3 + 3 + /3/ = 6/20   5:00,20
 5. Jiří JAROLÍMEK jun.		5 + 4 + /6/ = 9
 6. Jakub OPA jun.		10 + 1 + N  = 11/21 kol 5:08,69
 7. Michal STEHNO		6 + 5 + /8/ = 11/20    5:06,82
 8. Petr MARTÍNEK		7 + /8/ + 5 = 12
 9. Stanislav MARKO		/8/ + 7 + 7 = 14
10. Lukáš KOZEL jun.		9 + 9 + /9/ = 18
11. Ondřej HUBÁLEK		21. Jakub SUCHÝ jun.
12. Ivo GOMBÍK 			22. Kája NOVOTNÝ jun.
13. Roman OPA			23. Zdeněk HAMÁK sen.
14. Lukáš TŘEŠŇÁK		27. Jan NEUWIRTH
15. Josef UKROPEC
16. František GRUND
17. Pavel KRYLL
18. Ondřej HANUŠ
19. Pavel ŠLECHTA
20. Jiří JAROLÍMEK
MASTERS
 1. Michal NĚMEČEK	1 + /2/ + 1 = 2	22 5:06,31/1 12,94
 2. Zdeněk HAMÁK	2 + 1 + /5/ = 3 	22 5:05,17/2 13,18
 3. Roman KOŘÍNEK	/4/ + 3 + 2 = 5	22 5:11,63/3 13,30
 4. Erik MUFF		3 + /4/ + 3 = 6	21 5:01,87/3 13,67
 5. Martin TLUSTÝ jun.	5 + /5/ + 4 = 9	21 5:12,21/3 13,63
 6. Jiří MÁRA jun.	6 + 6 + /7/ = 12	21 5:18,89/3 13,76
 7. Tomáš CIBULKA	/8/ + 7 + 6 = 13	21 5:17,04/3 13,99
 8. Michael HORÁK jun.	7 + 8 + /8/ = 15	20 5:12,19/1 14,45
 9. Augustín HAJŠMAN	9 + 9 + /9/ = 18	19 5:07,80/3 14,26
10. Jan HONEK jun.	10 + 10 + N = 20	15 5:11,84/1 14,89
11. Jiří Janoušek jun.
12. Miloslav Svoboda
JUNIOŘI :
 1. Martin TLUSTÝ
 2. Jiří MÁRA
 3. Michael HORÁK
 4. Jan Honek
 5. Jiří Janoušek
Výsledky zpracoval : Václav Strupek
Masters.cz
momentka z kat.Standard - Tomáš Svoboda a jeho pronásledovatel Standa Němeček
Masters.cz
start do rozjížďky kat.Mini Truck
Masters.cz
Filip Romer byl nejmenší a nejlepší, lahvinku přenechal otci za druhé místo
Masters.cz
Augustín Hajšman vyhrál Micra a odnesl si také vínečko
Masters.cz
Petr Grof porazil "těžší" soupeře
Masters.cz
Michal Němeček vyhrál a šampáňo prý dostane maminka

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
lesní osivo
Krátké zprávy

29.01.2022 - Věnujte prosím pozornost tiskové zprávě ze dn 29.1.2022. Děkuji všem.
- Igor Vlahovič -


01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport