Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Sedmý závod seriálu CZECH CUP

Masters.cz
Karoserie Romana Kořínka a pod ní nové Corally


Celkem 59 jezdců přijelo v mrazivém sobotním ránu do Kolína k sedmému závodu Czech Cup 2004-2005. Někteří z jezdců jeli ve dvou kategoriích a pochopitelně testující Juraj Hudý ve třech. I když v kategorii Truck 1:18 jel, stejně jako Martin Zvára , bez nároku na umístění z důvodu nedodržení pravidel této kategorie. Největší smůlu měl junior Kája Novotný, který sice do Kolína v doprovodu rodičů přijel, ale bylo mu tak špatně, že zase odjel. Nevadí, ještě si zazávodíš tak, až z toho zase bude špatně tátovi. Nejsilněji byla obsazena kategorie Standard, kde se sešlo 34 jezdců v čele s novým mistrem ČR juniorem Jakubem Opou.
Devět skupin ve čtyřech kategoriích, to je množství, které neumožňuje více jak tři kvalifikační jízdy. Všichni jezdci potom absolvují tři finálové jízdy. Protože se třikráte jezdí i finále o 3 jezdcích, možná, že by stálo za úvahu tyto málo obsazené finále jezdit pouze 2x a ušetřit tak další minutky a ty věnovat ve prospěch dalšího kvalifikačního kola. Letos jsou ale pravidla daná. Pokusme se na toto téma diskutovat přes odbornou komisi TC. Máte tam svoje zástupce. I když se začalo již v 9,20 hod., stejně byl konec v půl šesté. A to musím poděkovat všem jezdcům za maximální snahu o hladký průběh závodu. Občas to sice někomu nevyšlo, například Jura Hudý si plete šestku s pětkou, Petr Martínek si zase vysloužil obdiv všech jezdců tím, že snad prý jako jediný na světě dokázal stock motor připravit tak, že jel dozadu. Ještě pár maličkostí by se našlo, ale jinak bylo všechno OK. Kvalifikace zahájila kategorie Mini Truck.

1:18 TRUCK - 11 jezdců v jedné skupině, Juraj Hudý a Martin Zvára měli nepovolené podvozky a tak po svolení všech ostatních závodníků jeli jenom bez nároku na konečné umístění. Ve startovním poli pochopitelně nemohl chybět vedoucí jezdec této mladé kategorie Robert Romer a pouze Juraj mu byl velmi dobrým soupeřem. Všem ostatním ujížděl minimálně o jedno kolo. Druhou pozici si vybojoval výborně jedoucí junior Jakub Plechač a na třetí pozici do finálových jízd se probojoval Vítězslav Hola. Pokud by se počítali výsledky obou "hostů", tak Juraj by skončil v kvalifikaci na prvním místě a Martin Zvára na čtvrtém.

1 : 18 MICRO - původně bylo přihlášeno do této kategorie 16 jezdců, ale nakonec se jelo pouze s 12 jezdci. Je to škoda, protože při včasném odhlášení jsem mohl jednu skupinu zrušit a tak jako v tracích se mohla jet jenom jedna skupina. Souboj dvou jezdců o pozici TQ se snažili ovlivnit nakonec třetí Adam Dubák a čtvrtý Ivo Gombík, ale neměli nárok. Martin Šťastný a Juraj Hudý byli nad jejich síly. Oba jezdci předváděli nádherné souboje a také jako jediní najeli 20 kol. Martin nakonec porazil Juru o čtyři vteřiny. Opět zvítězil sportovní duch a jezdci odsouhlasili, že ve finále pojedou ve dvanácti. Jinak by jezdci , kteří skončili na 11 a 12 místě mohli jet domu. Takže slovenský Gabo Mazsároš a junior Marek Schiller mohli pokračovat. Pochopitelně bez nároků na umístění v první desítce.

STANDARD - minimálně 17 jezdců mělo chuť si zajezdit v prestižním A finále. Míst je ale pouze jenom pro 10 jezdců. Tato kategorie je opravdu velice vyrovnaná a není žádná výjimka, když ve třetí i čtvrté minutě jede celé pole jezdců v jednom kole. Tentokrát ale vynikal nový mistr ČR Jakub Opa. Jel velice rychle a bez chyb a nedal nikoho na pochybách, že si chce finále zajet z prvního místa. Protože se včas nepřihlásil, byl přiřazen do skupiny, kde byli jezdci, kteří nemají tolik jezdeckých zkušeností jako on a tak všechny zajímalo, jak se prosadí. Bez problémů. Velký souboj se odehrál nejenom o první místa, ale také o ty poslední ve skupině A. Po každém kole se střídalo pořadí, po prvním kole byli v A finále Stanislav Marko i Lukáš Gombík, po druhém tam naskočil stálý účastník junior Jiří Jarolímek, ale po třetím nezůstal kámen na kameni. Poslední jízda se vydařila Ondřejovi Hubálkovi a pořadím zamíchal. Jak to vypadalo po kvalifikacích ukazuje následující tabulka.

 1. Jakub Opa jun.	24 01,71 výborný výkon hodný Mistra ČR
 2. Petr Grof		24 03,11 mladí jezdci získávají zkušenosti a ........
 3. Standa Němeček	24 06,77 kluci jedni mladí, žádná úcta ke stáří :-))
 4. Tomáš Svoboda	24 09,30 minimální odstup, vina v drobných chybkách
 5. Jiří Tlustý		23 02,23 počkej ve finále Stando, tentokrát to vyjde
 6. Petr Martínek	23 02,48 zatím asi nejlepší výkon, určitě úspěch
 7. Martin Šťastný	23 02,72 A finále si bez něj už nejde představit
 8. Ondřej Hubálek	23 04,04 uf, na poslední chvíli, ale jsem tam...
 9. Tomáš Cibulka	23 06,17 také jezdec jezdící hlavou a bez větších chyb
10. Michal Stehno	23 07,13 tomu se říká o fous, moc mu to nešlo
11. Lukáš Gombík	23 07,15 nebyl ve své kůži a finále B ani nenastoupil
12. Jiří Jarolímek jun	23 08,05 poprvé nejel v A.finále, na poslední chvíli

MASTERS - všichni jezdci měli tentokráte jistotu, že budou jezdit i finále. 15 jezdců a to chyběli Vašek Strupek, Erik Muff a Martin Kořínek, který byl zdravotně indisponován. Souboj o TQ se odehrál mezi dvěma jezdci, ostatní do toho tentokrát neměli co říci. Navrch měl ale slovenský profesionál Martin Hudy, který celkově druhému Michalovi Němečkovi nadělil vždy více vteřin než je obvyklé. Všechny tři jízdy vyhrál s dostatečným náskokem. Třetí skončil Zdeněk Hamák, od nové sezóny nová tvář v Lestr teamu. Na čtvrtém místě skončil domácí Roman Kořínek, který s podvozkem Corally jezdí opravdu výborně. Také tady se očekával souboj o poslední místa zajišťující účast ve finále A. Poslední kolo se povedlo Martinovi Tlustýmu a odsunul dalšího juniora Jiřího Máru do B finále. Opět pochopitelně rozhodovaly vteřiny. Je velice příjemné vidět, jak ti mladí jezdci bojují, sice někdy na hraně pravidel, ale do posledních vteřin každé jízdy. Myslím si, že letošní letní MČR na asfaltu může přinést velké souboje, minimálně o titul juniorského přeborníka. Takže jak to dopadlo.

1. Martin Hudy		26 03,99 11,35 jezdil velice dobře, bez větších chyb
2. Michal Němeček	26 09,85 11,35 snažil se jak mohl, přinášelo to malé chybičky
3. Zdeněk Hamák		25 05,18 11,64 určitě byl stejně rychlý, ale na ty dva to nestačilo
4. Roman Kořínek	25 09,56 11,77 čím dál tím lepší, jako za mlada :-))
5. Juraj Hudy		25 10,92 11,81 výborný výkon a to jezdí ve třech kategoriích
6. Tomáš Miler		24 06,72 12,11 dostal se do A finále v poslední jízdě
7. Augustín Hajšman	23 00,40 12,66 jezdil tentokráte ve větším klidu a bylo to znát
8. Martin Zvára jun.	23 02,90 12,29 když se nesnaží "závodit", jezdí dobře
9. Jiří Janoušek jun.	23 03,26 12,42 určitě úspěch, ale někdy jezdí hlava nehlava
10.Martin Tlustý jun.	23 05,20 12,24 dokáže být rychlík, ale dělá zbytečné chyby
11.Jiří Mára jun.	23 06,75 12,26 v poslední jízdě ho připravil o finále T.Miler

Ještě se vrátím k jedné maličkosti, hlavně ti mladší jezdci jezdí někdy na hranici svých možností. Někdy je jejich jízda velice rychlá a nezvládnou správné projetí vytyčené trasy. Hlavně v místě umístění smyčky by si však měli dávat pozor, protože nezapočítání kola z důvodů jetí mimo smyčku je věcí jezdce , nikoliv rozhodčího. Nelze potom svádět tuto vlastní chybu na nefungující transponder. Jestliže transponder započítá 22 kol, proč by neměl započítat to 23 kolo? Jistě, lze to opravit po prohlédnutí průjezdů, ale zabírá to čas.

F I N Á L O V É V Ý S L E D K Y

1 : 18 TRUCK - Jura Hudý jel bez nároku na umístění a tak o vítězství se utkali mladý Jakub Plechač a velký favorit a vítěz prvních dvou finálových jízd Robert Romer. Třetí finále vyhrál výtečně jezdící Jakub Plechač a zcela zaslouženě skončil na druhém místě. O třetí místo se ale svedla velká bitva mezi nováčkem této disciplíny Danem Dlouhým a zkušenějším jezdcem Vítězslavem Holou. Ten dokázal ve třetí finálovce v přímém souboji porazit nakonec "bramborového" Dana Dlouhého. Páté místo získal v klidu jezdící senior Zdeněk Hamák.

1 : 18 MICRO - A. finále - teprve třetí finálová jízda rozhodla o vítězi tohoto závodu, kterým se stal specialista této nové kategorie Martin Šťastný. Dokázal dvakrát porazit slovenského duchovního otce populární osmnáctiny z dílen X-Ray Juraje Hudýho, a to je co říci. Také o třetí místo byl sveden napínavý souboj. I tito dva jezdci dokázali stejně jako vítěz najet 19 kol a rozhodovala opět třetí jízda. Tu zvládl lépe zkušenější Ivo Gombík , který dojel na druhém místě a bod porazil čtvrtého Adama Dubáka. Překvapením bylo určitě páté místo mladého jezdce Dominika Šulce. Přihlížející otec, který dal tentokrát přednost kategorii Standard, z toho měl určitě velkou radost. Na zkušenějšího Karla Griessela zbylo až šesté místo, ale s ohledem na současný problém se sádrou na pravé ruce to je úspěch. Další dva jezdci měli stejný počet bodů a o jejich umístění rozhodoval lepší výsledek a ten měl Pavel Sýkora a za ním skončil Jaroslav Otta. Plzeňský Augustín Hajšman skončil na devátém místě a určitě si představoval lepší místečko. Nezbylo, snad příště. Lukáš Gombík k finálovým jízdám pro zdravotní indispozici nenastoupil. Doufám, že všechno je už v pořádku.

STANDARD - D. finále - pouze tři jezdci se utkali o vítězství v této skupině a o první místo svedli souboj dva jezdci z rodiny Blahovských. Junior Michael dal přednost klidu v rodině a nechal zvítězit Jana Blahovského. Třetí skončil Jan Neuwirth.

STANDARD - C. finále - tady se rozhodlo hned v prvních dvou jízdách a navrch měl zkušený Jiří Svoboda. I na dalších dvou místech skončili ostřílení jezdci a opět rozhodoval lepší čas z finálovek. Druhé místo bylo překvapením i pro samého jezdce - Jiřího Ročňáka. Čestimír Doubrava je přeci jenom zkušenější. Další v tabulkách výsledků.

STANDARD - B. finále - startovní rošt s jezdci, kteří již několikráte okusili A finále a mezi nimi vynikal junior Jiří Jarolímek , dokázal, že mu áčko uteklo náhodou a všechny tři jízdy vyhrál. Gratuluji, protože celkově druhý Martin Zvára je velice zkušený jezdec a jen tak se nedá. Také třetí jezdec je zkušený a těšil se na A.finále. Stanislav Marko věří, že se tam brzy vrátí. Hned na posledním kole MČR v Praze. I na dalších místech skončili jezdci mezi kterými při rovnosti bodů rozhodoval nejlepší finálový výsledek. Roman Opa porazil Vladimíra Šulce o 0,8 vteřiny. Šesté místo patřilo nenápadnému, ale v klidu jezdícímu Vojtovi Eliášovi, který o bod porazil pražského Jirku Jarolímka. Ten ale jezdil velice takticky a hodně pomohl v tomto vyrovnaném poli synovi. Další junior a naděje Lukáš Kozel skončil na osmém místě, ale mezi těmito jmény je to úspěch. Příbramský Lukáš Třešňák se asi cítil na lepší umístění, ale tady stačí chybka a je vymalováno. Lukáš Gombík ani v tomto finále ze zdravotních důvodů nenastoupil.

STANDARD - A. finále - co jméno to pojem. Mohu říci, že finálové jízdy v této kategorii měli větší úroveň než v kategorii Masters. Dělá to vyrovnané pole jezdců, není žádnou zvláštností, když sedm jezdců skončí v jednom kole a to se stalo hned v prvním finále. To vyhrál stejně jako další dvě letošní fenomén junior Jakub Opa. Jeho jízda je velice rychlá a skoro bez chyb. Jemu se tentokrát nejvíce přiblížil další mladý jezdec Petr Grof, nedal šanci svým pronásledovatelům a třikrát skončil druhý. Dalo by se říci, že o další místa se rozpoutal bratrovražedný souboj. Jak jinak pojmenovat tři jezdce z Hradce , kteří jsou členy teamu Lestr Models. Tomáš Svoboda měl nejlepší čas z finálových jízd a to rozhodlo, že skončil na bronzovém stupínku. Jiří Tlustý skončil na čtvrtém místě, ale pro něj je to vítězství, protože porazil "doktora" Standu Němečka. To byl souboj. Ale ani další jezdci neudělali tomuto finále ostudu, vždyť celkově šestý Martin Šťastný dokázal ve druhém finále dojet na 4.místě. Pro sedmého jezdce je tohle finále vynikající školou a Petr Martínek to ví. Navíc dokázal porazit jednoho z nejlepších pražských jezdců Michala Stehna, který navíc porazil devátého juniora Ondřeje Hubálka jenom díky lepšímu výsledku. Na posledním místě skončil Tomáš Cibulka a asi v této konkurenci zatím na víc nemá.

MASTERS - F I N Á L E B. - junior Jiří Mára nedal všem ostatním jezdcům žádnou šanci a dokázal s přehledem vyhrát první dvě finálové jízdy. Když na něj nikdo netlačí, jede podstatně klidněji a bez chyb. V této skupině se v čele dokázali prosadit i ostatní junioři a tak na druhém místě skončil Tomáš Hajšman a třetí byl Jakub Plechač. Plzeňský Miloslav Svoboda je také v jednom kole, ale více chyb jej připravilo o lepší umístění. Poslední skončil nováček v této kategorii Vítězslav Hola. Nevadí, chce to čas si zvyknout na rychlejší auto.

MASTERS - F I N Á L E A. - také v tomto finále rozhodovala poslední jízda. Oba favorité měli po jednom vítězství. Slovenský profesionál Martin Hudý , připravující se na americké závody Snowbirds, nedal celkově druhému Michalovi Němečkovi žádnou šanci a kolo po kole se mu vzdaloval. Vyhrál skoro rozdílem jednoho kola. Na třetím místě skončil podle očekávání hradecký jezdec Zdeněk Hamák. Pokoušel se sice s Michalem závodit, ale potom se soustředil na klidnou jízdu, zabezpečující třetí místo. Na čtvrtém místě skončil překvapivě Juraj Hudý, velice rychle a nekompromisně jezdící. Je však na úrovni, ve třetí jízdě ťuknul do Zdeňka a v další zatáčce ho pustil před sebe. Zdeňka to ale trochu rozhodilo a u smyčky sebral ze zadu celkově pátého Romana Kořínka. Ten někdy doplácí na svojí "gentelman" pověst, je to opravdu seriózní jezdec. Vsouboji juniorů tentokrát překvapil hradecký Martin Tlustý a poprvé stanul na nejvyšším stupínku. Teprve sedmý skončil liberecký Tomáš Miler, také on se mi zdál tentokrát nervóznější než jindy. Při vyrovnanosti jezdců stačí o jednu chybu více a je hotovo. Osmé místo svitavského juniora Martina Zváry není špatné, s Tomášem měl stejně bodů, ale horší výsledek. Plzeňský Augustín Hajšman se dostal do finále A poslední jízdou a tak měl radost z účasti v tomto prestižním finále. Na juniora Jiřího Janouška zbylo poslední místo, ale tento mladý jezdec se učí a učí. Určitě se dočká lepších výsledků a dle mého názoru to nebude dlouho trvat. Chce to trochu se zklidnit a ono to přijde.

V Ý S L E D K Y - 7. CZECH CUP - KOLÍN 5. února 2005
1 : 18 TRUCK
1. Robert ROMER	1 + 1 + /N/ = 2	17 kol 5:06,51
2. Jakub PLECHAČ jun.	/2/ + 2 + 1 = 3	17	 35,10
3. Vítězslav HOLA	/5/ + 3 + 2 = 5	15	 16,85
4. Dan DLOUHÝ		3 + /6/ + 3 = 6	14	 01,17
5. Zdeněk HAMÁK		/8/ + 4 + 4 = 8	14	 08,85
6. Jaroslav ŘEŠÁTKO	4 + /7/ + 6 = 10	14	 06,35
7. Jaroslav REZEK	/6/ + 5 + 5 = 10	14	 09,92
8. Vít PLECHAČ jun. 	/9/ + 8 + 7 = 15	13	 07,93
9. Michal JANOUŠEK j.	/10/+9 + 8  = 17	7   3:28,98
1 : 18 MICRO
1. Martin SŤASTNÝ	/2/ + 1 + 1 = 2 	19 kol 5:01,19
2. Juraj HUDÝ		1 + 2 + /8/ = 3	19	 02,74
3. Ivo GOMBÍK 		/4/ + 3 + 2 = 5	19	 12,45
4. Adam DUBÁK		3 + /4/ + 3 = 6	19	 13,54
5. Dominik ŠULC jun.	5 + 5 + /5/ = 10	18	 15,84
6. Karel GRIESSEL	6 + /6/ + 4 = 10	17	 03,24
7. Pavel SÝKORA	  	7 + /7/ + 7 = 14	16	 05,60
8. Jaroslav OTTA	8 + /8/ + 6 = 14	16	 17,40
9. Augustín HAJŠMAN	9 + 9 + N  = 18	 9   3:10,01
10. Lukáš GOMBÍK		k finále nenastoupil
STANDARD
1. Jakub OPA jun.	1 + 1 + /1/ = 2	24	5:02,12 / 2
2. Petr GROF		2 + 2 + /2/ = 4	24	 10,44 / 2
3. Tomáš SVOBODA	4 + 3 + /5/ = 7 	23	 03,54 / 2
4. Jiří TLUSTÝ		3 + /8/+ 4  = 7 	23 	 04,02 / 2
5. Standa NĚMEČEK	5 + /9/ + 3 = 8	23	 03,62 / 3
6. Martin ŠŤASTNÝ	/7/ + 4 + 6 = 10 	23	 07,62 / 2
7. Petr MARTÍNEK	6 + 5 + /9/ = 11	23	 08,53 / 2
8. Michal STEHNO	/10/ + 6 + 8 = 14	23	 10,83 / 2
9. Ondřej HUBÁLEK j.	/8/ + 7 + 7 = 14	23	 11,08 / 3
10. Tomáš CIBULKA	9 + 10+ /10/ = 19	22	 09,40 / 3
11. Jiří Jarolímek jun.	21. Jiří Svoboda	31. Jan Blahovský
12. Martin Zvára	22. Jiří Ročňák		32. M.Blahovský jun.
13. Stanislav Marko	23. Čest.Doubrava	33. Jan Neuwirth
14. Roman Opa		24. Ivo Gombík
15. Vladimír Šulc	25. Pavel Kryll
16. Vojtěch Eliáš	26. Josef Ukropec
17. Jiří Jarolímek	27. Pavel Schiller
18. Lukáš Kozel jun.	28. Pavel Šlechta
19. Lukáš Třešňák	29. Karel Štěpánek
20. Lukáš Gombík	30. Zdeněk Hamák sen.
MASTERS
1. Martin HUDÝ		1 + /2/ + 1 = 2	26 5:11,15/1 11,36
2. Michal NĚMEČEK	2 + 1 + /2/ = 3	25 5:03,57/2 11,45
3. Zdeněk HAMÁK		3 + 3 + /5/ = 6	25 5:08,55/1 11,57
4. Jura HUDÝ		4 + /5/ + 3 = 7	25 5:10,54/1 11,65
5. Roman KOŘÍNEK	/5/ + 4 + 4 = 8	25 5:10,87/2 11,68
6. Martin TLUSTÝ jun.	/8/ + 6 + 6 = 12	22 5:00,20/2 12,19
7. Tomáš MILER		6 + /10/ + 8 = 14	23 5:01,12/1 11,92
8. Martin ZVÁRA jun.	5 + 6 + /9/ = 11	23 5:09,06/1 12,18
9. Augustín Hajšman	9 + 7 + /10/ = 16	22 5:01,76/2 12,19
10.Jiří JANOUŠEK jun.	/10/ + 8 + 9 = 14	22 5:06,47/2 12,08
11. Jiří Mára jun.		14. Miloslav Svoboda
12. Tomáš Hajšman jun.		15. Vítězslav Hola
13. Jakub Plechač jun.
Výsledky zpracoval : Václav Strupek
Masters.cz
Romanovi to muselo dobře jezdit, mechanik na tom pořád něco dělal....
Masters.cz
Momentka ze závodů
Masters.cz
Karoserie Romana Kořínka a pod ní nové Corally
Masters.cz
4.skupina Standard je připravena do rozjížděk, Standa musí být vždy první....
Masters.cz
Standa má vždy dobrou náladu, konec byl horší....
Masters.cz
Jezdci kategorie Truck 1:18, úplně vpravo je vítěz Robert Romer
Masters.cz
Startovní rošt A.finále Standard
Masters.cz
Jezdci A finále Standard jsou zatím v pohodě
Masters.cz
Zdeněk hamák, od letošního roku nová tvář Lestr Teamu
Masters.cz
Petr Martínek nedokázal pochopit proč mu auto couvá ...
Masters.cz
O vyrovnanosti kat.Standard hovoří i situace na trati
Masters.cz
Hudyovci a jejich synchronizace , jako v plavání :-))

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
lesní osivo
Krátké zprávy

29.01.2022 - Věnujte prosím pozornost tiskové zprávě ze dn 29.1.2022. Děkuji všem.
- Igor Vlahovič -


01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport