Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Pátý závod seriálu CZECH CUP

Kolín sobota 8. ledna 2005

Pátý závod seriálu CZECH CUP zahajoval halovou sezónu 2005 v Kolíně a opět s velice početným polem závodníků. Je již pravidlo, že nejsilnější je kategorie Standard, kde se přihlásilo 29 jezdců, 15 jezdců bylo v kategorii Micro, 11 jezdců v Masters není moc, ale čeští a slovenští reprezentanti se zúčastnili mezinárodního závodu ve Vídni. Nejslabší byla jako zatím vždy kategorie 1:18 Truck, kde se zúčastnilo pouhých 8 jezdců. Musím ale opět požádat jezdce, aby se přihlásili k závodům včas, to je do pátku 14,00 hod. Za prvé šetří svojí peněženku a za druhé umožní rychlejší zahájení závodů a včasný odjezd domů. Tentokrát to nebylo nejhorší, ale stejně není příjemné měnit skupiny a dopisovat jezdce. Nicméně se začalo včas a velice se to hodilo, protože i díky všem jezdcům a bezproblémovému průběhu závodů se skončilo ve čtvrt na šest a to je příjemné pro všechny. V Kolíně se jely tři kvalifikační jízdy a všichni potom tři finálové jízdy. Dráha byla jako vždy perfektní a tak se mohlo začít. Kvalifikace zahájila kategorie Mini Truck.

1:18 TRUCK - ve startovním poli nechyběl suverén této kategorie Robert Romer a svojí jízdou dokázal, že je někde jinde. Dokázal zvítězit ve všech kvalifikacích a jako jediný najel 16 kol. Další tři jezdci měli shodný počet 14 kol a skončili v pořadí junioři Filip Romer a Jakub Plechač, na čtvrtém místě Víťa Hola. Pátý skončil další junior Kája Novotný. Další jezdci už měli opět o kolo méně.

1 : 18 MICRO - osobně jsem očekával souboj čtyřnásobného vítěze Martina Šťastnýho s Tomášem Knoppem , ale ejhle, namotal se do toho další jezdec. Tomáš Knopp nakonec získal pozici TQ, ale Martin se musel spokojit až s třetím místem. Velké překvapení v této kategorii bylo druhé místo Romana Jandery. Tito tři jezdci najeli jediní 19 kol a mezi nimi rozhodovaly vteřiny. Mezi druhým a třetím dokonce jenom setiny vteřiny. Na čtvrtém místě skončil se ztrátou necelého kola Karel Griessel a na pátém místě také se ztrátou jednoho kola Vladimír Šulc. Ostatní jezdci už měli ztrátu více kol.

STANDARD - souboj o finále A, tak by se v krátkosti dala zhodnotit tato kategorie. Minimálně 16 jezdců mohlo skončit v té desítce nejlepších. Pochopitelně, že favorité jsou i v této kategorii a nikdo nepochyboval, že do A.finále postoupí jezdci jako Jakub Opa, Tomáš Svoboda a další 3 až čtyři jezdci. Od šestého místa to byl ale souboj o vteřiny a také to ukazuje tabulka postupujících do A finále. Někteří jezdci měli technické problémy s modelem a na výsledku to bylo znát. Petr Martínek asi s účastí v C finále moc spokojený nebyl. Ani Martin Zvára se nedokázal tentokrát dostat do A finále a dá se říci, že na dobré umístění v tomto seriálu bude muset počkat. Také pro Stanislava Marka je účast v B finále asi zklamáním. Naopak, určitě spokojený byl Tomáš Cibulka a opět junior Jiří Jarolímek z Prahy. Ten se sice vždy dostane do A finále na posledním místě, ale je to Ačko pánové.

Takže jak to vypadalo po kvalifikacích s komentářem.
1. Jakub Opa jun.	23 kol 5:01,51	lepší se od závodu k závodu, výborný výkon
2. Tomáš Svoboda	23	 05,89	závod mu sednul, získává opět více sebedůvěry
3. Petr Grof		23	 08,62	velice solidní výkon, stabilní jezdec v A finále
4. Standa Němeček	23	 10,58	kde jsi Jiříku :-))
5. Michal Stehno	23	 12,63	postoupil poslední jízdou, ale až dopředu
6. Lukáš Gombík		23	 14,03	zajezdil tentokrát výborně, od druhé jízdy už v A
7. Martin Šťastný	22	 00,15	dalo říci, že utekl hrobníkovi z lopaty, ve 3.jízdě
8. Tomáš Cibulka	22	 01,78	určitě úspěch, ale také až ve třetí jízdě
9. Jiří Tlustý		22	 03,61	tento závod mu určitě nevyšel jak si představoval
10. Jiří Jarolímek	22	 05,60	ten klučina snad nemá nervy, zato táta ......

MASTERS - všichni čekali jestli někdo dokáže Michala Němečka alespoň potrápit. Michal ale opět jezdil velice dravě a bez chyb a druhému Romanovi dal skoro celé kolo. V této katagorii se čekal souboj o 10 příčku, protože jedenáctý jezdec to musel zabalit po kvalifikacích. Vypadalo to na Tomáše Hajšmana z Plzně, který jezdil sice rychle, ale nervozita a z toho pramenící chyby ho držely na nepostupové poslední pozici. Ve třetí jízdě si asi uvědomil, že pomaleji je někdy lépe a i když chybám se nevyhnul, dokázal najet 22 kol a posunout se v poslední jízdě na kýžené 10 místo. Černý Petr potom zbyl na dalšího juniora Jakuba Plechače, chyběla mu necelá vteřina. Překvapením bylo určitě 5.místo juniora Jiřího Janouška, který jel tentokrát až nezvykle klidně a ono se to vyplatilo. Je potěšující, že většina jezdců se lepší s každou další jízdou, celkem 6 jezdců se dokázalo zlepšit ještě ve třetí jízdě. Takže jak to dopadlo?

1. Michal Němeček	25 kol	5:09,45 12,07 tentokrát neměl soupeře, jezdil v klidu
2. Roman Kořínek	24	 08,09 12,42 jeden z nejslušnějších jezdců
3. Tomáš Miler		24	 11,24 12,36 jezdil tentokrát bez větších chyb, rychlík
4. Erik Muff		23	 55,09 12,26 povinnost v tomto obsazení
5. Jiří Janoušek jun.	23	 12,97 12,89 překvapil "celkem" klidnou jízdou
6. Augustín Hajšman	23	 13,55 12,67 taky má někdy problémy udržet letadlo na dráze
7. Martin Zvára jun.	22	 00,14 12,59 máš na víc Martine, zklidni se trochu
8. Martin Tlustý jun.	22	 02,19 12,83 nenech se rozptylovat a koncentruj se na jízdu
9. Jiří Mára jun.	22	 02,64 12,79 nezvykle hodně chyb, zbytečně nervózní
10. Tomáš Hajšman j.	22	 13,82 13,29 viděl jsem ho zajet podstatně lépe a klidněji
11. Jakub Plechač j.	21	 01,29 13,15 alespoň se mohl soustředit na kat.Truck
F I N Á L O V É V Ý S L E D K Y

1 : 18 TRUCK - vítěz byl podle prognóz i ve skutečnosti jasný, Robert Romer nejenže umí jezdit a ještě si proti těm klučíkům dokáže zachovat chladnou hlavu. oba junioři za ním svedli velice vyrovnaný souboj a vyhrál nakonec díky třetí jízdě Jakub Plechač. Pro Filipa Romera zbyl na stupních vítězů ten nejmenší stupínek. Vítězslav Hola skončil jasně na čtvrtém místě, stejně jako junior Kája Novotný na pátém místě. Oba měli dostatečný náskok před dalšími jezdci.

1 : 18 MICRO - B. finále - Kája Novotný byl nejzkušenější a vyhrál bez problémů první dvě jízdy. Druhý skončil zaslouženě Jaroslav Otta a poprvé se na pomyslné stupně vítězů dostal Petr Uhýrek. Další pořadí je uvedeno v celkových výsledcích.

1 : 18 MICRO - A. finále - Tomáš Knopp je velezkušený jezdec a také to dokázal v prvních dvou finálových jízdách, kdy zvítězil s dostatečným náskokem před celkově druhým Martinem Šťastným. Ten poprvé v tomto seriálu skončil jinak než na prvním místě a určitě se připraví na odvetu v prvním neoficiálním MČR v Prostějově, kam má navíc namířeno celá moravská špička. Už se na tento souboj těším. Na dalších třech místech skončili jezdci, kteří ve všech třech jízdách měli stejné umístění. Roman Jandera byl třikrát třetí, Vladimír Šul čtvrtý a Karel Griessel pátý. O další místa už se to mydlilo, nejlépe na tom byl Ivo Gombík, který o jediný bod porazil Petra Beneše. O osmém místě při rovnosti bodů rozhodoval nejlepší čas z finálových jízd a ten měl junior Dominik Šulc. Devátý skončil Pavel Sýkora a někdo musí být poslední, tentokrát to odnesl Lukáš Gombík.

STANDARD - C. finále - devět jezdců a mezi nimi zkušený Petr Martínek, určitě bylo pro něj toto finále zklamáním, které si alespoň vynahradil třemi vítěznými finálovými jízdami. O další místa však byl souboj opravdu na ostří nože, v tomto finále se to také předpokládalo. Nakonec o jeden bod skončil druhý Karel Griessel, před pražským off-road specialistou Pavlem Kryllem. Další umístění je v přehledných tabulkách.

STANDARD - B. finále - tady se předpokládal velký souboj minimálně mezi třemi jezdci a také o vítězi rozhodovala až třetí finálová jízda. Tu zvládnul nejlépe Stanislav Marko , který ji dokázal vyhrát a skončil na prvním místě. O druhém místě opět rozhodoval čas nejlepší jízdy a ten měl lepší Roman Jandera, i když o pouhých 0,8 vteřiny. Na Ivo Gombíka zbylo třetí místo, ale to je určitě úspěch, protože v tomto finále dokázal porazit takové jezdce jako je Martin Zvára , Roman Opa a další. Čtvrté místo určitě bylo úspěchem pro juniora Lukáše Kozla, který dlouho na závodech nebyl vidět a tak se mu návrat podařil. Pátý skončil svitavský Martin Zvára. Zdá se, že letos jsou pro něj tělocvična zakleté.

STANDARD - A. finále - startovní rošt nabitý jezdeckými jmény. Kdo skončí na stupních nejvyšších byla otázka. Ne pro stále se lepšícího - jde to vůbec se ještě zlepšovat - juniora Jakuba Opu. Ten s převahou zkušeného jezdce dokázal všechny tři jízdy vyhrát a vždy s dostatečným náskokem. Opravdu obdivuhodný výkon bez chyb. Třikrát druhý a tudíž i celkově druhý skončil zkušený Tomáš Svoboda, který již chytnul formu a dokazuje, že neztratil nic ze svého umění. Formu určitě má i "doktor" Stanislav Němeček, kterému působí určitě velkou radost přírůstek do rodiny, ale hlavně to, že za sebou nechal svého soka Jirku Tlustýho. Čtvrté místo získal Petr Grof, jeden z mladých jezdců , který již stabilně je ve finále A. Pátý skončil Martin Šťastný, který také má finálovou A skupinu "předplacenou". Šestý skončil Lukáš Gombík a jel opravdu velice dobře, ve dvou jízdách skončil na pátém místě a to je velký úspěch mezi těmito jezdci. Tomáš Cibulka při svém prvním startu v hale dokázal jet vyrovnaně a jeho účast v tomto finále již byl velký úspěch. Michal Stehno je zkušený jezdec, ale bez dobrých baterek je těžké v této konkurenci pomýšlet na lepší umístění. Na jeho jízdě je vidět, že baterky šetří. Junior Jiří Jarolímek se pořád učí a zlepšuje. V této skupině mu to jde k duhu. Jirka Tlustý skončil tentokrát poslední, ale měl neustálé problémy jak s modelem, tak s rádiem. Sportovně ale blahopřál Standovi k jeho úspěchu.

MASTERS - F I N Á L E A. - Michal Němeček, nedal všem ostatním jezdcům žádnou šanci. Dokázal jet způsobem start - cíl ve všech finálových jízdách. Vždy jezdil rychle, ale nyní navíc si odpouští zbytečné chyby. Navíc nebyl pod tlakem, takže jeho jízda vypadala tentokráte i klidněji. Erik Muff z příbramského klubu RC Bengi zajel opravdu výborný závod a třikrát dojel na druhém místě. Někdy ale svojí dravější jízdu přežene, i když tentokrát to bylo vše maximálně s napomenutím. Na třetím místě skončil překvapivě liberecký Tomáš Miler, víc šancí bych dával domácímu jezdci Romanu Kořínkovi. Jenže, další jezdci již jeli podstatně pomaleji a při předjíždění mezi sebou, popř. při uvolňování dráhy pro rychlejší jezdce docházelo velice často ke kolizím. Chtěným, nebo nechtěným, dá se to velice špatně posoudit. Na čtvrtém místě skončil pražský junior Jiří Mára, což je jeho zatím největší úspěch. Také on ale patří k jezdcům, kteří si zrovna moc starostí s kolizemi nedělá. Jezdí velice rychle, stejně jako jezdec na pátém místě, Augustín Hajšman z Plzně. Ten měl stejný počet bodů jako šestý Martin Zvára jun., ale najel lepší finálový výsledek. Na sedmém místě skončil nakonec domácí borec Roman Kořínek, který měl smůly na dva závody. Den je někdy blbec. Další mladý a nebojácný rychlík je junior Martin Tlustý, ten také nedá ani metr zadarmo a tentokrát dělal i dost zbytečných chyb. Po finálovkách jsem chválil Jirku Janouška za zklidnění jízdy a on si to bohužel vynahradil ve finálových jízdách. Byl sice velice rychlý, ale někdy jeho auto připomínalo spíše nezvládnutelné letadlo. Jirko ještě jednou - pomalejší je někdy rychlejší. Vsadím se, že ti to říká i Martin Kořínek, který ti radí. Na posledním místě dojel i poslední postupující junior Tomáš Hajšman a i tady bych doporučoval držet se hesla - pomalu je někdy rychleji. Ale je to mladý jezdec a určitě si nechá říci.

Závěrem jsem chtěl poděkovat všem jezdcům za dodržování časových limitů a díky jim byl závod bezproblémový.


V Ý S L E D K Y - 5. CZECH CUP - KOLÍN 8. ledna 2005

1 : 18 TRUCK
1. Robert ROMER	1 + 1 + /4/ = 2	16 kol  5:09,24
2. Jakub PLECHAČ jun.	/3/ + 2 + 1 = 3	15	  10,04
3. Filip ROMER jun.	2 + /3/ + 2 = 4	14	  02,32
4. Vítězslav HOLA	/4/ + 4 + 3 = 7	14	  06,87
5. Kája NOVOTNÝ jun	5 + /5/ + 5 = 10	13	  06,09
6. Vít PLECHAČ jun.	/7/ + 6 + 6 = 12	12	  18,96
7. Jan KRYLL jun.	/8/ + 7 + 7 = 14	12	  20,96
8. Tomáš HRUBÝ		6 + 8 + /8/ = 14	12	  23,33

1 : 18 MICRO
1. Tomáš KNOPP		1 + 1 + /2/ = 2	19	5:02,65
2. Martin SŤASTNÝ	2 + /2/ + 1 = 3 	19	 01,56
3. Roman JANDERA	/3/ + 3 + 3 = 6	19	 14,34
4. Vladimír ŠULC	4 + /4/ + 4 = 8	18	 07,40
5. Karel GRIESSEL	5 + /5/ + 5 = 10	18	 14,49
6. Ivo GOMBÍK		7 + /7/ + 6 = 13	16	 02,23
7. Petr BENEŠ		6 + /8/+ 8 = 14	15	 13,72
8. Dominik ŠULC jun.	10+ 6 + /10/ = 16	16	 00,07
9. Pavel SÝKORA		9 + /9/ + 7 = 16	16	 09,69
10. Lukáš GOMBÍK	8 +/10/ + 9 = 17	14	 14,93
11. Kája NOVOTNÝ jun
12. Jaroslav OTTA
13. Petr UHÝREK
14. Tomáš HRUBÝ
15. Felix UHÝREK jun

STANDARD
1. Jakub OPA jun.	 1 + 1 + /1/ = 2	23	5:04,36
2. Tomáš SVOBODA	/2/ + 2 + 2  = 4 	23	 11,06
3. Standa NĚMEČEK	/6/ + 3 + 3  = 6	23	 13,33
4. Petr GROF		 3 + 4 + /7/ = 7	22	 03,94
5. Martin ŠŤASTNÝ	 4 + /5/ + 4 = 8 	22	 06,04
6. Lukáš GOMBÍK	 	5 + /7/ + 5 = 10	22	 09,99
7. Tomáš CIBULKA	/8/ + 6 + 6 = 12	21	 06,61
8. Michal STEHNO	7 + /9/+ 8 = 15	21	 00,57
9. Jiří JAROLÍMEK jun.	 9 + 8 + /10/= 17	21	 06,27
10. Jiří TLUSTÝ	/10/ + 10 +9 = 19 	10	2:23,20
11. Stanislav MARKO		21. Petr MARTÍNEK
12. Roman JANDERA		22. Karel GRIESSL
13. Ivo GOMBÍK			23. Pavel KRYLL
14. Lukáš KOZEL jun.		24. Pavel ŠLECHTA
15. Martin ZVÁRA		25. Karel ŠTĚPÁNEK
16. Jiří JAROLÍMEK		26. Miloš KRESTAN
17. Roman OPA			27. Kája NOVOTNÝ
18. Vojtěch ELIÁŠ		28. Jan NEUWIRTH
19. Adam JANEČEK		29. Oliver MAISTER jun.
20. Josef UKROPEC

MASTERS
1. Michal NĚMEČEK	1 + 1 + /1/ = 2	24	5:04,04	11,97
2. Erik MUFF		2 + 2 + /2/ = 4	24 	5:12,68	12,44
3. Tomáš MILER		/4/ + 3 + 3 = 6	23	5:03,84	12,59
4. Jiří MÁRA jun.	/6/ + 5 + 4 = 9	22	5:05,21	12,53
5. Augustín HAJŠMAN 	/9/ + 4 + 7 = 11	22	5:02,54	12,85
6. Martin ZVÁRA jun.	5 + 6 + /9/ = 11	22	5:09,98	12,62
7. Roman KOŘÍNEK	3 + 9 +/10/ = 12	23	5:03,37	12,48
8. Martin TLUSTÝ jun.	7 + /7/ + 5 = 12	22	5:11,37	12,87
9. Jiří JANOUŠEK jun.	/10/ + 8 + 6 = 14	20	5:08,67	12,76
10. Tom. HAJŠMAN j.	8 +/10/ + 8 = 16	10	5:05,87	13,23
11. Jakub PLECHAČ jun.

Výsledky zpracoval : Václav Strupek
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
lesní osivo
Krátké zprávy

29.01.2022 - Věnujte prosím pozornost tiskové zprávě ze dn 29.1.2022. Děkuji všem.
- Igor Vlahovič -


01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport