Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Čtvrtý závod seriálu CZECH CUP

Masters.cz
Czech Cup - Martin Kořínek - Xray

Velká hala SOU v Praze 9 na Jarově přivítala v sobotu 4. prosince 57 jezdců již čtvrtého a letos posledního závodu seriálu Czech cup. Opět nejvíce bylo jezdců v kategorii Standard, celkem 30. Opět se jelo ve čtyřech kategoriích a celkově bylo 8 skupin. Hlavní kategorie MASTERS a STANDARD odjely čtyři kvalifikační rozjížďky, ve dvou kategoriích Micro se jelo potom o jednu rozjížďku méně.Ve všech kategoriích se uskutečnily 3 finálové jízdy. V prestižní kategorii MASTERS se zúčastnilo pouze 14 jezdců a ze špičky se tentokrát omluvili Michal Bok a oba Hudyové z Trenčína. Nic z toho však neubralo přitažlivosti těchto závodů. Takže nejdříve ke kvalifikacím.

1:18 TRUCK - do řady deseti startujících se vrátili Filip a Robert Romerové a hned bylo jasné, kdo jsou favorité. Byli tady ale junior Jiří Janoušek a Víťa Hola a určitě chtěli zopakovat výborné výkony z minulého závodu. Nakonec se žádné překvapení v kvalifikaci nekonalo, Robert Romer najel jako jediný 17 kol a junior Filip 16. Třetí Víťa Hola zajel 15 kol a další dva jezdci 14 kol, Zdeněk Hamák a k překvapení i junior Kája Novotný. Nechal za sebou i minulého vítěze Jirku Janouška, kterého ale zlobilo rádio a k finálovým jízdám ani nenastoupil.

1 : 18 MICRO - takže tentokrát opět radši ve dvou skupinách po sedmi jezdcích. Opět ale bylo jasné, že Martin Šťastný neponechá nic náhodě a oproti minulým závodům neponechal nic náhodě a vyhrál i kvalifikaci. Velmi důstojným soupeřem mu byl junior Jakub Plechač. Tito dva jezdci jediný dokázali zajet 19 kol, ostatní už byli minimálně o kolo pomalejší. Šesti jezdcům s 18 koly vévodil junior Jakub Opa. Velmi dobře se v této skupině začíná prosazovat i Adam Dubák. Kája Novotný se poprvé dokázal dostat do finále A. Gratuluji.

STANDARD - bez Aleše Pelikána byl souboj o pozici TQ otevřen do posledního kola rozjížděk. Všem tentokrát ukázal záda junior Jakub Opa, který dokáže nejenom jezdit velice rychle a ještě nedělá chyby. Alespoň ne v tomto závodě. Jediný dokázal najet 26 kol a ukázat záda takovým jezdcům jako jsou Tomáš Svoboda a Jiří Tlustý. Ten měl ale větší radost z toho, že jeho velký rival Standa Němeček skončil v rozjížďkách za ním, i když o pouhých 0,67 setin vteřiny. Standa ale měl ten den podstatně jiné starosti, očekával každým okamžikem zprávu z porodnice a ta přišla. Standa má holku, všichni mu blahopřejí a pochopitelně prvním, kdo si s ním připíjí připraveným šampaňským je Jirka Tlustý a potom moje maličkost. Stando, všichni pochopitelně gratulujeme a přejeme manželce a miminku hodně zdraví a štěstí. Junior Jiří Jarolímek je opět v A finále a opět smůla pro svitavského Martina Zváru. Končí na 11.místě a jde si dát na smutek panáka. Určitě byl smutný i Adam Dubák, stylem jízdy a hlavu má na finále A, možná zlepšit přípravu a nastavení modelu.Takže jak to vypadalo po rozjížďkách ukazuje následující tabulka s komentářem.

1. Jakub Opa jun.26 kol5:07,79čím dál tím lepší, senioři budou muset přidat ...
2. Tomáš Svoboda2501,39nové baterky a najednou je to o něčem jiným
3. Jiří Tlustý2502,72jezdil výborně, dokonce bez větších chyb
4. Standa Němeček2503,46výborný výkon, rádio nezlobí, není co odhodit
5. Petr Grof2505,38další mladej a bez respektu k seniorům.. :-))
6. Martin Šťastný2509,38šplhá čím dál tím výše, pozor na něj
7. Stanislav Marko2511,22upozornil na sebe nejenom pěknou karosérií
8. Michal Stehno2400,43v klidu jezdící jezdec, někdy až moc klidu :-)
9. Petr Martínek2404,23také jeden z mladých jezdců, kdyby více jezdil ...
10. Jiří Jarolímek jun.2407,45z toho A finále se mu nechce a trápí ty starší...
11. Martin Zvára2409,01o fousek, ty mladý mě ale lezou na nervy :-)

MASTERS - při neúčasti Michala Boka a obou slovenských jezdců bylo celkem jasné kdo postoupí na prvních místech, ale vzadu byla o postup do finále A pěkná mela. A to možná ještě nepopisuje situaci na dráze. Ti kluci z Bohemky jezdí jako čerti, občas ale přehlédnou zatáčku. Jirka Janoušek je taky pěkný střelec, tak nám ještě chyběl Jiří Mára. Ještě po dvou kolech se na konci plácal Tomáš Miler, ale všichni věděli, že tu jednu jízdu zvládne. Nakonec se smál Augustín Hajšman, který B finále nadělil strakonickému Dušanu Andrlemu. Jakou roli hraje jedna vteřina. Souboj o TQ se odehrával mezi čtyřmi jezdci, ale Michal Němeček má opravdu formu a tak nedal nikomu opět šanci a s minimálním rozdílem se od třetího kola udržel v čele. Jsem zvědav, zda mu forma vydrží do MČR v Třebíči a potom do Vídně na International race. To se mají kluci rakouský na co těšit. Pro dva Matiny juniory byl postup do A finále povinností a také ji splnili.

1. Michal Němeček28 kol5:10,32 10,74ze začátku se trápil, ale potom už jezdil
2. Vašek Strupek2702,07 10,84dá se skoro říci, že to byla povinnost
3. Zdeněk Hamák2703,41 10,77jezdil velice dobře, nedělal velké chyby
4. Martin Kořínek2704,11 10,90jako vždy výborný, počkejte "vrkouni" ve finále
5. Roman Kořínek2603,53 11,12tentokrát to nenechal na poslední kolo
6. Tomáš Miler2606,32 11,21třetí kolo to pojistilo a byl klídek
7. Erik Muff2607,31 11,03při poslední jízdě předvedl let dne, cca 4 - 5 m
8. Martin Tlustý jun.2611,03 11,32je na něm vidět nevyježděnost, chybí mu léto
9. Martin Zvára jun.2503,10 10,92jezdil velice rychle, ale dělal dost chyb
10. Augustín Hajšman2508,15 11,60fuj to byla fuška , a jsem tam Dušane
11. Dušan Andrle2509,14 11,56ale o fous, taky rychlík s prstem na spoušti

Takže občerstvení, káva a trošku šampáňa na mladou Němečkovou a jde se na to.

F I N Á L O V É V Ý S L E D K Y

1 : 18 TRUCK - oba Romerové neponechali nic náhodě a klidnou a hlavně přesnější jízdou s minimem chyb se usídlili hned v první sérii na čele. Vyhrál zkušenější Robert Romer, ale mladý Filip mu nedal nic zadarmo. Poslední jízdu Filip Romer vyhrál a dokázal najet stejně jako táta 17 kol. Ostatní jezdci najeli o dvě kola méně. Na třetím místě skončil Vítězslav Hola, který najel 15 kol a opět utekl svým pronásledovatelům o kolo. Na čtvrtém místě skončil nováček v této kategorii František Grund a nechal za sebou podstatně zkušenější jezdce. Dokázal být ve dvou jízdách na 4. místě a to je určitě úspěch. O páté místo svedli velký souboj Jaroslav Rezek a Zdeněk Hamák sen. O konečném pořadí při rovnosti bodů rozhodoval lepší čas a ten měl pan Rezek. Sedmý skončil junior Kája Novotný, který měl určitě v této kategorii na víc. Ale jezdí tři kategorie a zdál se mi unavený. Dále tabulka.

1 : 18 MICRO - B. finále - pouze tři jezdci, a tak se jeli dvě jízdy na nejlepší čas. Vyhrál Pavel Sýkora , který udělal méně chyb než jeden z nejmladších účastníků závodu junior Felix Uhýrek . Na posledním místě skončil mechanik a otec Felixe, Petr Uhýrek.

1 : 18 MICRO - A. finále - situace na bojišti se nemění, souboj o první místo mezi Martinem Šťastným a druhým juniorem Jakubem Plechačem byl velice pěkný, ale celkem jasný. Martin prostě jede jak potřebuje a když potřebuje přidat, tak v klidu přidá. Klid ztratil pouze ve druhém finále, když udělal chybu a Jakub dojel na druhém místě o 0,27 vteřiny. Na třetím místě skončil bez chyb jedoucí Karel Griessl, který svedl velice hezký souboj v rozhodující třetí jízdě s celkově čtvrtým Adamem Dubákem z Českých Budějovic. Celkově šestý skončil starší z rodiny Roman Opa, když junior Jakub Opa se soustředil spíše na finále A ve Standardech. A vyplatilo se mu to !! Další pořadí bylo Jaroslav Otta, Kája Novotný a Josef Horák, který odjel jenom jednu finálovou jízdu, kde skončil čtvrtý. Měl velké problémy s regulátorem, který to neustál. Příště to bude určitě lepší.

STANDARD - C. finále - do posledního finále válčili dva jezdci o prvenství, nakonec se smál Karel Griessl, který si odnesl z těchto závodů již druhou cenu. Také jako jediný v tomto finále najel 22. kol. Na Čestimíra Dobravu zbylo druhé místo, ale souboj to byl opravdu velice pěkný. Na třetím místě skončil velice dobře jezdící Jiří Kučera, který dokonce ve třetí finálovce skončil na druhém místě. Čtvrtý Pavel Šlechta byl přeci ještě nad síly juniora Káji Novotného, který skončil na pátém místě. Další umístění je v celkových výsledcích.

STANDARD - B. finále - tady se dá říci, že povinnost vyhrát měl ostřílený Martin Zvára a také to dokázal. Ve všech třech finálových jízdách vyhrál a nadělil soupeřům vždy minimálně jedno kolo. O další místa se však svedla nemilosrdná bitva, ale musím říci, že vedená v duchu fair-play . Jezdci nejsou přeci jenom tak rychlí a dokáží svoje modely lépe zvládat než v kategorii MASTERS. Celkově druhý skončil překvapivě Roman Opa a nechal za sebou velice ostříleného pražského borce Jirku Jarolímka. Opět dva jezdci se stejným počtem bodů a opět rozhodoval lepší čas. Ten měl Adam Dubák a odsunul tím Vojtěcha Eliáše na páté místo. Byl to opravdu velice pěkný závod. Ostatní pořadí v tabulce výsledků

STANDARD - A. finále - každý závod v této kategorii je jiný. Tady to byl opět velký souboj, ale kraloval v něm junior Jakub Opa. Řekl bych, že tento jezdec je velice ukázněný, ale jednou mu to vyjde a v dalším závodě třeba nepostoupí ani do finále A. Že by nálady? Tentokrát jel opravdu jako mistr. I mistr republiky Tomáš Svoboda se nestačil divit. Řekl bych, že tentokrát se Tomášovi nepodařilo pro finálovky nastavit podvozek, zdál se mi zbytečně přetáčivý. Narození dcery oslavil třetím místem a výborným výkonem Standa Němeček a nedal svým pronásledovatelům žádnou šanci. A že jich bylo. Následující trojice jezdců skončila s minimálním bodovým odstupem a opět pro umístění na pátém místě rozhodoval nejlepší čas. Celkově na čtvrtém místě skončil Martin Šťastný, časově lepší Petr Grof porazil Jirku Tlustého. Ten se ovšem v kuloárech nechal slyšet, že to Standovi příště vrátí, a že to vlastně bylo míněno s ohledem na narození dcery pro Standu jako dárek. No uvidíme za týden v Třebíči. I celkově sedmému junioru Jirkovi Jarolímkovi závod vyšel, protože porazit takové jezdce jako jsou Petr Martínek a Michal Stehno je určitě velký úspěch. Někdo poslední být musí a tentokrát to odnesl Stanislav Marko. Pro něj byl však úspěch se do A finále dostat.

MASTERS - B. FINÁLE - o vítězství svedli souboj dva junioři. Jiří Janoušek první dvě finálovky vyhrál a ve třetí přenechal vítězství celkově druhému Kubovi Plechačovi. Třetí skončil v souboji jezdců z Bohemky plzeňský Miloslav Svoboda. Je ovšem pravda, že Dušan Andrle odjel pouze první jízdu , kde dokázal dojet na druhém místě a potom z rodinných důvodů pelášil domu.

MASTERS - F I N Á L E A. - hned v první finálové jízdě udělal Michal Němeček cca minutu před koncem chybu díky rušení a tu dokázal využít k vítězství Vašek Strupek. Další dvě jízdy už byly v réžii Michala Němečka, i když to neměl vůbec jednoduché. Ve třetí a asi nejhezčí jízdě mu ze začátku "seděl na zádech" nakonec druhý Václav Strupek, ale stačila chybka a Michal byl v trapu. Vašek měl však velké manko, protože ve druhé jízdě mu po nárazu do boku prasklo držení serva a jízdu nedojel. Souboj o druhé místo byl hned zajímavý. Do souboje se vložil Martin Kořínek a dokázal, že je velice dobrý. Nakonec měl stejně bodů jako Vašek a pouze horší čas z finálových jízd. V souboji o čtvrté místo se utkali velice rychle jezdící Zdeněk Hamák, který díky třetímu místu z druhého finále porazil výborně jezdícího Romana Kořínka o jediný bod. Erik Muff skončil ve všech finálových jízdách na pátém místě , ale celkově se musel spokojit se šestým místem. Tomáš Miler skončil sedmý, je přece jenom vyježděnější a zkušenější než junioři za ním. O vítězství v soutěži juniorů svedli velký souboj Martin Zvára, na kterém je přeci jenom vidět větší množství absolvovaných závodů. Martin Tlustý skončil na devátém místě před plzeňským Augustínem Hajšmanem, opět rozhodoval lepší čas z finálových jízd. Necelá vteřina rozhodla, že Gusta skončil na poslední příčce.

V Ý S L E D K Y - 4. CZECH CUP - PRAHA 4. 12. 2004

1 : 18 TRUCK
1. Robert ROMER1 + 1 + /1/ = 217 kol5:15,87
2. Filip ROMER jun./2/ + 2 + 1 = 31717,22
3. Vítězslav HOLA/3/ + 3 + 3 = 61511,36
4. František GRUND/6/ + 4 + 4 = 81403,02
5. Jaroslav REZEK5 + /9/ + 5 = 101412,12
6. Zdeněk HAMÁK sen.4 + /6/ + 6 = 101415,64
7. Kája NOVOTNÝ jun/7/ + 5 + 7 = 121319,56
8. Jan KRYLL jun.8 + 7 + /9/ = 151008,56
9. Vít PLECHAČ jun./9/ + 8 + 8 = 161000,37
10. Jiří JANOUŠEKfinálové jízdy nejel

1 : 18 MICRO
1. Martin SŤASTNÝ1 + 1 + /1/ = 2 19 kol5: 08,11
2. Jakub PLECHAČ jun/2/ + 2 + 2 = 41908,38
3. Karel GRIESSL/4/ + 3 + 3 = 61701,72
4. Adam DUBÁK3 + /7/ + 4 = 71805,11
5. Petr BENEŠ5 + /6/+ 5 = 101704,32
6. Roman OPA6 + 5 + N = 111705,12
7. Jakub OPA jun./9/ + 8 + 6 = 141710,83
8. Jaroslav OTTA7 +/10/ + 7 = 141502,15
9. Kája NOVOTNÝ jun8 + /9/ + 8 = 161408,45
10. Josef HORÁKN + 4 + N = NNehodnocen
11. Pavel SÝKORA
12. Felix UHÝREK jun
13. Petr UHÝREK
STANDARD
1. Jakub OPA jun.1 + 1 + /1/ = 225 kol00,6511,43
2. Tomáš SVOBODA/2/ + 2 + 2 = 42506,6011,47
3. Standa NĚMEČEK3 + 3 + /9/ = 62509,4011,61
4. Martin ŠŤASTNÝ/4/ + 4 + 4 = 82509,6011,66
5. Petr GROF5 + /5/ + 5 = 102403,4811,44
6. Jiří TLUSTÝ/8/ + 7 + 3 = 102508,8811,62
7. Jiří JAROLÍMEK jun.6 + /8/ + 6 = 122411,6811,83
8. Petr MARTÍNEK/9/ + 6 + 7 = 132411,6811,94
9. Michal STEHNO7 + /9/ + 8 = 152417,2811,90
10. Stanislav MARKO/10/ +10+10 = 202307,4711,85
11. Martin ZVÁRA21. Karel GRIESSL
12. Roman OPA22. Čestimír DOUBRAVA
13. Jiří JAROLÍMEK23. Jiří KUČERA
14. Adam DUBÁK24. Pavel ŠLECHTA
15. Vojtěch ELIAŠ25. Kája NOVOTNÝ jun
16. Josef UKROPEC26. Jakub SUCHÝ
17. Pavel KRYLL27. Karel ŠTĚPÁNEK
18. Lukáš TŘEŠŇÁK28. Jan NEUWIRTH
19. Václav SEVERÝN29. Oliver MEISTER jun.
20. Jan PETR30. Jan ANDRLE jun.

MASTERS
1. Michal NĚMEČEK/2/ + 1 + 1 = 2275:09,78/310,82
2. Vašek STRUPEK1 +/10/+ 3 = 4275:09,26/110,76
3. Martin KOŘÍNEK/3/ + 2 + 2 = 4265:01,77/210,90
4. Zdeněk HAMÁK/6/ + 3 + 4 = 7265:08,59/211,06
5. Roman KOŘÍNEK4 + 4 + /6/= 8265:08,49/111,08
6. Erik MUFF5 + 5 + /5/ = 10265:10,78/111,09
7. Tomáš Miler/7/+ 6 + 7 = 13255:08,11/211,36
8. Martin ZVÁRA jun8 +7 + /10/= 15255:09,5711,24
9. Martin TLUSTÝ jun9 + /9/ + 8 = 17245:04,5611,29
10. Aug. HAJŠMAN/10/+ 8 + 9 = 17245:05,4311,33
11. Jiří JANOUŠEK jun.
12. Jakub PLECHAČ jun.
13. Miloslav SVOBODA
14. Dušan ANDRLE

Výsledky zpracoval : Václav Strupek
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz

Foto: Váslav Strupek

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
lesní osivo
Krátké zprávy

29.01.2022 - Věnujte prosím pozornost tiskové zprávě ze dn 29.1.2022. Děkuji všem.
- Igor Vlahovič -


01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport