Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: nové kuličkové diferenciály pro 4WD 1/18

Hlavní foto

Po jisté odmlce přináší ALSracing opět něco pro příznivce osmnáctin. Kdo jezdí závodně s modely 4Wd ví, že základem úspěchu jsou kvalitní diferenciály. Možností jaké použít je pochopitelně více, od plastových po kovové, od originálních výrobců až po tuningové firmy asijské provenience. Provedení těchto difetenciálů je vesměs u všech výrobců shodné a jen málokdy opravdu kvalitní s dlouhou životností.

Typickým a téměř shodným problémem těchto produktů (myšleno těch kovových) je časté a poměrně rychlé opotřebení části unašečů v místech kde do nich zapadají ocelové kolíčky kardanů. viz. foto níže.

Někdy poškození může dosáhnout takového rozsahu, že už ani nejde sundat ložisko.

V řešení tohoto problému jsem se nechal inspirovat u modelů 1/10. Zde se přenášejí větší výkony a tak by řešení z osmnáctin, tedy kolíček přímo do drážky unašeče vydrželo ještě méně. Zde se jak známo používají tzv. podkovičky či céčka která zvětšují plochu kontaktu kardanu v drážce. Tento díl je vesměs považovaný za spotřební a při opotřebení, resp. otlačení se jednoduše vymění. V diferenciálu ALSracing 1/18 byl použit stejný princip, ale vzhledem k nižší zátěži a k použitému materiálu podkovičky (delrin), lze předpokládat výbornou životnost unašečů i vlastních vložek (podkoviček).

Více info a objednat můžete přímo ZDE.

Samostatné vložky a také podložky a kuličky jsou taktéž k dispozici.

Obrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport