Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: tuning pro F1-09 (3 racing, F 103) šasi

Hlavní foto

Poslední dobou se začínají na RC závodní dráhy vracet formulové podvozky a to jednak starší F-103 či novější F-104 od Tamiye nebo stále oblíbenější F1-09 od 3Racingu. Formule od 3racingu a také F-103 neumožňují nastavovat světlou výšku podvozku na přední nápravě a tak se při osazení nových předních kol může stát že je světlost zbytečně velká a model vykazuje horší jízdní vlastnosti.

Někdo to řeší použitím co nejměkčích pružin s tím že spoléhá na následné “sednutí” modelu propružením. To je sice použitelné řešení, ale nemusí vyhovovat každému a může v určitých momentech přinést (např. průjezd ostrou zatáčkou) i potíže.

Proto jsem vyzkoušel jednoduché řešení vyžadující jen minimální zásah do modelu. Jedná se o to že svislý čep původní délky je nahrazen čepem delším a doplněn sadou podložek jejichž osazování nad nebo pod blok řízení změníme světlou výšku.

Jelikož ale spodní rameno má pevnou polohu, je možná pouze změna ve smyslu zmenšení světlé výšky. Svislý čep byl vyroben o 3mm delší a jsou použity 3 kusy 1mm silných podložek. Snížení světlosti o maximálně 3mm by mělo být více než vyhovující. Vlastní sestavení je dobře patrné z přiložených foto. Je také zobrazeno původní osazení originálního svislého čepu bez přidaných podložek.

Sadu prodloužených svislých čepů, distančních podložek a pojistných kroužků je možno objednat ZDE.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport