Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Czech Cup - Kolín 9.10.2004


V Kolíně se začal další ročník halových závodů, tentokrát ve společné režii Martina Kořínka a firmy LESTR-MODELS. Již účast 59 jezdců na prvním závodě dává tušit , že tento závod bude patřit k nejprestižnějším závodům v ČR. Pořadatelé zvolili pro zimní sezónu seriál 11. závodů, ze kterých se počítá do absolutního pořadí 8. nejlepších výsledků. Také byly rozšířeny kategorie ve kterých lze závodit. Teprve první ročník ukáže, zda to bylo dobře, nebo si pořadatelé ukousli příliš velké sousto. Jezdí se v kategoriích pro modely aut E1:10 Touring Cars - MASTERS a STANDARD , pro modely v měřítku 1:18 - MICRO a TRUCK.

Nejvíce obsazená kategorie byla STANDARD , kde se sešlo 30 jezdců v čele s letošním Mistrem ČR na asfaltu Tomášem Svobodou. Této kategorii dali přednost i takoví jezdci jako Aleš Pelikán, Tomáš Knopp, Standa Němeček a mnoho dalších. Je škoda, že stejné obsazení nemají i závody MČR. V hlavní kategorii MASTERS jelo 20 jezdců kde pochopitelně nemohli chybět Mistr ČR 2004 na asfaltu Michal Bok, haloví mistři Slovenska a ČR Martin Hudy a Václav Strupek, několikanásobný juniorský mistr ČR Michal Němeček a mnoho dalších jezdců z české špičky. Jediný kdo chyběl byl domácí jezdec Martin Kořínek, který se chtěl při prvním závodě věnovat pořadatelství, ale nakonec díky problémům se zády se jenom smutně koukal. V dvou kategoriích 1:18 bylo celkem 18 jezdců, MICRO 13 a TRUCK 5. Když si dáte dohromady čísla, řeknete si, že je to více jak 59, ale někteří jezdci jezdí ve dvou kategoriích a jeden dokonce ve třech. Bohužel, tato skutečnost se velice negativně projevila v software počítacího systému AMB. Systém tvrdošíjně trval na zařazení personálního čipu u tohoto jezdce ve všech kategoriích a byl z toho v prvním kole rozjížděk pěkný problém. Málem se mi zdálo, že neřešitelný, protože systém, když jsem se pokoušel ho oblafnout pouhým vymazání PT u tohoto jezdce , tak ohlásil havarijní stav a v kat. 1:18 MICRO mě přestal tohoto jezdce započítávat. V příštích závodech budu muset jezdce, kteří pojedou ve dvou a více kategoriích uvádět pod jinými "přizpůsobenými" jmény. Více nepříjemností dělá tomuto systému nepřihlášení jezdců v termínu. Takže k závodům.

K v a l i f i k a c e
MASTERS - přítomnost osmi jezdců z populární Bohemky ze západu Čech dala tomuto závodu možnost srovnání úrovně jezdeckého pole. Na skoro všech jezdcích bylo vidět, že přechod z asfaltu na koberec má svoje pravidla, všichni byli moc rychlý a dlouhý v zatáčkách a ani šířka tratě jim moc "nevoněla". Hned po prvním kole bylo jasné, že největší boj bude na samotné špičce a potom o poslední dvě postupová místa do finále A. Jezdci k tomu měli tři kvalifikace a tak od začátku se bojovalo hodně ostře. Hodně kontaktů však bylo způsobeno právě tím prvním závodem na koberci. Čelo bylo v rukách reprezentantů a velice rychlého Zdeňka Hamáka, kterému přechod na koberec nedělal velký problém. Za to vzadu se to pěkně mydlilo, každé kolo se ocitl v A finále někdo jiný. Ještě v posledním kole se skoro všichni jezdci dokázali zrychlit. Takže jak to nakonec dopadlo ukazuje tabulka 13 nejlepších.

1. Michal Bok22 kol5:15,68technická trať mu vyhovovala, jediný najel 22 kol
2.Martin Hudy2106,99zajel nejrychlejší kolo 13,96, povinnost
3.Zdeněk Hamák2109,91v poslední jízdě neudělal skoro chybu a hele
4.Vašek Strupek2111,59také nedělal zbytečné a nevynucené chyby
5.Michal Němeček2113,78sedla mu poslední jízda, konečně naladil
6.Jura Hudý2004,11ve třetí skupině by 21 kol udělal asi také
7.Roman Kořínek2004,66v A finále nemohl chybět, ale přechod byl vidět ...
8.Erik Muff2006,46naučil se už jezdit hlavou, pravidelně v A finále
9.Tomáš Miler2010,01také na něm byl vidět přechod , jako vždy rychlý
10.Dušan Andrle1901,01přední jezdec z Bohemky, pro mne překvapení
11.Augustín Hajšman1902,08vedoucí jezdec z Bohemky, velký souboj ...
12.Jiří Mára jun.1903,36první junior, také on měl zájem o A finále
13.Martin Tlustý jun.1907,36celé léto nejezdil a hned dokázal jet takhle ...

STANDARD - také v této kategorii chtělo minimálně patnáct jezdců do finále A, ale to je pouze pro 10 nejlepších. Po létě se mě zdála pro tuto kategorii 17ti závitová kotva velice rychlá. Alespoň pro spodní část jezdců. Když ale srovnáte časy vedoucích jezdců v této kategorii, tak první tři by mohli jet v A finále v MASTERS. Bylo jasné, že špička této kategorie bude v A finále, ale jak jel pražský junior Jirka Jarolímek a mladý Lukáš Gombík, to mě vzalo dech. Žádný respekt před velkými jmény a překvapení bylo na světě.

Řekl bych, že s účastí v A finále počítali určitě takoví jezdci jako Martin Zvára a junior Jakub Opa. Byl to ale první závod na koberci a první závod seriálu MČR v hale se jede až za měsíc. Tam se teprve ukáže jak je na tom celá česká špička včetně jezdců z Moravy. Takže tabulka.

1.Aleš Pelikán20 kol5:12,80nejezdil celé léto, stále výborný jezdec, bez chyb
2.Tomáš Svoboda2013,27také bez chyb, souboj opravdu na vysoké úrovni
3.Petr Grof2015,42třetí vzadu, čekal na chybu ve předu, nepřišla ...
4.Martin Šťastný1901,63výborně, ještě tak kdyby se dokázal včas přihlásit
5.Ondřej Hubálek j.1903,77jezdec se kterým se musí počítat, jezdí hlavou
6.Jiří Jarolímek j.1906,69skvělý výkon a velké překvapení nejenom pro mě
7.Tomáš Knopp1907,03byl na něm vidět přechod na koberec
8.Standa Němeček1907,46nové rádio, koberec a dlouho nejezdil
9.Jiří Tlustý1911,07velký soupeř Standy, nedá mu nic zadarmo
10.Lukáš Gombík1912,21další překvapení prvního závodu, výborně ...
11.Ivo Gombík1915,02hlídal záda synovi, jezdil výborně
12.Jakub Opa j.1800,20chtěl určitě do A, nic se neděje, příště to vyjde
13.Stanislav Marko1800,48určitě úspěch pro tohoto jezdce

1 : 18 MICRO - jasně vévodil tomuto peletónu jezdců specialista této kategorie Martin Šťastný. O ostatní místa byl velký souboj. Takže zkráceně alespoň tři nejlepší.

1.Martin Šťastný165:04,88bez chyb, i ve Standard by byl na 25. místě !!
2.Robert Romer1517,64specialista na dvanáctiny přesedlal
3.Jakub Opa j.1401,53tak alespoň tady jsem v A finále

1:18 TRUCK - pouhých pět jezdců a hned po rozjížďkách bylo jasné, že vévodit tady budou dva jezdci - malý, ale zkušený jezdec z dvanáctin junior Filip Romer a velký a zkušený chlap Zdeněk Hamák. Ostatní se potřebují teprve "vyjezdit", ale ono to určitě přijde.

Takže dobojováno, finálové skupiny vyvěšeny a jde se na to. Po dohodě vedení závodu bylo rozhodnuto, že všechny finále se pojedou třikrát, vyjma B finále 1:18 MICRO kde byli pouze tři jezdci. Toto finále se jelo dvakrát na nejlepší výsledek.

F I N Á L O V É V Ý S L E D K Y

1 : 18 TRUCK - celkem jasná záležitost pro menšího muže v souboji dvou nejlepších jezdců, Filip Romer třikrát vyhrál a celkově druhý Zdeněk Hamák sen.byl třikrát druhý. Teprve o třetí místo se odehrála ta správná bitva, před poslední jízdou ještě tři jezdci mohli skončit na bedně. Nakonec se smál Tomáš Hrubý a o dalším pořadí rozhodoval až lepší čas. Ten měl lepší junior Jan Kryll, před dalším - nejmladším jezdce celých závodů Kájou Novotným.

1 : 18 MICRO - B. finále - pouze tři jezdci a z nich vynikal Petr Beneš, který dalším v pořadí utekl o 3 kola.
A. finále - Martin Šťastný nenašel ani ve finálových jízdách přemožitele a vyhrál všechny tři finále. O dalších místech ale nebylo rozhodnuto do poslední jízdy, nakonec se radoval junior Jakub Opa a vynahradil si tak zklamání z kategorie Masters. Třetí Ivo Gombík nakonec o bod porazil Roberta Romea, který měl stejný počet bodů jako celkově pátý Bedřich Seman, ale měl lepší výsledek z finálových jízd. Další pořadí je v celkových výsledcích.

STANDARD - C. finále - tři finále a v každé jízdě jiný vítěz, velice vyrovnaní tři jezdci a o prvním místě rozhodoval při stejném počtu bodů opět nejlepší čas z finálových jízd. Ten měl nejlepší Miroslav Šír, který rozdílem 3 vteřin porazil druhého Petra Eliáše. Třetí skončil Pavel Kryll, který dokázal poslední jízdu vyhrát. I o čtvrtém místě rozhodoval nejlepší výkon a měl ho zkušenější Petr Culek před Karlem Grisselem. Ostatní pořadí v celkových výsledcích.
B. finále - tady bylo favoritů více, ale všechny dokázal s přehledem porazit junior Jakub Opa, který první dvě finálovky s přehledem vyhrál a při třetí si pro jistotu nevzal čip, aby nevyhrál i po třetí. Právě celkově druhý Ivo Gombík vyhrál tu třetí jízdu a udělal škrt přes rozpočet jednomu z favoritů Martinu Zvárovi ze Svitav. Ten přešel na jiný podvozek a ještě na koberec, prostě na jednoho trochu moc. Čtvrtý skončil starší z rodiny Jiří Jarolímek, ale největší radost mu udělal "mladej" postupem do finále A. Pátý skončil Stanislav Marko, který dokázal ve třetí jízdě dojet na 2.místě. Ostatní v celkových výsledcích.
A. finále - tady bylo jasné, že o vítězi se rozhodne mezi dvěma jezdci a také se tak stalo. Aleš Pelikán je výborný jezdec a přesto, že dlouho nejezdil, dokázal jet bez chyb a vyhrál první i druhou finálovou jízdu, vždy s náskokem okolo dvou vteřin před celkově druhým Tomášem Svobodou. Aleš se na třetí jízdu omluvil a mazal domu. Třetí jízdu vyhrál Tomáš a na druhé místo se posunul dosud dvakrát třetí a také celkově třetí Petr Grof. Další dva jezdci měli součet devíti bodů a o pořadí rozhodoval opět nejlepší čas z finálových jízd. Ten měl lepší Martin Šťastný a odsunul Jirku Tlustého na pátou pozici. Ten byl šťastný jako kdyby vyhrál, protože hlavní cíl porazit Standu Němečka byl splněn. I o šestém místě rozhodoval čas a ten měl lepší zkušenější Tomáš Knopp. Velké překvapení tohoto závodu junior Jirka Jarolímek skončil na sedmém místě. Nevím jestli byl populární "doktor" Standa Němeček spokojený, ale asi ne, protože ani mladému to tentokrát tak úplně nevyšlo. Na devátém místě skončil Ivo Gombík a někdo poslední být musí a tentokrát to spadlo na juniora Ondřeje Hubálka.

MASTERS - B. FINÁLE - opakovala se situace z finále C kat.Standard. Tři finálové jízdy a pokaždé jiný vítěz. Opravdu velice zajímavé finále, navíc doprovázené mnoha souboji "na tělo", které se mnohdy daly posoudit jako provinění proti pravidlům. Protože tyto souboje byly vedeny všemi závodníky bez rozdílu, chvilkami to vypadalo spíše jako korida. Toto finále by se také dalo nazvat juniorské, protože z 10 jezdců bylo 8. juniorů. Dva jezdci měli po skončení 3 body, takže rozhodoval opět nejlepší čas a ten docílil pražský junior a jedna z nadějí tohoto sportu Jiří Mára. Za ním skončil vedoucí jezdec Bohemky plzeňský Augustin Hajšman. Další místa obsadili junioři v pořadí Martin Tlustý, Michael Horák, Tomáš Hajšman. Sérii dokázal přerušit a šestý skončil další plzeňský jezdec Miloslav Svoboda. Následovali další junioři počínaje sedmým místem Zdeněk Vítovec, Martin Vítovec, Martin Zvára a strakonický Honzík Andrle to uzavíral. Kluci mě se to líbilo, bylo to rychlé a pěkně ostré, tady byl vidět asi největší rozdíl mezi asfaltem a kobercem.

Takže to nejlepší nakonec - A. FINÁLE MASTERS - tady se bylo opravdu na co koukat, souboje také velice ostré, ale vedeny s maximální možnou ohleduplností. Když někdo "lítal", tak většinou vlastníma rukama. Hned po startu se pole rozdělilo na tři skupiny - od začátku vedli souboj o vítězství Martin Hudý a Michal Bok, o třetí "bednovou pozici" svedli stejně hezký souboj Vašek Strupek se Zdeňkem Hamákem. Třetí skupina se potom sestávala se zbytku startovního pole. Ještě před poslední finálovou jízdou nebylo o ničem rozhodnuto.
V poslední jízdě odstoupil Martin ve 2 minutě pro závadu a Michal Bok si v klidu a s náskokem dojel pro druhé vítězství. Na Martina Hudyho zbylo druhé místo. Souboj o třetí místo byl ale dramatický do posledních metrů. Zdeněk útočil jak mohl, ale Vašek Strupek si už druhé místo v jízdě udržel a celkově skončil třetí. Na Zdeňka Hamáka zbyla ta nepříjemná bramborová, ale zajel opravdu skvěle. O páté místo svedli velký boj Jura Hudý s Erikem Muffem, nakonec měli oba stejný počet bodů, tak již po několikáté rozhodoval lepší nájezd. Jura byl o necelých 6 vteřin rychlejší. N sedmém místě skončil liberecký Tomáš Miler a osobně si myslím, že mu chybí více závodů s větší konkurencí. Je škoda, že se tento mladý a nadějný jezdec nezúčastňuje závodů MČR. I o předposledním místě rozhodoval lepší nájezd. Ze dvou tentokrát největších "letců" vyšel vítězně kolínský Roman Kořínek a na Dušana Andrleho ze Strakonic zbylo poslední místo.

Závody skončily v 18,30hod. a protože spousta jezdců odjela domů dříve, vyhlášení vítězů i poražených včetně předání cen se uskuteční na příštím závodě CZECH CUP, který se koná v PRAZE sobota 23. října 2004

1. CZECH CUP - KOLÍN 9. 10. 2004


1 : 18 TRUCK
1.Filip ROMER jun.1 + 1 + /1/ = 212 kol5:11,98
2.Zdeněk HAMÁK sen.2 + 2 + /2/ = 41118,56
3.Tomáš HRUBÝ3 +/4/ + 3 = 6909,87
4.Jan KRYLL jun.4 +/5/ + 4 = 8913,34
5.Kája NOVOTNÝ jun.5 + 3 +/5/ = 8802,11

1 : 18 MICRO
B. finále
1.Petr BENEŠ12 kol5:03,76
2.Petr UHÝREK 95:03,70
3.Kája NOVOTNÝ jun.95:22,10

A.finále
1.Martin SŤASTNÝ1 + 1 + /1/ = 216 kol5: 14,77
2.Jakub OPA jun.2 + /6/ + 2 = 4155: 26,39
3.Ivo GOMBÍK/6/ + 3 + 3 = 6145: 01,98
4.Robert ROMER5 + 2 + /8/ = 7 155: 11,58
5.Bedřich SEMIAN3 + 4 + /9/ = 7145: 03,06
6.Stanislav MARKO4 + /5/ + 4 = 8145: 03,94
7.Roman OPA/10/+ 7 + 5 = 12135: 07,45
8.Pavel SCHILLER jun.8 + /8/ +6 = 14135: 12,37
9.Adam JANEČEK7 + 9 +/10/ = 16135: 04,55
10.Lukáš GOMBÍK9 + /10/ +7 = 16105: 25,05

STANDARD
C. finále
1.Miroslav ŠÍR2 + 1 + /2/ = 3165:01,18
2.Petr ELIÁŠ1 + 2 + /4/ = 31605,78
3.Pavel KRYLL/9/ + 3 + 1 = 41600,60
4.Petr CULEK4 + /10/+ 3 = 71607,58
5.Karel GRIESSEL3 + 4 + /9/ = 71617,37
6.Miroslav VRÁNA6 + 5 + /7/ = 111516,18
7.Pavel ŠLECHTA5 + 6 + /6/ = 111522,16
8.Kája NOVOTNÝ7 + /7/ + 5 = 121407,43
9.Jan NEURWIRTH8 + 8 + /8/ = 161019,16
10.Tomáš HRUBÝ10 + 9+/10/= 1963:54,86

B. finále
1.Jakub OPA jun1 + 1 + /10/ = 2195:07,33
2.Ivo GOMBÍK3 + /3/ + 1 = 41804,05
3.Martin ZVÁRA2 + /4/ + 3 = 51803,07
4.Jiří JAROLÍMEK4 + 2 + /8/ = 61811,63
5.Stanislav MARKO/9/ + 5 + 2 = 71805,72
6.Čestmír DOUBRAVA/7/ + 6 + 4 = 101703,86
7.Roman OPA5 + /10/ +7 = 121706,36
8.Jiří SVOBODA6 + /7/ + 6 = 121709,28
9.Jiří JANOUŠEK jun.8 + /9/ + 5 = 131711,97
10.Jan PETR/10/ +8 + 9 = 171604,15

A. finále
1.Aleš PELIKÁN1 + 1 + /10/ = 2205:09,64
2.Tomáš SVOBODA2 + /2/ + 1 = 32010,30
3.Petr GROF/3/ + 3 + 2 = 51900,17
4.Martin ŠŤASTNÝ5 + 4 + /6/ = 91905,20
5.Jiří TLUSTÝ/9/ + 5 + 4 = 91905,84
6.Tomáš KNOPP8 + /8/ + 3 = 111903,59
7.Jiří JAROLÍMEK jun.4 + 7 + /8/ = 111907,90
8.Standa NĚMEČEK7 + /9/ + 5 = 121913,80
9.Lukáš GOMBÍK/10/ + 6 + 7 = 131911,32
10.Ondřej HUBÁLEK j.6 + /10/ + 9 = 151928,77

MASTERS
B. finále
1.Jiří MÁRA jun.2 + /3/ + 1 = 319 kol5:07,21
2.Augustin HAJŠMAN1 + 2 + /2/ = 3195:14,66
3.Martin TLUSTÝ jun./9/ + 1 + 5 = 6195:11,30
4.Michael HORÁK jun.3 + /5/ + 3 = 6185:10,73
5.Tomáš HAJŠMAN jun./10/ + 4 + 4 = 8185:06,28
6.Miloslav SVOBODA4 + 7 + /9/ = 11175:16,42
7.Zdeněk VÍTOVEC jun.6 + 6 + /7/ = 12175:06,63
8.Martin VÍTOVEC jun.5 + /8/ + 8 = 13165:04,68
9.Martin ZVÁRA jun.8 + /10/ + 6 = 14174:41,04
10.Jan ANDRLE jun.7 + 9 + /10/ = 16123:57,11

A. FINÁLE
1.Michal BOK/2/ + 1 + 1 = 2215:05,4713,87
2.Martin HUDÝ1 + 2 + /10/ = 3215:09,9513,94
3.Vašek STRUPEK3 + /3/ + 2 = 5205:01,0814,19
4.Zdeněk HAMÁK4 + /5/ + 3 = 7205:06,5814,06
5.Juraj HUDÝ/7/ + 4 + 6 = 10205:06,5014,17
6.Erik MUFF/9/ + 6 + 4 = 10205:12,8514,18
7.Tomáš MILER6 + /8/ + 5 = 11205:18,1314,35
8.Michal NĚMEČEK5 + /10/+ 9 = 14205:07,2214,25
9.Roman KOŘÍNEK/10/ + 7 + 8 = 15195:01,5014,19
10.Dušan ANDRLE8 + /9/ + 7 = 15185:00,8114,93

JUNIOŘI - MASTERS
1.Jiří Mára
2.Martin Tlustý
3.Michael Horák
4.Tomáš Hajšman
5.Zdeněk Vítovec
6.Martin Vítovec
7.Martin Zvára
8.Jan Andrle

Výsledky zpracoval : Václav Strupek


Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz

Foto: Roman Kořínek
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
lesní osivo
Krátké zprávy

29.01.2022 - Věnujte prosím pozornost tiskové zprávě ze dn 29.1.2022. Děkuji všem.
- Igor Vlahovič -


01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport