Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: nový stroj 2WD 1/18 od ALS

Hlavní foto

Dovolte, abych vám oznámil, že jsme provedli první test nového podvozku ALS racing. Jedná se o 2WD osmnáctinu určenou jak pro začínající tak pro ostřílené borce. Model se bude, tak jak je u ALSracing zvykem, vyrábět v řadě modifikací s možností individuálního výběru konfigurace.

Standartní verze “short” (pro motory řady 280): základní model s rozvorem 134mm (na foto) a s šířkou cca 112mm, je určen pro napájení klasickým čtyřčlánkem 2/3A nebo pro napájení Lipol dvojčlánkem menších rozměrů (vyhovují články cca do 1300mAh) Na výběr bude také motorizace (odlišné provedení nápravových bočnic) a to buď klasickou třístovkou nebo motory z řady 280. Pochopitelně dalším modifikacím včetně AC pohonů se nebudeme bránit….

Varianta “Long” (pro motory řady 300): druhou základní variantou bude “long” verze s rozvorem 152mm kterou bude možno osadit pětičlánkem 2/3A a nebo lipol až do kapacity 1800mAh (oblíbené LRP, Nosram ale i jiné typy).

Výběr karoserií: karoserie půjde osadit pochopitelně podle rozvoru a šířky modelu různé, ale ideální volbou budou jistě provedení Rask, BPA či originální Scalpel.

Výběr serv: model je v základu konstruován na použití skvělého serva Futaba S3114 se servosaverem, ale uchycení v přední nápravě bude nejspíš časem modifikováno ještě pro jiné typy serv (HS85 apod.)

Kompatibilita dílů: co jistě potěší majitele modelů Scalpel je to, že se připravuje varianta zadní osy s diferenciálem a unašeči kol plně kompatibilní s tímto modelem, avšak v neporovnatelně lepší kvalitě provedení hřídele. Kompatibilita unašečů pak dovolí používat kola od Scalpelu.

Ladění modelu, options prvky: model obsahuje množství míst který dovolují jeho precizní naladění a tak pochopitelně nebudou v nabídce chybět potřebné výměnné díly (především různě tuhé planžety zadní a přední nápravy, jiné pružiny, jiné přední horní rameno atd….) Prostě kdo rád ladí jistě bude spokojen.

První dojem…: no a pokud Vás zajímá jak to jezdí, tak můj první subjektivní pocit z jízdy na dráze o teplotě cca 6°C s modelem osazeným motorem MIG280 a lipolkou je naprosto fantastický. Model drží stopu, přesně reaguje na řízení, na rovince nemá tendenci utíkat do stran, prostě radost řídit. V sobotu proběhne ostrý závodní test při normální teplotě a pak budou následovat ještě testy použitelnosti jiných pneu a pochopitelně se bude přidávat na výkonu (osazení motoru řady 300). Nicméně již nyní jsem přesvědčen, že model splní stoprocentně cíl s jakým byl navržen a to, že se stane ideálním “nerozbitným” provozně nenákladným autíčkem pro začínající jezdce a pohodovým relaxačním ale i závodním modelem pro zkušené piloty. Cíl, kterým bylo zkonstruovat opravdu fungující zadokolku byl splněn. Jestli se dočká podstatného rozšíření na závodních tratích mají v ruce všichni fandové osmnáctin……

Obrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport