Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: horní patro pro modely XRAY M18 PRO

Hlavní foto

Každý kdo jezdí závodně s modely osmnáctin čas od času udělá na trati nějakou tu chybu. Pokud je v ten moment model navíc osazený nějakým hodně rychlým pohonem a ještě se ke vší smůle připlete modelu něco pevnějšího do cesty, bývá zpravidla výsledkem destrukce. Jelikož náraz často zachytí karoserie a přes ni to co je takříkajíc další na ráně a tímto prvkem jsou sloupky a jejich držáky, resp. celý systém horního plata.

Pro ty jezdce, které tohle potká u modelu Xray M18pro a výsledkem je destrukce horního carbonového dílu šasi např v oblasti upevnění sloupků karoserie máme připraveno elegantní, levnější a velmi dobře funkční řešení. Na výše uvedeném obrázku je dobře patrná základní odlišnost obou provedení. Originální horní patro je u modelu M18pro integrovaným prvkem, který tvoří “laditelnou” výztuhu podvozku (podle počtu použitých popř, utažených šroubů lze nastavit celkovou tvrdost podvozku) a současně nosník zadních sloupků karoserie.

U tuningového provedení ALSracing je celý horní systém rozdělen do dvou naprosto samostatných prvků, přičemže nasník zadních sloupků karoserie je výrazně zesílen, který lze navíc v případě poškození zakoupit také samostatně. Dalším aspektem hovořícím ve prospěch tohoto setu je zkušenost, že originální podvozek vesměs nejlépe funguje právě v hodně měkkém “flexi” nastavení, resp. ve stavu, kdy jsou pevně utaženy jen středové šrouby. V provedení ALS racing je tak tento prvek doveden k maximální jednoduchosti, která se ale ukázala skvěle funkční. tuningový set který nahrazuje originální tzv. flexi patro modelu Xray M18pro. Obsahuje vrchní výztuhu z carbonu síly 1,5mm a nosník sloupků karoserie z carbonu 2mm.

Více info na odkazu ALS Racing.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport