Doslovný překlad názvu této rally je &#8222;kamenná vlna&#8220;. Nebyl zvolen náhodně, protože tento
podnik se odehrál na offroadové dráze plné skokánků, vln a klopených zatáček <!– separe –>RC klubu v
Židlochovicích, kterému tímto děkujeme.
</p>
<p>
Od rána bylo objednáno slunečné počasí a tak suchá kamínkovito-písčitá trať nabízela
fotografům spoustu krásných pasáží, kde se daly zachytit plně realistické momenty průjezdů
aut jako ve skutečné rally. Posuďte sami z výběru fotek profíka <a href=“ http://www.teac.cz/“ target=“_blank“>Teaca </a>, který se spolu s námi
celý den &#8222;smažil&#8220; na dráze. Další fotografie najdete na webu <a href=“ http://www.rallybrno.cz/galerie-detail.php?id=48″ target=“_blank“>RC Rally Brno</a>.
</p>
<p>
Při ranním shakedownu bylo jasno, že trať bude uklouzaná a přítomnost kamínků všech velikostí
bude dělat problémy technice. V tomto ohledu mají trochu navrch vanové podvozky od Tamiye před
konkurenčními, byť dobře zakrytovanými, XRayi. Těm se kamínky zasekávaly pod ramena a do kol.
Kvůli technickým problémům nakonec nedokončili čtyři jezdci z celkových třicetičtyř. Za zmínku
stojí nezapomenutelný adrenalinový zážitek, kdy jezdec se startovním číslem 5, David Homolka,
aktuálně na průběžném 3. místě, strávil na předposlední osmé RZ přes 30 vteřin opravou svého
speciálu při vytahování zaseknutého kamínku a přesto dokázal třetí pozici uhájit skvělou
jízdou v poslední deváté RZ, když zajel druhý nejlepší čas.
</p>
<p>
Po první RZ se ujal vedení nepatrným náskokem brněnský matador Michal Oppitz, známý pod
přezdívkou &#8222;Monkey&#8220;, před loňským vítězem šampionátu Antonínem &#8222;TonyLee&#8220; Hráčkem a Davidem
Homolkou. Čtvrtý dojel Petr Jaroš z RC Tábor, který na brněnský šampionát zavítal poprvé.
Pátý, trochu za očekáváním, byl Jirka &#8222;JFD&#8220; Veselka, který ještě potřeboval doladit podvozek.
Je totiž známý tím, že si auto připravuje celou noc před závodem, ale teď to asi nestihl.
Druhá RZ byla opět v režii Monkeyho, když Tonymu nadělil přes 5 vteřin. Druhý skvělou jízdou
David Homolka, třetí Jožka &#8222;Peki&#8220; Pekař ze Zlína, čtvrtý Aleš &#8222;Alf&#8220; Horák z Tábora. Pátý
Hráček udělal pár chyb, ale přesto udržel průběžné celkové druhé místo. Šestý Veselka
pokračoval v nastavení podvozku a skvělý sedmý čas zajel Petr Zvejška z týmu Brikul Racing.
</p>
<p>
Ve třetí RZ zvítězil fantasticky jedoucí David Homolka, jedoucí s podvozkem Tamiya TB-02,
který se tímto probojoval na průběžné celkové 1. místo. Necelé 2 sekundy za ním přijel Hráček a
třetí Pekař už měl ztrátu 13 vteřin. Čtvrtý Veselka (že by už nastavil svůj XRay?) a pátý Oppitz
se ztrátou na prvního 14 vteřin se propadl z celkové první až na třetí pozici. Dle jeho vyjádření
se mu nevyplatil agresivní styl jízdy na tomto uklouzaném povrchu a příště už pojede známou
&#8222;plíseň&#8220;, kterou je pověstný &#8222;TonyLee&#8220; Hráček.
</p>
<p>
A to, že &#8222;plíseň&#8220; funguje, dokázal &#8222;Monkey&#8220; ve čtvrté RZ, kterou vyhrál před Tonym a Davidem
Homolkou. Čtvrtým místem se blýskl Dan Prokeš ze Zlína o dvě desetiny před Petrem Jarošem a o
další desetinu před &#8222;Alfem&#8220;. Skvělý devátý čas zajel Michal Farník, který jel teprve svoje
druhé rally závody. &#8222;JFD&#8220; Veselka už si auto sice nastavil, ale začaly ho trápit kamínky pod
rameny a také měl handicap v nesprávně použitých pneu, které hodně klouzaly. Třináctým časem
v této RZ se propadl na celkové 7. místo a díky ztrátě 40 vteřin na prvního bylo jasné, že do
předních příček už nepromluví. Prvním odstoupivším jezdcem se stal Roman Vrána.
</p>
<p>
Pátou RZ, tak jako už i všechny zbývající, vyhrál svou bezchybnou jízdou jedoucí Hráček,
který už si své celkové prvenství nedal nikým vzít. Druhý čas zajel Petr Jaroš, třetí Oppitz,
čtvrtý Prokeš a pátým časem překvapil Michal &#8222;Embie&#8220; Bouchner.
</p>
<p>
V šesté RZ znovu překvapil Michal Farník sedmým časem, když se nenápadně propracoval na
průběžnou celkovou osmou příčku. Odstoupili další dva jezdci &#8211; Jožka &#8222;Peki&#8220; Pekař a Jiří
Hofbauer z Blanska. Celkové pořadí zůstalo beze změn i po sedmé RZ &#8211; Hráček, Oppitz,
Homolka, Jaroš, Horák.
</p>
<p>
Osmá předposlední RZ byla plná dramatických událostí. Celkově třetí Homolka měl už výše
zmiňovaný technický problém a dvacátým časem po opravě přímo na trati spadl na čtvrté místo
za Jaroše, který měl před poslední RZ na něj náskok 12 vteřin. Zdálo se, že tohle už Homolka
nemůže stáhnout a očekávalo se veliké zklamání, když mu chyběl jen takový kousíček k &#8222;bedně&#8220;.
Fantastickým třetím místem dal o sobě vědět Michal Farník a čtvrtým Michal Bouchner.
</p>
<p>
Poslední devátou RZ všichni s napětím sledovali Homolku, jestli dokáže nemožné. Ztráta 12
vteřin byla veliká, ale David zajel výborně bez chyby a dokonce si dovolil zariskovat a skočit
přes 60 cm roklinu, která byla překvapením pořadatelů a nejfotogeničtějším místem v poslední
RZ. Teď se čekalo, jak zajede Petr Jaroš. Ten nejspíše z nervozity jel hodně na jistotu a
udělal i pár chyb. Výsledný čas ale měl o 15 vteřin horší než David, takže David Homolka
získal zpět svoje 3. místo a mohl se radovat z jeho zatím největšího úspěchu v rally kariéře.
Není pochyb, že další budou jistě následovat. Skvělé třetí místo v poslední RZ zajel Aleš
&#8222;Alf&#8220; Horák a čtvrté Michal &#8222;Embie&#8220; Bouchner. Šestý Karel Prais a sedmý Michal Farník,
kterému chyběly v celkovém pořadí jen 2 vteřiny na loňského vicemistra Jirku &#8222;JFD&#8220; Veselku.
</p>
<p>
Celkové pořadí prvních deseti je níže a největšími hrdiny závodu jsou bezesporu třetí David
Homolka a osmý Michal Farník, který získal velice ceněný svůj první bod do celkového žebříčku.
Veliké poděkování pořadatelům a všem, kdo se podíleli, za skvěle připravenou soutěž, ale také
všem závodníkům, protože bez nich by se šampionát nemohl uskutečnit.