Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Příběh redaktora Ajgora, díl 4.

Hlavní foto

Po delší době jsem zde opět s mojí historií, která však zdaleka není tak obsáhlá a široce napsaná, jako jste zvyklí u Antonína Hráčka. Nicméně se snažím přiblížit vám jednotlivé etapy v mojí RC kariéře v kratším pohledu.

Kyosho Cup

V minulém příspěvku jsem vám popsal dění na jednom ze závodů Kyosho Cup. Celkově tento seriál závodů pro spalovací a elektrické modely byl zajímavý a napínavý až do konce. V naší kategorii elekter se v sezónách měnily pouze motory, kdy jsme nakonec skončili u motoru Kyosho X - speed. Před touto variantou bylo možné používat motor MIG 500 Race, popřípadě Graupner 500. Ale lidé stále řešili rozdíly mezi těmito pohonnými jednotkami a tak se předepsal motorek od firmy Kyosho.

Když jsem jezdil Kyosho Cup, podvozek Tamiya TRF 414 byk v kurzu. V roce 2004 přibyl do mojí skupiny kolegů Martin Berka, který se mnou vytvořil tým TRF. Spolu jsme jezdili po závodech. A to jak v létě, tak i v zimě 2004/2005. Spolu jsme se také zúčastnili vytrvalostního závodu na 2 hodiny v Radešíně. Což byl závěrečný závod Kyosho Cupu 2004. Na této akci proběhlo i vyhlášení letní sezóny a mělo to vysokou úroveň.

Vytvalostnímu závodu předcházely mohutné přípravy společně s Martinem Berkou. Držák baterií, mnoho hodin u Globusu... A nakonec vše dopadlo zcela jinak. A to jsme byli považováni za možné vítěze závodu.

Ještě kvalifikace a testy ráno na dráze v Radešíně ukazovaly, že tomu tak asi bude. Každý tým si měl zvolit název. A my se jmenovali Team TRF.

Ihned po startu jsme se dostali do vedení. Ale po pár kolech nás časomíra hlásí se ztrátou kol. A počet kol se zvyšoval. A tak první zastávka v depu. Proč nepočítá čip ? Po delší době jsme zjistili, že máme špatný kontakt u baterie. Potom čip sice počítal, ale dostavily se další problémy. A tak jsme skončili v zadní části startovního pole. Ale zkušenost a zážitek k nezaplacení.

Vyhlášení letní sezóny bylo ihned po závodě. Občerstvení, trička Kysoho (každý se svým jménem), krásné ceny pro vítěze. V prostředí Radešína opravdu zdařilá akce. Tenkrát jsem za druhé místo v ET obdržel krásný stříbrný talíř se značkou Kyosho Cupu. Nic podobného už jsem nikdy nevyhrál.

V tomto období se přidal k majitelům podvozku TRF i Vašek Sauer. Jezdec to velmi zdatný a pilot, který se mnou najezdil mnoho baterií jak u Globusu, tak i na závodech. A časem byl i lepší, nežli já. Pamatuji se, jak byl nedočkavý, až mu podvozek přijde z firmy MPM. A díky špatně napsanému příjmení se zásilka vracela do Prahy (a to díky mojí chybě)...

Co bylo po Kyosho Cupu

První zimní halový závod proběhl v Prostějově v rámci Hanáckého zimního poháru. Zde jsem přijel s Vaškem a i Martinem. Neměli jsme ponětí, že se musí na koberec mazat. Nebýt Magdy juniora, jezdili bychom bez mazání asi celou zimu. Po namazání jsme museli uznat, že model jede o 200% lépe a začala naše společná éra závodění. Martin Berka ještě v zimě byl na pár závodech, ale potom skončil. A tak jsme pokračovali spolu s Vaškem.

Avšak nebyl to jen Hanácký pohár, ale i závody v Třebíči v hale Okříšky pořádané RC klubem Třebíč. A zde jsem poznal poprvé redaktora serveru Masters pana Jiřího Tomana, kterému jsem v roce 2005 začal zasílal první příspěvky do jeho redakce. Netušil jsem, že za pár let budu osloven tímto tvůrcem portálu Masters, zda bych nepokračoval v jeho započaté práci.

V zimní sezóně 2004/2005 jsme bývali s kolegou Vaškem skoro na každém závodě. Naše kategorie byla vždy Stock. A to jak na Hanáckém poháru, tak i v Třebíč Cupu. Vašek se neustále zlepšoval a za určitou dobu vyměnil podvozek Tamyia TRF 414 za Xray Racer. A s tím dokázal divy.

Hanácký pohár se potom sloučil s Xray pohárem a oficiální název byl Hanácký Xray Challenge. Jiný název, jezdci stejní a velmi dobří. Souboje mezi Vaškem, Vítem Parákem, Karlem Mikušem a Petrem Novotným. Já do toho už moc nezasahoval. Seznámil jsem se zde ale s mnoha dalšími kolegy z branže. Vašek byl skoro pořád na bedně a sbíral jeden úpěch za druhým.

Dokonce i MČR...

Já si poprvé troufl s Vaškem i na závod MČR, který se konal v Třebíči dne 3.12.2005. Zde se jela vložená kategorie OPEN, kde nebyla nutná licence. Poprvé jsem poznal osobně pana Václava Strupka, který měl sekci ET 1/10 na starosti v rámci RC ACR. I zde jsme sklidili společně úspěch.

A já i ostudu, o kterou jsem se postaral, když jsem do Jirky Tomana narazil v plné rychlosti na rovince, když už stál připraven na startu... Dodnes na to nemohu zapomenout. Omluvil jsem se mu, koupil nové tlumiče. Ale podepsalo se to na jeho výsledku v tomto závodě. Navíc jsem se potrestal sám. A v depu poznal, že zlato je 100% vodivý kov...

I přes tento incident byl závod obrovkou zkušeností a já tento závod tehdy vyhrál. Auto mi tenkrát jelo jako nikdy před tím. Vašek tehdy dojel druhý. Pokud máte zájem si přiblížit, jak to tenkráte probíhalo, stačí klinout ZDE .

Na konci roku 2005 jsem si pořídil ze zvědavosti model Xray M18 v základu na jednom ze závodů Hanáckého Xray poháru. Tenkráte jsem opět netušil, že se kategorie Micro stane pro mne hlavní náplní nového poznání a s modelem budu jezdit ostré závody. Začalo tedy období, kdy jsem jezdil v zimě převážně micro a v létě 1/10. Navíc se blížila doba, kdy jsem opustil značku Tamiya a přešel na podvozek Xray T2. Ale to až v dalším pokračování...

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport