Xray Challenge Morava Prostějov 23.8.2008

<p>
Závod Xray Challenge Morava 2008 Prostějov z 23.8.2008 je za námi. Opět bez problémů a komplikací, jak je u tohoto prestižního
klání zvykem. Možná se ptáte, proč je článek nyní se zpožděním. Odpověď je prostá – Ajgor musel nejdřív dodělat karoserii GMC, protože
jinak by se nemohl soustředit na psaní textu. Foto karoserie připravené na závěrečný závod máte na konci fotogalerie. Tak a nyní už bez
zbytečného okecávání – hurá na závod přátelé…
<p>
Předem je potřeba zdůraznit, že vyšlo počasí. Ale opravdu. Konečně závod na suchu od začátku do konce. Účast taky velmi slušná jako vždycky.
Opět přijelo Slovensko zastoupené vynikajícím mladým jezdcem Zdenko Kunakem. Zase všechny vyškolil a odjel s dvěma trofejemi domů.
Kdyby byla vízová povinnost, asi by ji už nedostal 🙂 Ale kdo umí, ten umí… Na tomto závodě se jelo opačným směrem, jak jsem psal ve WARM Upu.
A bylo to opravdu zajímavé. Na konci cílové rovninky stroje létaly celkem slušně z dráhy a o hezké lety nebyla nouze v žádné z kategorií.
Ale všichni se snažili co mohli – šlo zase body do konečného pořadí. A jak to tedy dopadlo tento den ?
<p>
<b>MASTERS </b>
<p>
11 jezdců. Čtyři vítězství Zdenko Kunaka z toho tři po sobě (1, 2 a 3 jízda) mu zajistila celkové první místo. Pojistil si to definitivně vítězstvím
v 5. jízdě. Nejhůře skončil druhý. Co dodat… Old Star Roman Kořínek skončil svojí jízdou celkově druhý, ale pyšnit se mohl pouze
jedním prvním místem. Pak již dvakráte druhým a dvakráte třetím. Hezký výsledek. Třetí skončil Jirka Janoušek, který měl jednoznačně nejlepší
power, jak je u něj zvykem. Občas vylétl z tratě a to se pak těžko dotahuje. Ale i on ukořistil jedno první místo a posbíral i druhá místa. Vyrovnaný
výsledek. Čtvrtý skončil, a to je si myslím velký úspěch, zlínský Martin Bábovský ( alias Spiderman ). Borci z STS Chvojkovice na bednu dnes
nemohli pomýšlet. Další výsledky najdete na stránkách RCX aut.
<p>
<b>STOCK</b>
<p>
24 jezdců. Nervozita sílí jak v depech, tak na tribuně. Občas to vřelo… Ale není se čemu divit. Ale proč to vřelo, když Zdenko Kunak
5 jízd po sobě vyhrál a jako jediný dal 26 kol za 5 minut jízdy ? Jo jistě, i ostatním jde o bodíky. Ale tento jezdec prostě má ruce ze zlata.
Ovšem Pokorný Milan si vykroužil jedním prvním a třemi druhými místy celkové druhé místo v tomto klání. Jezdí velmi vyrovnaně. Dušan Vintr zase
podal skvěký vyrovnaný výkon a to v podání čtyřech třetích míst. I on se zlepšuje a nechal za sebou svého šéfa klubu RC Blansko – Pavla Magdu.
Zadarmo to nebude a při předávání cen sdělil, že bude muset kosit trávu kolem RC dráhy v Blansku (budeme to tam mít hezké, že ?). Ale ten pohár za to stojí Dušane, ne ? Ale samozřejmě
i ostatní jezdci této kategorie jeli výborně a na hranici svých možností. Celkové výsledky opět na RCX auta.
<p>
<b>FORMULE 1 </b>
<p>
Konečně se mohl radovat z prvního místa Mirra Dolanský. Jeho premierové vítězství si zaslouží potlesk. Ukázal zadní část své formule
i Janu Košíkovi (coby druhému celkově) a také Radkovi Flekovi (coby třetímu celkově). Jelo mu to opravdu skvěle. Navíc málo létal mimo trať a to
je dost důležité pro všechny piloty všech kategorií. Čtvrtý Milan Peška. Gratulujeme vám pánové.
<p>
<b>MICRO </b>
<p>
7 jezdců. Celkem poklidná kategorie bez zbytečných emocí. Co se Ajgora týče, tak ten už byl před tímto závodem za vodou. A tak přemýšlel, jak tento
závod udělat zběsilý a zajmavější. Ostatní ladili své stroje, on s mechanikem Martinem Skorupskim tvořili novou karoserii, kterou ihned zkusili na ostro.
Když zábava, tak pořádná. Ale nic, jdeme se podívat na průběh.
<p>
Ajgor (jak už se mu ani jinak na závodě neřekne) vyhrál z 6. jízd celkem 5. Sklidil dokonce ovace od svých fanoušků :-). Jednu dojel 3., protože testoval Pick Up GMC a nedoladil výšku karoserie a ta
mu drhla v zatáčkách. Ale s karoserii Honda Accord, motorem SPEED 300 (bez časování) a LiPo DESIRE POWER „s přehledem kroužil“ a nakroužil nejvíce 22 kol. Ale pozor
vážení: druhý skončil Jirka Pavlovec (s motorem Mamba 8000 a LiPo). A díky neúčasti klanu Paráků v tomto závodě může pomalu pomýšlet na celkové třetí místo v seriálu.
Ola láááá. Svatopluk Hájek ml. naladil TEKIN s motorem 6900 a jak mu to jelo. Tekin jede dobře, to ví i Ajgor, jelikož jej taky má. Ale tato vražedná
kombinace zajistila Sváťovi hezké třetí místo. I Ajgor to s ním neměl lehké. Čtvrtý dnes Vojta Flek…. Ano pozor !!! Opět ukázal, že to půjde
časem lépe (motor 370 a 6ti článek NiMh). Tonda Hráček neuspěl díky technickým problémům. Pavlovec Lukáš byl rychlý, ale moc mu to nepomohlo. A na tribuně
občas klel.
<p>
No tak to je asi ve zkratce vše. Asi připravím video ze závodu, které bude ke stažení z rychlých zpráv. Fotky už jste asi viděli předem. Ceny byly předány.
Závod se jednoduše vyvedl a někteří si ho určitě užívali na 100%. Myslím si, že všichni. V září se rozhodne, kdo z koho… Naviděnou v Blansku.