Blansko 22.7.2007 – XTC Morava 2007

Igor Vlahovič

<p><strong>22. 7. 2007 se v Blansku</strong> konal další závod seriálu <strong>XTC Morava 2007</strong>. Jelo se obráceně, ale to není žádnou novinkou. Dráha byla opět perfektně připravená a již od brzkého rána se tedy dalo trénovat. Počet účastníků byl opět solidní, nejvíce ovšem opět v kategorii Stock. Jela se i kategorie Micro 1/18, ale o této kategorii jistě napíše kolega Lukáš Diblík. Já se budu věnovat kategorii MASTERS, což je kategorie nejsilnějších motorů a regulátorů. Pravidla už jsem zmiňoval dříve, ale pro pořádek: 5 článků <!– separe –> bez omezení hmotnosti, 6 článků váha 1600 g. Motor nejméně 4,5 závitů. Pneu Corally Také Off. No a jdeme se podívat, jak to všechno probíhalo.</p>

<p>Nebylo žádnou novinkou, že nás opět poctili svojí účastí jezdci Jirka Janoušek, Roman Kořínek, Adam Dubák? Ale i Mr. DJW se svojí oranžovou károu týmu Airspeed společně s Radovanem Bryxem. Jinak složení ostatních jezdců se moc nezměnilo: Mira Dolanský, Milan Peška, Jiří Cigánek, Jakub Žídek, Zdeněk Pekař a další včetně mojí maličkosti. Celkem tedy 15 jezdců v této kategorii a jen 10 míst pro prestižní A finále.</p>

<p>Rozjížďky jasně ukázaly, kdo bude v A finále určitě kralovat: Jirka Janoušek, Roman Kořínek, Adam Dubák, DJW? Tito jezdci najeli 27 kol úplně v pohodě a Jirka dokázal najet 28 kol. Romanu Kořínkovi k tomu chybělo velmi málo. Jinak pro A finále bylo nutno najet cca 26 kol? Do A finále se bohužel nedostali Radovan Bryx, Jarda Štěpánek, Michal Musil, Kembitzky Tomáš a Černohubý Aleš. Ale ani tito jezdci nemuseli mít výčitky. Skvěle si zazávodili i ve finále B.</p>

<p><strong>B finále:</strong><br>
Na pochybách nikoho nenechal Radovan Bryx s týmu Airspeed, který dvě jízdy dokázal vyhrát. A tak byl jasným vítězem B finále. Ale i Jarda Štěpánek dokázal jednu jízdu vyhrát. Na dalších místech se pořadí neustále měnila. Ale jezdci si svoji jízdu určitě užily.
</p>
<p><strong>A finále:</strong><br>
TQ na finále A si zajistil 28. koly Jirka Janoušek. Hned za ním Roman Kořínek, třetí Adam Dubák a čtvrtý DJW. Pak už další jezdci startovního pole. Já si pojistil 6 místo na startu. Byl jsem s dosaženým výsledkem z rozjížděk spokojen. Startovat z prostředku pole je vždycky legrace. </p>

<p><u>1 finále:</u> první finále vyhrál Jirka Janoušek (27 kol), druhý DJW (27 kol) a třetí Kořínek Roman (26 kol). Ale Romanovi jsem toto umístění zavinil já svojí šílenou jízdou. Za to jsem také dostal oprávněně STOP and GO. Moje první jízda začala velmi dobře, propracoval jsem se na 4 místo. Ale po dvou kolech přišel zkrat a já vyletěl z dráhy do plůtku. Ve snaze ztrátu dohnat jsem opět chyboval ve stylu salta a zakončil jsme to kolizí Romana Kořínka. Kdo to viděl, nechápal. Ani já ne. Jako čtvrtý dojel Adam Dubák.</p>

<p><u>2 finále:</u> opět svojí bezchybnou jízdou vyhrál Jirka Janoušek a potvrdil tak svoje vítězství v tomto závodě. Druhý Roman Kořínek a třetí DJW. Jako čtvrtý dojel skvěle jezdící Milan Peška. Pekař Zdeněk měl problémy s nasazovači a pouštěním o kolo a tak na tribuně nechal procházet své emoce nahlas. Ale ven to jít muselo. Já si konečně užil pěknou jízdu společně s Jirkou Cigánkem, se kterým jsem si v rámci fair play několikrát vyměnil ve vzájemném souboji pozice. Nakonec jsem uhájil 7. místo. Předjel mě po chybičce Mira Dolanský.</p>

<p><u>3 finále:</u> o prvním místu bylo již rozhodnuto, ale o dalších místech nikoliv. Nakonec tuto jízdu vyhrál Roman Kořínek před Jirkou Janouškem a DJW. Já dojel na neuvěřitelném čtvrtém místě. Ale zadarmo to nebylo. Opět se na mne dotáhl Jirka Cigánek a začal tlačit na pilu. Měl mě na lopatě, ale nakonec mně přálo štěstí a já to čtvrté místo udržel. Ale tato jízda s ním byla opravdu vynikající a neměla chybu. Na tom jsme se shodli oba. I jeho otec jezdící v kategorii Stock si naši jízdu pochvaloval. Jízdu totálně pokazil Milan Peška a Adam Dubák. Kdyby ne, pořadí by bylo zase úplně jiné. Takže celkové pořadí můžete vidět na fotografii. Tam to je zcela jasné, jak kdo zabojoval.</p>

<p>Při vyhlašování výsledků lehce pršelo, ale na úrovni celého procesu to nemohlo mít pražádný vliv. Pan Kořínek Martin dal závodu svým komentářem opět šťávu a i při vyhlašování splnil roli pořadatele na 1. Ty klobásky a pivečka bodly snad každému. </p>