XTC Morava 2007 – kat. Masters

<p>Bylo 13.5.2007 a s tímto dnem začal seriál <strong>XTC Morava 2007</strong>. I já jsem se do tohoto závodu přihlásil do kategorie MASTERS. Tedy do té nejvyšší. Jinak se jedou na tomto seriálu ještě kategorie STOCK 19 a Formule 1. Já se zaměřím na kategorii MASTERS. </p>
<p>Zde byl předepsán 5ti článek bez omezeni hmotnosti, nebo 6ti článek s hmotností 1600 g. Jinak byly předepsány motory střídavé do 4,5 závitu a stejnosměrné s limitem 7 závitů. Jinak předepsané pneu Corally. A tak jsem se připravil, dovážil model 40ti gramy <!– separe –>a mohl podniknout ranní trénink. </p>
<p>Jinak se zde sešla elita této kategorie: Michal Bok, oba bratři Kořínkové, Jirka Janoušek, Martin Pater, Milan Kubica. A dále potom celá řada velmi dobrých jezdců: Pekař Zdeněk, Martin Bábovský, Jakub Černý, Petr Novotný, Vít Malchárek, Vlastík Švec a mnoho dalších. Očekával jsem tuhý boj o A finále a pak i další vývoj závodu. </p>
<p>Rozjížďky probíhaly v klidu, bez výrazných kolizí. Samozřejmě nejsilnější skupina v čele s Michalem Bokem najela po doladění modelů 28 kol. Průměr ostatních byl 26. Někteří zajeli kol 27. Ale těch 26 byl opravdu dobrý průměr. Zde rozhodovali jen setiny sekund o tom, kdo se ještě vetře do A finále. Nakonec boj rozhodl o tom, že Pekař Zdeněk bude na TQ v B finále a Michal Bok v TQ v A finále. Dostat se do Ačka byl opravdu velký oříšek. I já si stále zvykám na jízdu se střídavým motorem a tak občas chybuji. A zatímco při rozjížďkách jsem byl v klidu, ve finále pak začaly pracovat nervy.</p>
<p><strong>Finále C </strong><br>
Jeli ho pouze dva jezdci: Nakonec jej vyhrál Miroslav Dolanský. </p>
<p><strong>Finále B</strong><br>
Zde to bylo velmi vyrovnané a rozhodovala jediná chyba či menší kolize. Nebo taky moje nervozita. Dvě finále vyhrál Zdeněk Pekař a tak o vítězi bylo rozhodnuto. I když v první jízdě jsem se dostal do čela a získal malý náskok, nervozitou a špatnou jízdou jsem jej ztratil. O další místa bojovali Vlastík Švec, Jakub Černý, Petr Novotný (ten se potýkal s problémy a když už mohl dosáhnout dobrého výsledku přeskočil smyčku a byl bez jednoho kola). A také Martin Bábovský ml. do boje mohl zasáhnout. A protože druhá jízda totálně zamýchala pořadím na druhém a dalších místech o všem rozhodovala třetí jízda. Zde se opět prosadil Zdeněk Pekař, já dojel druhý a třetí za mnou Jakub Černý. Ale odstupy byly minimální. Krásný a vyrovnaný souboj. I s Petrem Novotným jsem v této závěrečné jízdě hezky bojoval. Mně přálo více štěstí. Ale B finále bylo opravdu hodně moc vyrovnané. Finále B vyhrál po právu tedy Zdeněk Pekař. </p>
<p><strong>Finále A</strong><br>
Tak tady s TQ startoval Michal Bok a i když měl velké soupeře v podobě Jirky Janouška, udržel si vždy první pozici a právem vyhrál celkově A finále. Martin Pater, Vít Parák, Tomáš Kubica, Martin Bábovský, Roman Kořínek, Martin Kořínek pak odstoupil a věnoval se komentování. Boj na dalších místech byl veliký. Nakonec po velkém souboji na druhém místě Jirka Janoušek a na třetím Martin Pater. Ale i souboje na dalších pozicích byl super podívaná.</p>