Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky

Určice Cup 24.8.2008 - pohoda pokračuje

Ano přátelé. Je to úspěšně za námi. Určický pohár se chýlí ke konci a sedm borců se utkalo o trofeje na tomto závodě. Přišel i nový jezdec a to velmi šikovný. Další nadějná hvězdička kategorie micro. Počasí vyšlo výborně, ale na koupání to moc nebylo. Ale Pokorní se opět vody nebáli a kromě závodění se opět jako jediní koupali. Šikovná dvojka Martin (otec)) a Marek (syn).

Byly vytvořeny dvě skupiny. První skupina byla "slabší" a ta druhá výkonově silnější. Ale tato volba se později potvrdila jako vhodná. Všichni si krásně zazávodili a bylo to v takto vytvořených skupinách vyrovnané a to velmi.

Rozjížďky skupina 2

Marek a Martin Pokorní, Martin Hrubý (nový nadějný jezdec přátelé). Oba Pokorní si nic nedarovali od začátku do konce. Otec Martin synovi ukazoval, že je trochu lepší a Martin najížděl s přehledem 26 kol za 6 minut jízdy. V poslední jízdě dokonce vylepšil nájezd na 27 kol. Nejlepší kolo Martina bylo v rozjížďce 11:35. Syn Marek se ho snažil držet za každou cenu. Najel v průměru 25 kol s nejlepším kolem 12:80. Martin Hrubý, který přijel na svůj premierový závod i s podporou obou rodičů, jel opravdu výborně. Začal na 23. kolech a v jízdách tréninku skončil na 24 kolech. Nej kolo měl 13:58. Myslím si, že dobrý výsledek na první 4 jízdy na ostro.

Finále skupina 2

Výše uvedení se kvalifikovali i do finále B. Jejich výkony tomu nasvědčovaly a čekal se litý boj. A taky to tak bylo. Marek Pokorný byl málem bez večeře, kdyby otec nevyhrál. Ale Martin Pokorný (otec) jel lépe a vyhrál dvě finálovky a zajistil si celkové první místo. Ve finále tlačen vlastním synem najel 29 kol. Marek ho jednou pokořil, ale nestačilo to. Ale i druhé místo pro Marka je taky výborné. Marek najel ve finále 27 kol. Rozdíl oproti rozjížďkám. A co Martin Hrubý ? Třetí místo? A co ? Super úspěch a když vezmu v úvahu počet 25. kol - což je zlepšení oproti tréninku... Nemám co dodat. Co jízda, to zlepšení. Poslední nedokončil, jelikož odešel motor. Trochu to našeho nováčka mrzelo. Ale díky podpoře rodičů a okolí se už nyní těší na další závod.

Rozjížďky skupina 1

Silnější a také velmi vyrovnaná skupina borců. Igor Vlahovič, Martin Skorupski, Martin Košťál a Tomáš Ovečka. Kdo z koho ? Všichni zlaté motory 180, baterie 5 článků a stejné převodové poměry po dohodě... Tak to bude fičák, ne ? A byl přátelé. Dvě jízdy vyhrál Igor a najel nejvíce 34 kol s best lapem 10:47. Ale hned za ním se na finále zařadil Martin Skorupski, který najel 33 kol s best lapem a nyní pozor - 10:20 !!! Martin Košťál se chybičkami připravil o lepší pozici na finále. Ale 3. místo na finále bylo zasloužené. S novou karoseriíí Mazda 6 s vlastním designem solidně skákal na nadjezdu. A nebyl sám. Najel 32 kol s best lapem 10:26. Sice poslední na finále A, ale výbornou jízdou se pyšnící Tomáš Ovečka. Počet kol za 5 minut 31 a best lap činil 10:23.

Finále skupina 1

Tady to bylo fakt vostrý. Nekecám, vopravdu. Všichni začali zbrojit a dohoda o převodovém poměru byla fuč. Baterie se nabíjely 3A a více, převodové poměry se začali hrotit z 42/19 na 42/23... Hrůza. Ale zato to byl závod jak má být. Igor vyhrál první jízdu. Bez chyby. Nebo spíše měl štestí. Ale hned druhou jízdu se mu chytla karoserie o kola a skončil třetí. Poslední jízdu mu došlo napětí ve vysílači a model se minutu před koncem časového limitu zastavil. Tomáš přitvrdil a první jízdu dojel hned za Igorem a druhou vyhrál. Kdyby nezkratoval regulátor XRAY 300R, tak by na tom byl lépe. Ale nenastoupil na poslední jízdu. Martin Skorupski měl evidentně nejrychlejší model. Vylosoval sakra dobrý motor. A tak byl jednou třetí a jednou druhý. Jedna jízda se škrtala. Stejného výsledku dosáhl i Martin Košťál a tak po skončení měli oba hoši stejný počet bodů. Martin Skorupski porazil Martina Košťála o necelé 3 sekundy. Oba byli v jednom kole. Krása. Technika selhala a někomu pomohla, někomu ne. Ale fair play jízda, kde nechybělo přetlačování v zatáčkách... Tak to je zážitek na dlouhou dobu. Alespoň pro mne osobně.

Měřící zařízení fungovalo bez problémů. Tímto veřejně děkuji panu Stodolovi a panu Kratochvílovi za poskytnutí softwaru a za možnost doladit jej pro naše účely. Nyní budeme jednat o zakoupení licence (doposud jsme jej mohli využívat zcela zdarma - díky pánové). Občerstvení od paní domu - na výbornou. Bazén opět využit, ne však na 100%. Myslím si, že za všchny účastníky mohu na závěr napsat, že se neděle 24.8.2008 vydařila nad očekávání dobře. Čeká nás ještě jeden závod v září a pak se bude rozhodovat o pokračování seriálu v roce 2009. Děkuji na závěr tímto firmě Matějka - koupelny za poskytnutí cen pro vítěze. Uvidíme se v září páni závodníci.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -

04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -

06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.

02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách