MSP 6.7.2008 – 3. závod

Láďa Vašnovský

<p>
Dne 6.7.2008 proběhl na Ostravském autodromu v pořadí již třetí závod Moravskoslezského poháru, který je vypsán pro modely v
měřítku 1:10 s vloženým závodem cestovních modelů v měřítku 1:5.
<p>
Počasí se klasicky vydařilo a slunečný den přivítal nejen závodníky a jejich týmy mechaniků, ale rovněž mnoho diváků.
<p>
Závod byl zahájen rozpravou, kterou provedl ředitel Tomáš Rajdus. Byly rozepsány jednotlivé skupiny závodníků ve všech
kategoriích. Obzvláště silné byly kategorie Stock a Hobby. Rovněž se začala opět rozbíhat kategorie OPEN, která díky
aktivitě některých osob málem zanikla. Konečně závodníci poznali, že kroužit po závodním okruhu na plný plyn a bez možnosti
zrychlit není tím pravým ořechovým. Kategorie OPEN není podporována prodejci, protože v ní je možno používat libovolné
modely a pohony a závodníci tedy mohou požívat vše co doma najdou a nemusí investovat do předepsaných dílů a modelů.
<p>
Scénář závodu proběhl přesně dle organizačních pravidel, 3 kvalifikační rozjížďky, v každé kategorii, rozřadily závodníky
a pomohly vybrat finálovou skupinu 10 závodníků, která se pak utkala o poháry . U modelů s elektropohonem se jely 3 finálové
jízdy a modelů se spalovacím motorem jen jedna.
<p>
Závody se vydařily a shlédlo je několik desítek diváků. Příjemným překvapením bylo losování cen bez rozdílu pořadí.
Ceny byly dotovány sponzory a prodejcem modelů. Velké množství mladých závodníků je příslibem rozvoje tohoto sportu
pro budoucnost, kdy kvalitní využití volného času mládeže je hlavním cílem této činnosti.