Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

XRAY Challenge Morava Micro 10.5.2008 - Prostějov

A je to zde podruhé v sezoně 2008. Druhý závod Xray Challenge Morava, tentokráte na dráze v Prostějově. 12 jezdců v kategorii Micro je si myslím opět dobrá účast. Přijel i Dušan Valenta se svým 2WD strojem. Jinak žádné nové tváře se na startovním poli neobjevily. Ale o to je to zajímavější. Budeme sledovat výkony jednotlivých jezdců i na dalších závodech. Mnozí se jistě postupně zlepšují. Matadoři micro modelů pan Pekař st. a pan Hrnčíř opět nechybeli a opět zajeli svým tempem dobrý výsledek úměrný jejich věku a zkušenostem. A to pan Pekař st. zvládá střídavý systém Mamba. Co dodat.

No já se nebudu zbytečně chválit hned na začátku reportu a přejdu plynule k průběhu celého klání, které bylo velmi zajímavé. A to jízdními zkušenostmi jednotlivých jedzdců, jejich typem podvozku a typem zvoleného pohonu. Opravdu široká škála všeho. Od motoru 300 a 5ti článku, přes kombinace motoru 300 a 6ti článku, střídavých systémů v kombinaci se 6ti články i s LiPo baterií. Prostě paráda.

Já měl připraven opět střídavý systém Mamba s motorem 6800. Ale již den před závodem jsem měl problém s regulátorem, kdy jedna součástka odmítala pracovat naplno (zřejmě tranzistor). Naspínalo se programování, jen občas na dotyk. A to bylo nebezpečné i při jízdě, kdy mohlo dojít k výpadku. A tak jsem za pomoci Dušana Valenty zkoušel pájkou poskytnutou panem Pekařem ml. uvést regulaci v život. Ale dosáhli jsme jen oživení červené diody. Pak upadla nožička od součástky a bylo jasné, že s tímto už na závod nenastoupím. Ale díky Milanovi Parákovi, který mi zapůjčil motor 300, jsem mohl závod absolvovat a dotáhnout do zdárného konce. Kdyby věděl, že mi ten motor sedne, tak by si to ještě asi rozmyslel :).

1. Ale neměl na to čas, protože jsem ho rychle nainstaloval do modelu, naprogramoval regulaci GMV12 a letmo zkusil před první jízdou dne. Byl jsem zvědav, jak se mi pojede s motorem 300 a baterií LiPo. Převod jsem zvolil 42/22 a ten jel až do konce závodu. Najel jsem 22 kol s dojezdem 5:07:737. Hned za mnou kolega s XRAY M18 PRO - Radek Skopal (21 kol, 5:11:96). S 20 koly pak Jirka Pavlovec (XRAY M18 PRO, dojezd 5:13:141). A teprve potom první model 2WD Víti Paráka (20 kol. 5:13:930). Pavlovec Lukáš bojoval s rušením a tak skončil poslední v této jízdě.

2. Hned druhou jízdu jsem s Radkem opět ukázal všem záda. Já jízdu vyhrál opět s nájezdem 22. kol, ale Radek se zlepšil a najel 21 kol s nájezdem 5:00:026. S 20 koly se za ním ocitl vyznavač 2WD techologie Ladislav Mlčák. Ale i on se potýkal s gripem. Tak jako Milan Parák. Všeobecně se modely 2WD nedařilo naladit na pylem pokrytou trať. I 1/10 formule a některé ONROAD 1/10 modely klouzaly. Mně to neklouzalo. Snad jen v jednom jediném místě.

3. Proběhlo rozřazení do výkonnostních skupin (u naší kategorie jedna skupina s 12. jezdci) a jdeme na rundu třetí. Vylepšuji nájezd s podvozkem XRAY M18 PRO a to na hezkých 22 kol 5:05:824. Radek nejel ideální stopu (ano stačím ho sledovat...) a zhoršil se ve svém nájezdu. Ale opět se přiblížil druhému místu celkově. Ale Lukáš Pavlovec odstranil rušení a přijel za Radkem s s 21. koly a nájezdem 5:07:797. Ještě zajet další jízdy a boj o druhou pozici bude zajímavý. Parák Vít opět bojuje s přetáčivostí tak jako otec Milan. A tak stále sedí v dodávce a ladí a ladí. Ani Dušan Valenta nejede dobře. I on bojuje s gripem. Mně to klouže jen v jedné zatáčce. Ale netrápí mě to příliš, vím jak to projet...

4. Podařilo se mi opět vylepšit nájezd na 22 kol a 5:04:385. Ale Radek Skopal drží nej kolo 12.934. Jede mu to opravdu dobře. Ale v této jízdě se poklonil Lukáši Pavlovcovi, který se opět malinko vylepšil. Ale i Radek těsně za ním s 22. koly. 4. dojel Jirka Pavlovec a první čtyři v řadě - modely XRAY. To tu dlouho nebylo. Stroje 2WD se naštosovaly v zadní části pole. Ne a ne naladit, vyhledat ideální pneu.

5. V páté jízdě opět vylepšuji nájezd o sekundu na 5:03:242. A to kličkuji mezi dalšími 11ti modely na dráze. Ale auto posluchá na slovo, Milanův motor jede bezvadně. Tak si to opravdu užívám. Zde již výsledky nemám k dispozici. A tak jen co si pamatuji. Model přivedl k poslušnosti (nebo spíše svou šikovnou rukou) Víťa a náhle přijíždí za mnou druhý s malinkou ztrátou cca 4 sec. 22 kol. A sakra říkám si. Pravda - první místo jsem si s 300kou vyjel zaslouženě, ale nyní mám srovnání nejen s Radkem a střídavým motorem, ale i s dvoukolkou a střídavým motorem. Ale odolal jsem a opět jízdu vyhrál. Radek chyboval a dojel za ním. Ale druhé místo již má taky jisté a tak na poslední jídu mění přední obutí. Opět v popředí oba Pavlovci s podvozky XRAY M18. Co na to říci..

6. Poslední jízda dopadla obdobně. Vít opět těsně za mnou. A opět Radek a oba Pavlovci. Jediný Vít ovládl svůj stroj a začal mne stíhat. Jel i na prvním místě, ale střídali jsme se. Nakonec i tuto jízdu dotahuji do vítězného konce. A jak AMB program nakonec udělal konečné pořadí ?

1. Igor Vlahovič - XRAY M18 PRO, motor 300, baterie LiPo

2. Radek Skopal - XRAY M18 PRO, motor Mamba 5400, baterie LiPo

3. Lukáš Pavlovec - XRAY M18 PRO, motor 300, baterie LiPo

Hned za ním na bramborové pozici opět XRAY v podání Jirky Pavlovce... Další pořadí viz foto níže.

Co napsat na závěr přátelé ? Ne, ne, ne, nechci se chlubit... Ale zjistil jsem, že i s motorem 300 v kombinaci s LiPo články se jede velmi, velmi příjemně. Model není tak rychlý, ale o to se lépe vede ve stopě. Podařilo se mi vyhrát tento závod s touto kombinací. Pravda - přispěly k tomu i okolní podmínky a adheze. Ale s tím už se musí při závodě počítat. Dnes znamenalo méně, více. Kdybych měl střídavý systém, možná bych najel i 23 kol. Ale určitě bych nejel tak klidnou a vyrovnanou jízdu. 300ka motor není na odpis. Radek Skopal slavil ale více jak já. Jeho druhé místo si vyjel zaslouženě. Tak i Lukáš. I on se předvedl s motorem 300 jako já. Je to o i rukách a ne jen o výkonu přátelé. Díky firmě ALS racing již na příští závod opět nastoupím se střídavým systémem Tekin. I pastorky této firmy jsou snad nezničitelné. Co jsem přešel do kategorie 1/18 naplno, jedu stále ty prvně koupené. Ale i motor 300 si asi od Milana (pokud mi ho prodá), koupím pro jistotu. Když to s ním tak jede. Všem blahopřeji k úspěchu a za 14 dní ve Svitavách naviděnou. Jinak zde máte k dispozici video z jedné jízdy, je si myslím, na co se dívat. P.S. Již druhý závod jedu jednu sadu mechových kol XRAY Medium vpředu i vzadu...

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport