Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Velká cena Polné 5.4.2008

Ukončení zimní závodní sezóny v kategorii RC automobilů – micro 1:18 proběhlo 5.4. v Polné v Lidovém domě.

Závodů se zúčastnilo celkem 9 závodníků z Polné a okolí. Z pozvaných moravských a českých krajů bohužel nikdo nedorazil, snad tedy příště.

Na pěkně připravené trati na koberci 10 x12 m s rychlými i složitými pasážemi bojovali závodníci ve 3 rozjížďkách a 4 finálových jízdách, z nichž se vždy jedna nejhorší jízda škrtala. Na trati se objevily modely X-ray M18 v různých provedeních a různými motory od 180 až po stříďák. Výkonnost motoru však nebyla rozhodující a tak vzhledem k podobě trati rozhodovaly hlavně ruce a zkušenosti každého závodníka.

Měření zajišťovali již ověřeným a zcela bezchybným způsobem časoměřiči se stopkami a počítadlem kol v ruce a vyhodnocení bylo vždy po každé jízdě bleskově provedeno a vytištěno z excelové tabulky. Tímto způsobem se mj. daří zapojit do modelářského dění i rodiče a další příznivce .

V rámci závodů byly vyhlášeny i dvě doplňkové soutěže – O nejhezčí karoserii (do této soutěže se mohl svým hlasem zapojit kdokoliv i z velkých a malých diváků) a dále již tradiční „sranda“ soutěž časoměřičů v obědní přestávce o nejrychlejší projetí 3 kol po trati. V této „disciplíně“ bylo závodícímu časoměřiči dovoleno úplně vše, takže ti co drželi RC soupravu poprvé v ruce vydatně využívali vlastního soukromého nasazovače, který celou jejich jízdu osobně doprovázel vozidlo a snažil se je navádět na trať.

Z vlastních výsledků závodů bych vyzdvihl výkon Danka Čáslavského, který začal jezdit v listopadu 2007 a velmi rychle se lepší a i Marka Kousala bojujícího v kategorii Baby. Snad jim to vydrží. Nicméně všichni bojovali jako lvi až do konce a nedali si nic zadarmo.

Tradiční domácí buchty ke kávě a guláš zajisté také přispěl k pohodovému průběhu a také díky sponzorům, kteří darovali skvělé ceny – fy.RETECH, Interflon, Drogerie Teta a Městský úřad v Polné – všem velké díky.

Výsledky

1. Čáslavský Danek

2. Kunc Dominik

3. Kousal Dominik

4. Vomlel Ondřej

5. Vítek Filip

6. Jaroš Milan

7. Munduch Patrik

8. Kousal Daniel

9. Kousal Marek - Kategorie Baby

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport