První volný závod OPEN 28 v Ostravě

Láďa Vašnovský

<p>
U příležitosti 10. závodu Moravskoslezského poháru se uskutečnil historicky první závod kategorie OPEN 28 v Ostravě. Závod proběhl jako volný na
výstavišti Černá louka. Pořadatelem byl RC CAR Ostrava.
<p>
Pro upřesnění je tento závod vypsán pro všechny modely kategorie 1:28 a tedy i MiniZ. Je možné využít všechny podvozky a používat libovolný tuning.
Takto upravené modely jsou mnohem rychlejší a lépe se ovládají. Účast sice nebyla nikterak závratná, ale to se dalo předvídat, neboť se jel první
závod MČR v kategorii buggy 1:6. Ale i přesto se na start postavilo několik závodníků z naší špičky, jako je např. rodina Rajdusů.
<p>
Závod probíhal společně s kategorii 1:18, avšak na samostatné dráze. Měření prováděl již &#8222;ostřílený&#8220; Jiří Veverka, který získal praxi během zimního
seriálu MiniZ Racer Stolárna 2008. S přehledem &#8222;odkaučoval&#8220; celý závod v rekordním čase. Závod byl proti zvyklostem koncipován tak, že se jely 3 kvalifikační
rozjížďky a 4 finálové jízdy a tím, že konečného výsledku byly započteny 3 nejlepší dosažené výsledky. Tedy rozhodující byl počet najetých kol. Tento systém
je skutečně spravedlivý.
<p>
Pokud jde o dráhu, tak tato byla z neznámých důvodů kobercová, byla vytýčena plastovými pásy, které byly velmi ohleduplné k modelům. Toto se již nedalo říci
o koberci. Po šestiminutové jízdě byla kola obalena chlupy a vlasy tak, že se sotva točila. Podobně vypadala celá zadní náprava. Nicméně plynulé zatáčky byly
<p>
Závod se skutečně vydařil a potvrdil vyrovnanost startovního pole. Jediným nedostatkem bylo málo nasazovačů, což dělalo problém jezdcům.
<p>
Další volný závod v podobě Maratónu &#8222;O Havířský kahan&#8220; proběhne dne 13.4.2008 v Ostravě, tento závod je dotován hodnotnými cenami a vítězové obdrží
poháry. Více se dovíte na informačním portálu RC CARS TEAM na adrese <a href=“ http://rccarsteam.nolimit.cz/“ target=“_blank“>RCcars team </a>