Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

BPA Cup 15.3.2008 Micro

Je 15.3.2008 a my s Laďou Mlčákem a Lukášem Diblíkem vyrážíme na poslední závod BPA Cupu. Já jel testovat karoserii Ferrari Modena 360. Byl jsem zvědav na koncovou účast v kategorii Micro. Nakonec dorazilo 14 jezdců této kategorie. Dráha opět hezky připravená. Prostě pláň.

Byli jsme rozděleni do dvou skupin po sedmi jezdcích. První skupinu tvořili Dominik Mašek, Petr Kovár, Jan Hrnčíř, Jaroslav Trojan, Jiří Běluša, Petr Uhýrek a Tomáš Gregor. Druhou pak obsadili Vít Parák, Lukáš Diblík, Luboš Dudák, Ajgor Vlahovič, Laďa Mlčák, Josef Polačík a Milan Parák.

Rozjížďka 1 začala v klidu. Všem se zdálo, že to jede pomalu. První jízda první skupiny byla pod vedením Dominika Maška (13 kolo). Za ním pak Jiří Beluša (13 kol). V druhéc skupině začal opět vystrkovat růžky Víťa (18 kol). Hned za ním se ale se 17 koly naštosovali Josef Polačík, Laďa Mlčák, Lukáš Diblík a Ajgor. No vypadá to zajímavě.

Rozjížďka 2 byla pro Dominika Maška ve znamení nové karoserie Mazda 6. Po přizpůsobení karoserie podvozku se jeho jízdní lehce vylepšily. Ale měl hodně nehod a tak se celkově nezlepšil. Zato Jirka Beluša a Jarda Trojan najíždí 14 kol. V první skupině se nepovedla jízda Milanovi Parákovi a Laďovi Mlčákovi, kteří se poněkud zhoršili díky kolizi. Vedení se chytl Josef Polačík s 18 koly, Potom Lukáš Diblík (17 kol) a potom Ajgor (17 kol). Tato jízda se nepovedla Víťovi. Další jízda rozhodne o konečném pořadí ve finále.

Rozjížďka 3 byla ve znamení souboje Ajgor vs Laďa. Krásný souboj už jako ve finále. Já jsem se opět malinko zlepšil, ale 18 kol zatím zapovězeno. Ale trojice Polačík, Diblík a Parák se již 18 koly mohou pochlubit. V druhé grupě se opět zlepšil Mašek Dominik a jeho kolega Trojan. Budou ve finále A ?

Rozjížďka 4 se mi trochu více nepovedla. Ale jinak je rozhodnuto o finalistech A i B. Hádejte, kdo se dostal do A finále :)

Finále 1 - po startu se ujímá vedení Vít Parák následovaný Josefem Polačíkem. Jedou hezky za sebou a Vít vyhrává s nájezdem 18 kol. Za ním Josef Polačík. O třetí místo bojoval Láďa s Lukášem (oba 17 kol). Nakonec třetí Lukáš a za ním Laďa. Já na hezkém 5. místě. Ferrari jede skvěle, převrátilo se mi jen jednou. Po radě Ládi jsem dotáhl přední multiflex.

Finále 2 - krásný souboj mezi Josefem Polačíkem a Víťou Parákem. Oba 18 kol. Ale těsně za sebou, první Vít a druhý Josef. Jako třetí Lukáš Diblík (17 kol). Ze začátku v souboji s Laďou Mlčákem. Pak měl Laďa kolizi a já jej dotáhl a měl s ním taky čistý souboj, který jsem dotáhl do vítězného 4 místa. Konečně se mi podařilo najet také 17 kol. Takže třetí jízda rozhodne o bramborové pozici.

Finále 3 - jelo se obráceným směrem a navíc: kdo byl poslední, byl nyní první. Ano je to tak. Po dohodě všech se poslední finálová jízda jela opačně. Jdeme na to... Start se vydařil a najednou byli všichni na konci rovinky. Luboš Dudák se chvíli radoval z první pozice. Pak ji ztratil. Víťa a Josef se během dvou kol dostali přede mne. Vít najel 17 kol, Josef 16 kol. A to jsem chvíli vedl i já. Ale to třetí místo už jsem udržel až do konce jízdy (15 kol). Za mnou Lukáš a Láďa, oba také 15 kol. Prostě zajímavá změna na posledním závodě. Celkové pořadí tedy Parák, Polačík, Diblík, Ajgor, Mlčák... a další jezdci tohoto finále.

B finále vyhrál po urputném boji Gregor Tomáš. Za ním pak Uhýrek Petr.

Co závěrem ? Pohodový závod, bramborová medaile pro Ajgora. Vyrovnané souboje v rámci fair-play. Proběhlo i vyhlášení celkových výsledků seriálu. Zimní sezóna na velkých tratích končí. Těšme se proto již nyní na léto 2008.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport