Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Valašská zima 9.3.2008 - Vsetín

Dne 9.3.2008 se konal ve Vsetíně, v tělocvičně na základní škole Na Trávníkách, další závod seriálu Valašská zima 2007/2008. O tomto seriálu jsme hodně slyšeli a tak jsme se rozhodli ho navštívit. Seriál je pojat dosti do široka, je vypsán snad pro všechny existující kategorie modelů 1:18, dále pak pro modely 1:24 a modely 1:28.

Samotný závod pro nás začal hledáním tělocvičny. I když jsme si tuto našli na netu, na mapě, nebylo vůbec snadné se k ní dostat a to z důvodu důmyslně řešeného dopravního systému ve městě. Nakonec jsme to zvládli. Pohodlně jsme zaparkovali vozidlo před tělocvičnou.

K závodu byl využit, na rozdíl od jiných závodů, instalovaný koberec v gymnastickém sále. Hned na první pohled nás zaujala dráha, která byla postavena tak, aby umožnila zorganizovat závod modelů v různé velikosti od 1:28 až po 1:18. Bylo sice nezvyklé závodit s malými modely na tak rozsáhlé dráze, ale po několika kolech jsem si zvykli a dostatek místa se projevil zvýšenou rychlostí modelů. Samozřejmě bylo potřeba změnit převody do „rychla“ a to hlavně u MiniZ.

Organizace závodu byla dobrá, bohužel se projevily problémy s novým měřícím zařízením Robitronic. Avšak je zajímavé, že pouze u modelů MiniZ, u dalších modelů bylo měření bezporuchové. Situace se poněkud zlepšila zvýšením napájecího napětí optických čipů. Ale nakonec se využilo i dobrovolníků, kteří kontrolovali a dopočítávali nezapsaná kola. Chtěl bych zdůraznit, že se jedná o nové zařízení, se kterým neměla časomíra zkušenosti. Nakonec však situaci Zdeněk Janoš, jako hlavní časoměřič, vyřešil vcelku brilantně.

Myslím, že za zmínku by staly modely M280 od české společnosti ALS racing , které měly tady svou premiéru, doposud jsme s nimi jezdili jen na dráze Kyosho a nezúčastnili jsme se žádného závodu. Modely se rychle adaptovaly na neznámý kobercový povrch a zajížděly stejné časy na kolo jako jejich „větší bratříčci“ v měřítku 1:24 OPEN s mnohem výkonnějšími motory. Rovněž modely MiniZ od Kyosho neměly s tratí problémy a po výměně převodů zajížděly solidní časy na kolo.

Pomyslným vrcholem byly modely v měřítku 1:18 a to ve verzi jak 2WD, tak i OPEN. Modely se pohybovaly takovou rychlostí, že je bylo velni náročné sledovat.

Pro ilustraci uvádím následující výsledky, které se mi podařilo sehnat, zbytek bude upřesněno po dodání celkových výsledků pořadatelem.

Kategorie 1:28 OPEN :

1. Martin Kříbek

2. Vladimír Vašnovský

3. Martina Vašnovská

Kategorie 1:28 MiniZ Standard :

1. Tomáš Rajdus

2. Vladimír Vašnovský

3. Pavel Rajdus

Kategorie 1:24 OPEN:

1. Petr Soukup,

2. Ivo Novosad

3. Miroslav Pazdera

Kategorie 1:18 2WD :

1. Ivo Kavánek

2. Miroslav Pazdera

3. Roman Havlík

Kategorie 1:18 OPEN :

1. Pavel Rajdus

2. Karel Kratochvíl

3. Tomáš Brodský

Další kategorie budou doplněný později a celkové - průběžné pořadí bude uveřejněno v kolonce Výsledky závodů najdete na portále RC CARS TEAM na tomto odkazu

Závěrem lze konstatovat, že šlo o velmi povedený závod a litujeme toho, že jsme se nezúčastnili celého seriálu Valašská zima 2007/2008 – Mig Cup. Tímto si všem dovoluji doporučit účast na posledního závodu tohoto seriálu, který proběhne dne 19.4.2008 v tělocvičně ZŠ Trávníky.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport