Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

3. závod MiniZ Racer Stolárna Cup 08

Tak máme za sebou již třetí závod MiniZ Racer Stolárna Cup 2008, který proběhl dne 10.2.2008 ve Frýdku–Místku v restauraci Stolárna.

Závodníci se začali scházet již kolem 11 hodiny. Závod byl zahájen stavbou dráhy Kyosho, na které se mohli podílet všichni závodníci a tím ovlivnit její tvar a délku. K závodu se zaregistrovalo neuvěřitelných 22 závodníků, ostatní, kteří si ještě netroufli závodit, využívali přestávek k volnému ježdění.

Proběhlo rozdělení jezdců do 4 kvalifikačních skupin dle výkonnosti a dle používaných krystalů, aby nedošlo ke kolizi. Závodníci tak absolvovali 3 rozjížďky, podle jejichž výsledků pak byly vytvořeny 4 finálové skupiny. Závodníci v nich absolvovali další tří jízdy, kdy se každému započítávaly do konečného pořadí vždy dvě nejlepší. Rozhodující byl počet ujetých kol a při rovnosti pak dosažený čas. Tato metoda motivuje závodníky dosáhnout co nejlepší výsledky a je zcela objektivní.

Pokud se udrží tento trend tak brzy pochybí frekvence krystalů pro pásmo 27MHz. Konečně se začali prosazovat jezdci, kteří již jezdí delší dobu a více kategorií. Výkonnost jezdců se značně zvyšuje, závodníci postupně vylaďují své speciály, osazují je správnými gumami a propastné počáteční rozdíly se postupně zmenšují. Dostat se do první desítky jezdců je velmi náročné.

Po „litém boji“ bylo konečné pořadí následující:
1/ Jakub Žůrek
2/ Michal Rajdus
3/ Pavel Rajdus

Další závod seriálu proběhne dle plánovaného rozpisu dne 1.3.2008. V měsíci březnu proběhnou celkem tři závody a bude provedeno vyhlášení konečných výsledků. Tedy kalendář je značně nabitý a to nemluvíme o závodech Moravskoslezského poháru, kterého se většina jezdců účastní.

V měsíci dubnu, přesně 13.4. proběhne v této kategorii modelů 1:28 rovněž vytrvalostní Maratón v Ostravě, více se dozvíte rccarsteam. K tomuto závodu se je potřeba elektronicky přihlásit.

Závěrem lze konstatovat že seriál nabral vítr do plachet a žene se do své druhé poloviny. Oblíbenost jak seriálu, tak modelů MiniZ neustále vzrůstá, o čemž svědčí i skutečnost, že v současné době u nás fungují 4 dráhy a další 3 budou co nevidět v provozu. Myslím, že nikde jinde není tolik možností kde „pojezdit“ s modely 1:28 a MiniZ.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport