Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

3. závod MiniZ Racer Stolárna Cup 08

Tak máme za sebou již třetí závod MiniZ Racer Stolárna Cup 2008, který proběhl dne 10.2.2008 ve Frýdku–Místku v restauraci Stolárna.

Závodníci se začali scházet již kolem 11 hodiny. Závod byl zahájen stavbou dráhy Kyosho, na které se mohli podílet všichni závodníci a tím ovlivnit její tvar a délku. K závodu se zaregistrovalo neuvěřitelných 22 závodníků, ostatní, kteří si ještě netroufli závodit, využívali přestávek k volnému ježdění.

Proběhlo rozdělení jezdců do 4 kvalifikačních skupin dle výkonnosti a dle používaných krystalů, aby nedošlo ke kolizi. Závodníci tak absolvovali 3 rozjížďky, podle jejichž výsledků pak byly vytvořeny 4 finálové skupiny. Závodníci v nich absolvovali další tří jízdy, kdy se každému započítávaly do konečného pořadí vždy dvě nejlepší. Rozhodující byl počet ujetých kol a při rovnosti pak dosažený čas. Tato metoda motivuje závodníky dosáhnout co nejlepší výsledky a je zcela objektivní.

Pokud se udrží tento trend tak brzy pochybí frekvence krystalů pro pásmo 27MHz. Konečně se začali prosazovat jezdci, kteří již jezdí delší dobu a více kategorií. Výkonnost jezdců se značně zvyšuje, závodníci postupně vylaďují své speciály, osazují je správnými gumami a propastné počáteční rozdíly se postupně zmenšují. Dostat se do první desítky jezdců je velmi náročné.

Po „litém boji“ bylo konečné pořadí následující:
1/ Jakub Žůrek
2/ Michal Rajdus
3/ Pavel Rajdus

Další závod seriálu proběhne dle plánovaného rozpisu dne 1.3.2008. V měsíci březnu proběhnou celkem tři závody a bude provedeno vyhlášení konečných výsledků. Tedy kalendář je značně nabitý a to nemluvíme o závodech Moravskoslezského poháru, kterého se většina jezdců účastní.

V měsíci dubnu, přesně 13.4. proběhne v této kategorii modelů 1:28 rovněž vytrvalostní Maratón v Ostravě, více se dozvíte rccarsteam. K tomuto závodu se je potřeba elektronicky přihlásit.

Závěrem lze konstatovat že seriál nabral vítr do plachet a žene se do své druhé poloviny. Oblíbenost jak seriálu, tak modelů MiniZ neustále vzrůstá, o čemž svědčí i skutečnost, že v současné době u nás fungují 4 dráhy a další 3 budou co nevidět v provozu. Myslím, že nikde jinde není tolik možností kde „pojezdit“ s modely 1:28 a MiniZ.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport